Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, k0zik napisał:

No drogo ale bardzo mi zalezalo. Fajnie, ze jest zwiniety na specjalnej szpuli, bardzo wygodnie go rozwijac / zwijac.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Na takie odległości to tylko optyczny nic innego nie pociągnie, to do projektora że taka długość?  jaki masz?

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Poszukuje tv do budżetu około 5000 ( oczywiście nie na sztywno) tylko w dość konkretnym rozmiarze tj 75. Znajdzie się coś w tej cenie czy lepiej zjechać z rozmiarem do 65?
Telewizor głównie do Netflixa ma służyć, aby w końcu napisy z odległości dało się ogarnąć stad tez w planach w taki rozmiar.


Podpowie ktoś, bo niby jakieś modele znajduje i tu nawet za 3k ale czego to warte to hgw

Odnośnik do komentarza

Szukam TV dla PS5 i kolega dziś wysłał mi model który zamówił - on 85 cali, ja chcę trochę mniejszy i namawia, żebym brał właśnie ten model. Ja na TVikach się nie znam. Wiadomo, podstawy ogarnięte, ale nie czuje się mocny w tym temacie dlatego proszę o wasze opinie. Ten czy może jakiś inny. Od razu napiszę, że on ma być praktycznie tylko do gier i mi idealnie pasuje 50 cali.

 

Sony Bravia KD50X85JU

 https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kd50x85ju-50-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-with-google-tv-assistant-10224415-pdt.html

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2021 o 07:03, eloszki napisał:

Cześć,

Poszukuje tv do budżetu około 5000 ( oczywiście nie na sztywno) tylko w dość konkretnym rozmiarze tj 75. Znajdzie się coś w tej cenie czy lepiej zjechać z rozmiarem do 65?
Telewizor głównie do Netflixa ma służyć, aby w końcu napisy z odległości dało się ogarnąć stad tez w planach w taki rozmiar.


Podpowie ktoś, bo niby jakieś modele znajduje i tu nawet za 3k ale czego to warte to hgw

W Sonycenter wyprzedaż ekspozycji, XH90 5500 zł + 5 lat gwarancji w cenie!

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nawet lepszą opcją byłby hx95 lepsze kąty, podświetlenie, czerń bo to całe HDMI 2.1 i 120 klatek na chwile obecną można sobie włożyć... pomiędzy bajki.No chyba że lubisz patrzeć na kupę?

 Jakość leci na pysk, mniejsza paleta kolorów czyt. dużo gorsza bo 8bitowa (16mln. kolorów) z podróbkowaniem chrominacji

YCBCR 4:2:2 itp mówiąc w skrócie 50 % gorsza jakość obrazu i zdecydowanie najlepszym wyznacznikiem jest RGB 4:4:4 w 12bitowej palecie tj.(68miliardów kolorów) w 30 czy 60 k/s 

Edytowane przez Oldboy
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Nie mówię o zwrotnym kanale audio tylko a o jakości wyświetlenego obrazu.Poniżej przykład pierwsza od lewej opcja należy do 4k w 30 i 60 k/s a kolejna przy 120 k/s. Różnica jest kolosalna a za 120k/s otrzymujesz nędzne kolory, utrate szczegółów plus spadek ostrości itp a wszystko przez ograniczoną przpustowość HDMI i na chwilę obecną 2.1 to zwyczajny chwyt marketingowy i ciekawostka a nie standard.
 

7K2ahKq.jpg

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza
No to ja gram w 120 i jeżeli chodzi o kolory nie widzę większej różnicy. Może jakby ktoś postawił 2 telewizory obok siebie, bo w locie zmieniałem takiego dooma i w każdym ustawieniu wyglądał rewelacyjnie, podobnie jak takie Gearsy.
Oj widać widać. W D2 jak mi się załącza 120fps w PvP to obraz od razu jakiś taki wyblakły się robi.
Odnośnik do komentarza

No ale D2 jest ułomne, nie dość ze działa wtedy w full hd, obcina tekstury, sama jakość obrazu spada na pizdę. Ja mowie o obrazie na którym nie tracisz jakości przez same ustawienia.

Podłączając swojego Peceta do TV nie widzę różnic miedzy 4k/120, a 4k/60 w kolorystyce gier, gdy tu i tu ustawie obraz ULTRA.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 hours ago, Oldboy said:

Nawet lepszą opcją byłby hx95 lepsze kąty, podświetlenie, czerń bo to całe HDMI 2.1 i 120 klatek na chwile obecną można sobie włożyć... pomiędzy bajki.No chyba że lubisz patrzeć na kupę?

 Jakość leci na pysk, mniejsza paleta kolorów czyt. dużo gorsza bo 8bitowa (16mln. kolorów) z podróbkowaniem chrominacji

YCBCR 4:2:2 itp mówiąc w skrócie 50 % gorsza jakość obrazu i zdecydowanie najlepszym wyznacznikiem jest RGB 4:4:4 w 12bitowej palecie tj.(68miliardów kolorów) w 30 czy 60 k/s 

Kolego, trochę tu namieszałeś. Wyświetlanie chromy zależne jest od częstotliwości odświeżania ustawionej w konsoli lub pc, możliwości TV oraz od przepustowości portu oraz kabla hdmi. W skrócie: Aby wysłać z XSX sygnał z RGB 4:4:4 4k 10bit HDR, musisz ustawić konsolę w tryb 120Hz. Jednak aby telewizor wyświetlił poprawnie ten sygnał, musi być ustawiony w trybie PC. Inaczej dokona konwersji na 4:2:2. Hdmi 2.0 z przepustowością max. 18GB/s nie jest w stanie przesłać sygnału 4:4:4 w połączeniu z 10 bitami i HDR (bo wymaga to ponad 20GB/s). Może to zrobić z 8 bitowym sygnałem, ale wtedy nie działa HDR. Tak więc na dzień dzisiejszy dla purystów obrazu HDMI2.1 to konieczność a nie chwyt marketingowy.

 

Pozostaje jeszcze kwestia jak w poszczególnych tv wygląda tryb pc. W samsungach jest wyblakły, ciemny i nie warto go włączać. Znowu na lg c1 jest nawet lepszy niż sam tryb gry. Nie wiem, jak to wygląda w tv sony.

 

Tak, czy inaczej, dla przeciętnego użytkownika gra nie warta świeczki.

Edytowane przez p406
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

No ale D2 jest ułomne, nie dość ze działa wtedy w full hd, obcina tekstury, sama jakość obrazu spada na pizdę. Ja mowie o obrazie na którym nie tracisz jakości przez same ustawienia.

Podłączając swojego Peceta do TV nie widzę różnic miedzy 4k/120, a 4k/60 w kolorystyce gier, gdy tu i tu ustawie obraz ULTRA.

 

Ja też nie widzę aby jakość obrazu spadała dramatycznie(jedyna gra jaka to mi pokazała to Dirt5 tam gra w 120 fps wygląda żałośnie)

Robiłem porównanie na dwóch TV OLED sprawdziłem sporo gier, nie musiałem zmieniać w locie bo obok siebie miałem dwa odbiorniki. 

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza
On 7/14/2021 at 10:45 PM, Jordanensis said:

Szukam TV dla PS5 i kolega dziś wysłał mi model który zamówił - on 85 cali, ja chcę trochę mniejszy i namawia, żebym brał właśnie ten model. Ja na TVikach się nie znam. Wiadomo, podstawy ogarnięte, ale nie czuje się mocny w tym temacie dlatego proszę o wasze opinie. Ten czy może jakiś inny. Od razu napiszę, że on ma być praktycznie tylko do gier i mi idealnie pasuje 50 cali.

 

Sony Bravia KD50X85JU

 https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-kd50x85ju-50-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-with-google-tv-assistant-10224415-pdt.html

 

Czy ktoś może doradzić czy warto? A może coś innego poleca? Max 50 cali. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
14 hours ago, Jordanensis said:

 

Czy ktoś może doradzić czy warto? A może coś innego poleca? Max 50 cali. Dzięki.

 

Nie podałeś budżetu. Jeśli nie jest on problemem, to LG C1 48 cali to bdb wybór dla gracza. Ma wszystkie bajery pod nowe konsole, jakie tylko można sobie wymarzyć. Ale jest to OLED, więc nie wszyscy takie tolerują (kwestia wypaleń, ale jeśli będziesz używał tylko do gier, to nie ma się czego bać wg mnie). Jeśli LED, to najlepsze opcje dla graczy mają Samsungi (w tym upłynniacz ruchu z niskim lagiem w trybie gry). Sony z kolei jest trochę w tyle choćby pod względem VRR, ale ma lepszy obraz w ustawieniach fabrycznych od LG i Samsunga. Jak grasz w mocno nasłonecznionym pokoju to LCD, jak wieczorami / po ciemku to OLED. W każdym razie jeśli chodzi o Sony to X90J to najlepszy model LED w wielkości 50 cali (X85J kolegi nie ma stref, tylko podświetlenie krawędziowe wg rtings.com, więc HDR będzie słaby), jeśli chodzi o Samsunga to QN91A to najlepszy wybór w tej wielkości.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W sumie ja też myślał nad nowym tv ale nie specjalnie chce wydawać dużo a tutaj polecacie tylko topowe czyli na tańszych pewno nawet obraz się nie wyświetla :-) tak na szybko rzuciłem okiem to czy któryś byłby zadowalający nie powiem dobry bo dobre są od 4k w górę więc

Sony55 ke55xh8077

Samsung qe55q60t

Philips 58 pus8535

Hisense 55u8qf

I sony 55xh8196 

Nic o nich nie wiem tylko cenowo max3000 no i ambilight wydaję się super

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pany co sądzicie o 43xg8096?
Matce padł tv, chce coś małego i taniego.
Nie chcę kupować byle gówna a mam możliwość kupić tego sony za 1400, w miarę nowy model z tym że martwi mnie że to ips i android...
Jest sens go brać czy to ten sama poziom co szajsungi 43 te bieda wersje tu7000 itd.
A może coś polecicie?
Tv tylko do kablówki i może netflix jak ogarnie....

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...