Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro to tylko do kablówki i netflixa i nie dla Ciebie a mamy to tak naprawdę co za różnica?

Kupowałem rok temu z rodzicami dla nich tv. Liczylo sie aby miał 55 cali. Padło na jakiś lg za 2500 i są zadowoleni. Myślisz że oni ogarniaja co to 4k, matryca va/ips czy hdr? 

Odnośnik do komentarza

Szukam tv do kącika filmowego, czasem tylko gra typu Forza Horizon, chyba że się wkręcę to może Diablo 4 jak już wyjdzie. Ale głównie filmy. Pomieszczenie ciemne. Oglądane będzie albo wcześnie rano albo późno w nocy. Żona po przejściu się po sklepie wskazała Oledy od Sony i LG z serii C ( ileś tam ). Rozmiary to minimum 65. Może 77 z jakiejś promocji. Brać tego LG? Jakiś model konkretnie czy wszystkie dobre?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Lord Protector napisał:

Polecam brać CXa w 65 calach jeżeli jeszcze uda Ci się trafić.

Dzięki. Ten nowszy co C12? 65 chodzi o dostępność czy większe mają jakieś wady?

Polecasz poprzedni ze względu na jakiś brak większych zmian czy nowe mają coś nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, mushabelly napisał:

Dzięki. Ten nowszy co C12? 65 chodzi o dostępność czy większe mają jakieś wady?

Polecasz poprzedni ze względu na jakiś brak większych zmian czy nowe mają coś nie tak?

 

 

Ten nowy to C1, to prawie taki sam TV jak CX a cenowo jednka nie to samo, masz też innego pilota i inne menu gościu, który mi calibrowal oleda potwierdził moje przypuszczenia, że to stare menu lepiej śmiga a i pilot wygodniejszy ale to już kwestia indywidualna. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Lord Protector napisał:

 

Ten nowy to C1, to prawie taki sam TV jak CX a cenowo jednka nie to samo, masz też innego pilota i inne menu gościu, który mi calibrowal oleda potwierdził moje przypuszczenia, że to stare menu lepiej śmiga a i pilot wygodniejszy ale to już kwestia indywidualna. 

Dzięki. Fajnie jakby gdzieś 77 się znalazł. Szukam. 

Odnośnik do komentarza

Akurat nowy pilot do starego to przepaść. Jakość wykonania i wygoda na wielki plus dla nowego. Nic nie skrzypi w końcu. Niektóre stare modele już od startu skrzeczały, a po roku to w ogóle...

Ostatnio dziewczynie zamawiałem 48C1. Oczywiście na białym jak zawsze zafarb, ale to jedyna wada. Także został, zresztą jej to nie przeszkadza.

Przecież 77 są normalnie dostępne C1, chociażby w Media Expert.

Odnośnik do komentarza
 
Są dostępne, ale chyba kolega wyżej nie zobaczył po ile są 77".
Prawie 18 koła za telewizor :yao:
W sensie ja? Wiem po ile są. Miałem 77C1. Ale ktoś wyżej pisał, że ich nie ma. Chyba, że o modele z zeszłego roku chodziło to wtedy faktycznie ciężko może być znaleźć.
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
W dniu 29.08.2021 o 15:55, milupl napisał:
 
Są dostępne, ale chyba kolega wyżej nie zobaczył po ile są 77".
Prawie 18 koła za telewizor :yao:

W sensie ja? Wiem po ile są. Miałem 77C1. Ale ktoś wyżej pisał, że ich nie ma. Chyba, że o modele z zeszłego roku chodziło to wtedy faktycznie ciężko może być znaleźć.

Tak, tak, o CX chodziło. Tzn są ale nie w "głównych" dużych sklepach. Tu faktura vat-marża, tam jakiś dziwny dopisek "mag C". Także na razie będę na C1 polował.

 

Jeśli można wiedzieć to co z Twoim 77C1 było nie tak?

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, easye napisał:

i banding...

Jeśli nie wiem co to jest banding i nie będę nawet sprawdzał co to jest i jak się tego dopatrzyć to jest szansa że nawet się nie zorientuję że mam tv z tą "funkcją"? Czy to tak gruba sprawa że nawet laik na pierwszy rzut oka to zobaczy?

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, mushabelly napisał:

Jeśli nie wiem co to jest banding i nie będę nawet sprawdzał co to jest i jak się tego dopatrzyć to jest szansa że nawet się nie zorientuję że mam tv z tą "funkcją"? Czy to tak gruba sprawa że nawet laik na pierwszy rzut oka to zobaczy?

Jest szansa, że nawet nie zauważysz. No chyba, że będzie baaaardzo duży.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, mushabelly napisał:

Jeśli nie wiem co to jest banding i nie będę nawet sprawdzał co to jest i jak się tego dopatrzyć to jest szansa że nawet się nie zorientuję że mam tv z tą "funkcją"? Czy to tak gruba sprawa że nawet laik na pierwszy rzut oka to zobaczy?

Zalezy, dla mnie taki sam minus jak clouding w starych LCD - widziales kiedys? jak nie to może tego też nie zobaczysz.

14 minut temu, Donatello1991 napisał:

Jest szansa, że nawet nie zauważysz. No chyba, że będzie baaaardzo duży.

No wiesz - przy takim rozmiarze (75 cali tak?) moze byc zauwazalny.

Odnośnik do komentarza

Akurat banding miałem bardzo mały. Był zafarb różowy na pół ekranu i szara szachownica na jasnych elementach.

Akurat banding jest chyba coraz mniejszy. W ciągu roku sprawdzałem B55, B65, C48 i C77 i jedynie w tym 55 była kreska na środku. Także chyba z tym się uporali jako tako.

Za to zafarb to dramat...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...