Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Coś wiadomo już o tym VRR w Sonkach? Ceny XR-65X90J są naprawdę fajne, ale boli właśnie ten brak VRR. Oleda wyeliminowałem, bo niestety TV służy mi też do pracy i jednak wypalanie na nim po 10h dziennie menu start windowsa szybko by go do grobu wpędziło. Fajne się ten nowe mini led samsungi prezentują, ale cena zaporowa pomimo fajnych bajerów dla kąsolomaniaków i 10k nie dam za telewizor, który najprawdopodobniej się spierdoli mniej lub bardziej w ciągu mniej niż 5 lat.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Soban napisał:

A to parę miechów temu nie była wyprzedaż modelu z zeszłego roku, a teraz są jedynie modele 2021 które są droższe?

https://hdtvpolska.com/lg-oled-c1-telewizor-2021-55-cali-120hz-hdmi-2-1-taniej-promocja/

 

Regularna cena 4700 juz nawet byla.

Edytowane przez meave
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soban napisał:

Coś wiadomo już o tym VRR w Sonkach? Ceny XR-65X90J są naprawdę fajne, ale boli właśnie ten brak VRR. Oleda wyeliminowałem, bo niestety TV służy mi też do pracy i jednak wypalanie na nim po 10h dziennie menu start windowsa szybko by go do grobu wpędziło. Fajne się ten nowe mini led samsungi prezentują, ale cena zaporowa pomimo fajnych bajerów dla kąsolomaniaków i 10k nie dam za telewizor, który najprawdopodobniej się spierdoli mniej lub bardziej w ciągu mniej niż 5 lat.

Niby w tym roku w okolicach grudnia dla zeszłorocznych XH tegorocznych TV i PS5

 

Odnośnik do komentarza

Od jakichś dwóch tygodni posiadam 55 calowy Sony xh90 i jestem generalnie zadowolony, tylko już zdążył wywinąć fikołka trzy razy i postanowił się nie uruchamiać. Do życia przywraca go wyjęcie wtyczki zasilania i ponowne wpięcie, liczę że przy następnej aktualizacji problem zniknie. Grzebiąc w internetach natrafiłem na podobne wątki więc to raczej nie jest kwestia mojej sztuki tylko znany problem TV od tej marki.

Co mnie jeszcze wpipi to ciągłe zasilanie portów USB, za TV mam białą taśmę LED do oświetlenia ściany i yobana świeci prawie cały czas więc muszę ją wypinać z gniazda. Trochę upierdliwe i chętnie bym zobaczył w opcjach możliwość usypiania portów USB razem z wyłączeniem TV, ale chyba się nie doczekam i trzeba będzie szukać innego rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza

Jakiego leda byście polecali do gierek w 2021? Pewnie 55 cali, bo 65 to już za duża kobyła jeśli chodzi o moją odległość kanapy, a różnicę hajsową wole w soundbara z soobwooferem wrzucić.
OLED C1 kusi, ale będe TV też używał przez wiele godzin dziennie jako monitor i jednak ryzyko wypalenia menu start jest za duże na oledzie patrząc, że nawet głupie testy fify po 4-5h w perspektywie roku wypalają, a pasek windowsa to by wisiał na nim min 8h dziennie jak nie więcej.

Soniak x95j wydaje się spoko, ale pojawia się pytanie czy rzeczywiście te luje dadzą VRR w końcu w grudniu jak głoszą ploty czy znowu polecą w kule co jest nieśmiesznym żartem :/
Samsung Q90a z kolei w europie jest na ipsie, więc tragedia mimo fajnych opcji gamingowych.
Ogólnie mogę poczekać jeszcze te kilka miechów, bo mimo, że matryca się już jebie w moim 4 letnim szajsungu to da się trochę z tymi mini pasami/scan lines pożyć jeszcze.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Soban napisał:

Jakiego leda byście polecali do gierek w 2021? Pewnie 55 cali, bo 65 to już za duża kobyła jeśli chodzi o moją odległość kanapy, a różnicę hajsową wole w soundbara z soobwooferem wrzucić.
OLED C1 kusi, ale będe TV też używał przez wiele godzin dziennie jako monitor i jednak ryzyko wypalenia menu start jest za duże na oledzie patrząc, że nawet głupie testy fify po 4-5h w perspektywie roku wypalają, a pasek windowsa to by wisiał na nim min 8h dziennie jak nie więcej.

Soniak x95j wydaje się spoko, ale pojawia się pytanie czy rzeczywiście te luje dadzą VRR w końcu w grudniu jak głoszą ploty czy znowu polecą w kule co jest nieśmiesznym żartem :/
Samsung Q90a z kolei w europie jest na ipsie, więc tragedia mimo fajnych opcji gamingowych.
Ogólnie mogę poczekać jeszcze te kilka miechów, bo mimo, że matryca się już jebie w moim 4 letnim szajsungu to da się trochę z tymi mini pasami/scan lines pożyć jeszcze.

Do gierek w 2021 roku polecam OLEDa.

LG/SONY/Philips/Panasonic.

Będziesz pan zadowolony.

O ledach zapomnij.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, k0ntra napisał:

Do gierek w 2021 roku polecam OLEDa.

LG/SONY/Philips/Panasonic.

Będziesz pan zadowolony.

O ledach zapomnij.

Typie ale pisze jak wół, że nie chce oleda bo go wypale w rok/dwa menu start windowsa, a gwarancja producenta nie działa z tego co czytam na wypalenia, bo najebali do instrukcji jakiś zakazów oglądania statycznych obrazów długo. Kumpel ma CX więc wiem jak oled się prezentuje, ale jak mówię przez charakter użytkowania nie jestem targetem takich matryc + mam słoneczny pokój, a jak u ziomka siedzieliśmy za dnia to ten tv odbija wszystko jak lustro i za dnia to chujowiej się to prezentuje niż lcd - w ciemnościach pazur pokazuje dopiero.

Odnośnik do komentarza
38 minutes ago, Soban said:

Typie ale pisze jak wół, że nie chce oleda bo go wypale w rok/dwa menu start windowsa, a gwarancja producenta nie działa z tego co czytam na wypalenia, bo najebali do instrukcji jakiś zakazów oglądania statycznych obrazów długo. Kumpel ma CX więc wiem jak oled się prezentuje, ale jak mówię przez charakter użytkowania nie jestem targetem takich matryc + mam słoneczny pokój, a jak u ziomka siedzieliśmy za dnia to ten tv odbija wszystko jak lustro i za dnia to chujowiej się to prezentuje niż lcd - w ciemnościach pazur pokazuje dopiero.


to celuj w monitory typu BFGD (big format gaming displays) w sensie duże monitory które mają chakaterystyke monitora ale są duże jak TV

https://finalboss.io/bfgd-monitors/

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że jestem zniesmaczony mocno podejściem filmów z hdr czy dv na płytach i nie widzę niestety ratunku. Zazwyczaj kupuje na itunes filmy, jakość bardzo dobra, cena też super i można dowolnie bawić się napisami. Ale czasem kupuje do kolekcji perełki jak władca pierścieni czy 1917. Niestety oglądanie tych filmów z napisami z wlaszcza na oledzie to jakaś abominacja. Napisy są ogromne, do tego białe i w takich filmach z hdr po prostu walą po oczach. Niech w filmie będzie ciemna scena to trzeba zamykać oczy jak ktoś mówi, bo tak przeszkadza. I niestety nie widzę, aby ktoś z tym faktem coś robił, ot chciałem się wyżalić jaka jest debilna sytuacja i czemu nie warto kupować obecnie filmów z hdr na płytach sad.gif

No chyba, że ktoś ogląda bez napisów smile.gif

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Soban napisał:

Typie ale pisze jak wół, że nie chce oleda bo go wypale w rok/dwa menu start windowsa, a gwarancja producenta nie działa z tego co czytam na wypalenia, bo najebali do instrukcji jakiś zakazów oglądania statycznych obrazów długo. Kumpel ma CX więc wiem jak oled się prezentuje, ale jak mówię przez charakter użytkowania nie jestem targetem takich matryc + mam słoneczny pokój, a jak u ziomka siedzieliśmy za dnia to ten tv odbija wszystko jak lustro i za dnia to chujowiej się to prezentuje niż lcd - w ciemnościach pazur pokazuje dopiero.

szczerze ciężko coś wybrać bo chcesz tv do wszystkiego. Mało kto pracuje na tv. Jednak windows na 55 calach to nie wiem czy jest zdrowe dla oczu. Może lepiej zainwestować w dobry duży monitor do pracy? A tak wybór obecnie to chyba te Hisense najbardziej opłacalne w kategorii lcd. Sony też spoko ale to vrr to obiecanki cacanki od roku ponad i ja bym sony nie wierzył. Samsunga sobie daruj ta firma ma jakieś kłopoty z jakością telewizorów ostatnimi czasy. Do gier i filmów najlepszy oled ale jak chcesz PRACOWAĆ na tv to fakt nie polecam oleda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...