Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi




 
Jedna rzecz, która nie sądziłem że jest tak istotna to bardzo niski input lag w 120Hz. W XSX ustawiam sobie takie odświeżanie w menu konsoli i mam 5 czy tam 6 ms opóźnienia w każdej grze. Dopiero jak kupiłem sobie PS5 i odpaliłem Rocket League na niej to zauważyłem jaka to jest przepaść. Na XSX 120klatek i VRR i wszystko plynniutkie jak masełko. Na PS5 "tylko" 60fps, bez VRR, czuć czasem zrywy i bardzo odczuwalny zwiększony input lag. Gra stała się dla mnie niegrywalna na sonce.

 
 
 


To jest cenne info dla mnie.
Boli mnie brak w rl pacza do 120hz.
No i nie kupię tv bez hdmi 2.1.

Z 2 strony szybko promo rzucili na nową sonke.
d3277dd8d39d8712250051cbb1f0f069.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2021 o 12:52, easye napisał:

No w Sony też ustawiasz ulepszony format i masz to samo na PS5 czy na PC:dunno:

 

A jak to jest z tym portem HDMI 2.1 w TV Sony, nie daje z siebie maxa? Daje niższą rozdzielczość niż powinien przez co obraz jest trochę rozmazany?

LG nie ma z tym problemu i zawsze gra w najlepszej możliwej wersji.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Lord Protector napisał:

 

A jak to jest z tym portem HDMI 2.1 w TV Sony, nie daje z siebie maxa? Daje niższą rozdzielczość niż powinien przez co obraz jest trochę rozmazany?

LG nie ma z tym problemu i zawsze gra w najlepszej możliwej wersji.


Z tego co się orientuję niektóre telewizory mają porty HDMI 2.1 z ograniczoną przepustowością. Wynika to z ograniczeń układu obliczeniowego, który tam ładują.

Odnośnik do komentarza

Mega promocja na c11 65 cali. Ja 65 cali cx kupowałem we wrześniu pół roku po premierze za 7,300 a tu za 6,500 można kupić 3 miesiące po premierze. Warto najlepsze telewizory w tej cenie do grania i oglądania 

 

 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-lg-oled-65c11lb-model-2021-za-6589-zl-w-rtv-euro-agd/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

Mega promocja na c11 65 cali. Ja 65 cali cx kupowałem we wrześniu pół roku po premierze za 7,300 a tu za 6,500 można kupić 3 miesiące po premierze. Warto najlepsze telewizory w tej cenie do grania i oglądania 

 

 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-lg-oled-65c11lb-model-2021-za-6589-zl-w-rtv-euro-agd/

to jest odpowiednik CX z 2020? Ten G1 Insa, to odpowiednik którego modelu, ale widzę, że różnica w cenie jest bardzo duza.

 

PS. Cena 65C11 do zaakceptowania, mówię sobie, sprawdzę 77... o panie, pojebało :obama:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, YETI napisał:

to jest odpowiednik CX z 2020? Ten G1 Insa, to odpowiednik którego modelu, ale widzę, że różnica w cenie jest bardzo duza.

 

PS. Cena 65C11 do zaakceptowania, mówię sobie, sprawdzę 77... o panie, pojebało :obama:

Tak troszkę lepszy od cx. Trochę lepiej świeci w sdr, ma lepszy proc i nowy os (to ostatnie to kwestia gustu). Z tym że rok temu wszystkie LG od c do g miały ta sama matryce teraz G11 ma lekko podrasowana lepsza. Czyli między cx a c11 przeskok mały w grach prawie identyczne i oba mega na najbliższe lata ale już G11 przeskok większy. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Słupek napisał:

wczoraj jeszcze tego byłem oglądać https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65gx-tv-oled-uhd-4k.bhtml

 

niby lepszy od c1 a cenowo na raty, nie wychodzi o wiele drożej.

 

GX ma tą samą matrycę co CX, tylko jest inaczej zbudowany. W zestawie nie ma podstawy, tylko jest wieszak, który pozwala zawiesić telewizor tak, że przylega do ściany. Jeśli planujesz wieszać to polecam, bo seria C powieszona wygląda słabo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wygląda słabo, wszystko zależy od uchwytu i prywatnych preferencji. Ja do C9 mam taki bez ramienia, prosta konstrukcja dzięki czemu mało odstaje od ściany. Wiadomo, że lepiej jest jak w serii G, jeśli mamy dobrze poprowadzony peszel w ścianie względem pozycji telewizora ale ja lubię oświetlenie nastrojowe w domu i zainstalowałem sobie listwę Philips Hue na tyle tv i jak nie oglądam seriali/filmów lub tylko youtube, to ją włączam.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Marcin_wawa napisał:

 zainstalowałem sobie listwę Philips Hue na tyle tv i jak nie oglądam seriali/filmów lub tylko youtube, to ją włączam.

Daje radę? Włożyłeś to na tył telewizora czy szafkę RTV?

Trzeba cały zestaw kupować z mostkiem, żarówkami, żeby się synchronizował o z obrazem?

Odnośnik do komentarza

@easye Ja to kupowałem jak dopiero wchodził ten synchronizator z obrazem. Poza tym dopiero niedawno są w sprzedaży listwy ambiance, które mogą wyświetlić wiele kolorów na raz w różnych miejscach. Moja świeci jednym kolorem na całej długości. Nie jestem też fanem efektu jak w tv od philipsa, szczególnie w oledzie, więc zainstalowałem zwykłe paski ledowe przyklejone do tyłu tv (3 metry), mostek już miałem, bo mam prawie wszędzie żarówki hue. 

Odnośnik do komentarza

nie mam żadnej lampy przy telewizorze i w sumie podsunąłeś pomysł tym pilipsem.

Widzę, że taką listwę możną często dostać za 160 zł:

https://www.euro.com.pl/inteligentne-oswietlenie/philips-hue-white-and-color-ambiance-play-78201-30-p7.bhtml

 

albo ultra tania opcja:

https://allegro.pl/oferta/pasek-rgb-5v-do-telewizora-na-usb-bluetooth-3m-10748254275

 

 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Tommy0378 napisał:

Witam, mam ps5 podpiętą pod nanocell 863.

Kiedy włączam w telewizorze funkcję freesync to nie pokazuje mi płynnej ilości klatek jak gram.Cały czas jest zero.

Czy ktoś wie dlaczego?

 

 

Ps5 chyba nadal nie obsługuje vrr? Przynajmniej mi się tak wydaje niech ktoś z ps5 potwierdzi. Jak konsola nie obsłuży freesync to nie ważne jaki masz telewizor nici z tej funkcjonalności i klatki będą latać

Odnośnik do komentarza
nie mam żadnej lampy przy telewizorze i w sumie podsunąłeś pomysł tym pilipsem.
Widzę, że taką listwę możną często dostać za 160 zł:
https://www.euro.com.pl/inteligentne-oswietlenie/philips-hue-white-and-color-ambiance-play-78201-30-p7.bhtml
 
albo ultra tania opcja:
https://allegro.pl/oferta/pasek-rgb-5v-do-telewizora-na-usb-bluetooth-3m-10748254275
 
 

Miałem kiedyś dwie takie lampy za tv, obecnie w sypialni i całkiem spoko, dają dużo światła, więc są fajne, ale też bardzo drogie.

Plusem Philipsa jest oprogramowanie, bo działa to wszystko bardzo fajnie. Ale do lampy potrzebujesz mostek Philipsa.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...