Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bartiz napisał:

A na oledach w hdr używacie dynamicznego mapowania tonów czy hgig? Wszędzie piszą że HGIG ale dla mnie obraz jest jak za mgłą wtedy i nie ma pierdolnięcie.

U mnie tak samo. 

Chińczyk zaleca ten hgig jako najlepszą opcję ale on nie gra w gry. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Chińczyk mówi, że color banding nie jest już problemem od C9 przy chromie 4.4.4.

HGIG jest dobry ale raczej do ciemnego lub chociaż zacienionego pomieszczenia. Jest dużo lepszy obraz, bardziej szczegółowy ale też niestety czasami dużo ciemniejszy. Chociaż przy ciemnym pokoju nie ma to takiego znaczenia. Dla mnie właśnie jak włączę mapowanie, to jakby wszystko było za mgłą, a w HGIG miejsca jasne jak niebo z chmurami w takiej FH4 bardziej się odznaczają, nie są jasną plamą wypraną z koloru. Widać też dużo więcej szczegółów, a barwa jest bardziej naturalna.

 

Niech każdy gra jak mu pasuje. Dla mnie 65" świeci wystarczająco z odległości 2m z HGIG nawet w dzień.

 

Niestety youtube wrzucił +18 do mojego filmiku, więc klikajcie w link. Ekspozycja w aparacie jest zablokowana. Sorry za pionowe nagranie.

Link

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zależy od gry. W moim przypadku RE Village jest z HGIG zdecydowanie zbyt ciemne natomiast w takiej Nier Automata po ponownej konfiguracji jasności myślałem, że się zrzygam. Generalnie większość czasu siedziałem na HGIG i nie czułem potrzeby zmieniania czegokolwiek, co nakazał Pan Chińczyk ale dla pewnych gierek byłem zmuszony robić wyjątki.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Marcin_wawa napisał:

Chińczyk mówi, że color banding nie jest już problemem od C9 przy chromie 4.4.4.

 

A był jakiś problem z color bandingiem? Na B7 w SDR grałem w trybie PC i nie widziałem niczego takiego.

 

Co innego jak w trybie PC odpalał się tryb HDR (przypominam, że tutaj nie ma 4:4:4 tylko 4:2:0).

 

Natomiast co do HGiG, niby bardziej akuratny ale faktycznie korzysta z tego kilka gier m.in. nowy CoD. W każdym innym przypadku moim zdaniem lepiej używać DTM.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Moldar napisał:

Hgig mi się mega nie podoba, często mocno ściemnia obraz, chyba, że ja coś źle ustawiam.

 

Jeśli w TV dajemy HGIG to na nowo trzeba skalibrować wyświetlanie w konsoli.

Ja gram z HGIG w AC:V i według mnie obraz jest znacznie lepszy.

Piszę o PS5, na XSX jeszcze tego nie rozkminiałem szczerze mówiąc.

Edytowane przez k0zz
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, po włączeniu HGIG trzeba na nowo skalibrować konsolę. Pan Chińczyk ładnie to wytłumaczył. Przy włączonym DTM jest sztucznie wymuszana bardzo wysoka jasność w telewizorze, przez co tracimy detale w jasnych obiektach, więc lepiej grać na off lub z HGIG jeśli mamy konsolę, która wspiera kalibrację hdr jak np. xsx lub jeżeli można w grze skalibrować HDR. Dynami Tone Mapping robi podwójną robotę przez co obraz jest "przesterowany" i niedokładny.

 

Polecam obejrzeć cały filmik, ale podsumowanie jakoś to wyjaśnia. Wspomina też, że tylko COD i Dirt5 wspiera HGIG ale jeśli możemy w grze lub w konsoli skalibrować HDR, to i tak lepiej wybrać HGIG lub wyłączyć DTM.

 

 

Odnośnik do komentarza

Drogi forumku. Szukam niedrogiego TV do netflixa i grania czasem. Chciałbym coś 65 cali i żeby było w miare tanio. Coś takiego chodzi mi po głowie (nie koniecznie ten sklep):

 

LG 65NANO867NA 65" LED 4K 120Hz WebOS Dolby Vision HDMI 2.1 Telewizor - ceny i opinie w Media Expert

 

Ma to sens? Wolałbym się zmieniści w 4tys ale te 200zł moge dołozyć. Będzie grane PS4 i moze na jesien Xbox. Super wymagający nie jestem. Chciałbym uniknąć wdepnięcia w gówno.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bartiz napisał:

AC Valhalla to wygląda chujowo z HGIG i DTM. Wszędzie jakaś mgła, mleko i wypranie z kolorów. Jedynie fajnie wygląda jak świeci słońce.

W dirt też miałem ustawiony hgig i skalibrowany z menu konsoli hdr i obraz jak przez brudną szybę. 

Odnośnik do komentarza

Dobra pierwsze testy za mną więc i są pierwsze spostrzeżenia, sprawdzałem rtings i chińczyka.

Ciepłe 2 dalej nie jestem do nich przekonany ale faktycznie wszystko wygląda naturalniej ale jak to bywa nie każdej grze to leży w moim odczuciu to samo to HGIG, Wiedzmin 3 dostaje strasznie w dupe przez to to samo Gears V ale np takie ORI czy Diabli 3 na auto HDR już wyglądają lepiej więc ja tą opcję w swoim przypadku zawsze będę sprawdzał. A i kolory dałem na 70 bo na 50 jest dla mnie za mało kontrastowo jest jak na OLEDA.

 

A tak po za tym, to przesiadka ze starego OLEDA na ten to oczywiście mistrzostwo świata, HDMI 2.1 dla nowych konsola, to kolejny plus po 60fps i SSD a teraz nawet i 120 fps no bajka no i jednak z 55 na 65 Cali to też jest WOW.

 

A no i oczywiście sprawdziłem vertical banding na 5%, mam mega farta bo nie widzę żądnych pasów niczego, wszystko ładnie równo podświetla się. 

 

Panowie jakieś godne polecenia ustawienia pod filmy?

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.06.2021 o 12:12, pawelgr5 napisał:

Drogi forumku. Szukam niedrogiego TV do netflixa i grania czasem. Chciałbym coś 65 cali i żeby było w miare tanio. Coś takiego chodzi mi po głowie (nie koniecznie ten sklep):

 

LG 65NANO867NA 65" LED 4K 120Hz WebOS Dolby Vision HDMI 2.1 Telewizor - ceny i opinie w Media Expert

 

Ma to sens? Wolałbym się zmieniści w 4tys ale te 200zł moge dołozyć. Będzie grane PS4 i moze na jesien Xbox. Super wymagający nie jestem. Chciałbym uniknąć wdepnięcia w gówno.

 

Promocja jest i wychodzi mniej niż 4k 55 zł za każde 500zł. Zastanawiam się też nad nim.

Odnośnik do komentarza

chciałem w przyszłym roku wymienić swojego starego b8 ale akurat w euro do marca nie płacisz więc idealnie.

 

zacząłem przeglądać, chciałem 65 cx-a ale widzę, że w euro jest już tylko powystawowy bez możliwości zamówienia i odroczenia rat. więc padło na https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65a1-tv-oled-uhd-4k-lg.bhtml#opis   ale dopiero za którymś razem zobaczyłem, że ma tylko 3 porty hdmi i to 2.0 (serio!?)

 

to padło na tego b1 https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b1-tv-oled-uhd-4k-lg.bhtml#opis

ma porty 2.1. co prawda tylko 2, no ale chyba przeżyje, w sumie tylko do konsol mi potrzebne.

 

no dobra, warto? czy coś lepszego znajdę w przybliżonej cenie? tylko oled jakby co

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Sklep w końcu uznał moja rękojmie na 85xh90. Chciałem obniżyć cenę ze względu na znane problemy i na początku zaproponowali mi 500zl bon do sklepu, jednak po krótkich rozmowach udało się wynegocjować zwrot wysokości 2400zl, więc uważam ze niecałe 9k za ten telewizor to uczciwa cena. 

Edytowane przez kislawa
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...