Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym monitorem to jedyne wymaganie by działało i nie wypalało, więc to niewiele xd Pracuje tak od 1,5 roku z kanapy i jest git

Ogólnie to jest problem kupić coś co nie jest C1, bo każdy inny lcd ma wady - sony brak vrr, samsungi te mini led mają ipsa poza modelami za 8k+ pln(a na usa te tańsze mają VA...) i 1 port hdmi 2.1. Nie wiem czy się nie przemęczyć do końca roku i jednak uwierzyć w sonke i ten vrr podobno w grudniu i wtedy kupić jeśli dodadzą. Albo poczekać aż samsung QN91A spadnie do jakiś ludzkich pieniędzy i przeboleć to jedno hdmi 2.1.
LG OLEDY też mają problem z tym odbijaniem jak Bisoner pisał, bo w sobote za dnia cisnęliśmy u ziomka w rock banda i się wszystko w tym tv odbijało jak w lustrze i jest to wkurwiające bardziej niż zakładałem po reckach w necie. Wieczorem ten CX petarda, ale za dnia to kapiszon gorszy niż średniopółkowe lcd przez odbijanie i niższą jasność.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Soban napisał:

To jest dobre pytanie w sumie. Ktoś na forumku ma tv z vrr i series x? Jest zauważalna równica po włączeniu/wyłączeniu vrr. Na tych gównianych filmikach w jakości yt to ciężko cokolwiek powiedzieć.

Oj jest tak samo jak na pc z gsync. Różnica znaczna. Np AC valhalla płynne a tu dużej ilości osób na Xbox rwało. Ogólnie zapominasz o czymś takim jak skaczące klatki. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Moldar napisał:

No dlatego napisałem, że chodzi mi o filmy na płytach, wszelkie serwisy idzie dostosować, tych na płytach nie, co mnie mocno frustruje.

 

Z poprzedniego posta wynikało, że obwiniasz wydawców filmów, a ja próbowałem zauważyć, że zapewne istnieje odtwarzacz blu ray, który ma te funkcje, w sensie dostosowanie jasności, czy koloru napisów. Nie wiem na czym odtwarzasz ale po krótkim researchu np taki panasonic UB820 potrafi zmienić jasność napisów i ich kolor. Ponoć wszystkie panasoniki z serii UB to potrafią. 

 

1943109341_Zrzutekranu2021-09-13o19_22_00.thumb.png.1387f406c123ebcc5e80229ce9090ea0.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Sorry, że się przypierdalam ale napisałeś, że:

Cytat

nie widzę niestety ratunku.

 

To ci znalazłem ratunek.

 

Tak czułem, że cały czas odnosisz się do playera w konsoli. Oczekiwanie, żeby one robiły coś więcej niż odtworzenie filmu i napisów, to wielka naiwność. Chcąc kolekcjonować filmy na płytach od razu zaiwestowałbym w porządny sprzęt do tego stworzony. Tym bardziej posiadając oleda i dobry sprzęt audio. 

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z gwarancją na oledy lg? Brał ktoś tą rozszerzoną na 5 lat w elektromarketach, bo zastanawiam się czy obejmuje ona wypalanie oleda? 2 lata to obstawiam standardowa lg, ale wedlug info w necie to migają się od wymian przez wypalenie, bo niby są jakieś zapiski w gwarze, że tego nie obejmuje.

Przejrzałem milion recenzji ledów od wszystkich producentów i każdy ma jakieś wady(brak vrr w sony, czy pchanie ipsa do lg nano, a samsungi te dobre mini ledy to drozsze niz C1 w 65 calach, a te tansze mini ledy w europie sa na ips a nie va jak w stanach). Bronię się przed oledem, ze względu na profil użytkowania z kompem, ale no ten C1 to petarda totalna do gier i filmów.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, areka napisał:

W sumie i tak nie będę grał w gry które będą wyciągały więcej niż 60Hz więc miałbym to w dupie ogólnie. A w indyki które będą w 120 mogę grać w 60. Poza tym jakieś wady?

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c1-oled-vs-lg-a1-oled/21421/21674?usage=11&threshold=0.10

tu masz różnice z c1 wypisane dla każdego typu użytkowania

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Soban napisał:

Jak to jest z gwarancją na oledy lg? Brał ktoś tą rozszerzoną na 5 lat w elektromarketach, bo zastanawiam się czy obejmuje ona wypalanie oleda

 

Ja brałem, też przymierzam się do wymiany ekranu (a może i telewizora? :cebula: ). Tylko u mnie jest wżłobienie w matrycy zrobione przez kotkę (nic przeszkadzającego, wręcz niezauważalne, ale jest). Nie wiem jednak czy wypalenie kwalifikuje się pod coś takiego - poniekąd nie jest to wada fabryczna ani uszkodzenie tylko naturalna konsekwencja używania takiej technologii.

Odnośnik do komentarza

W takim razie bliżej BF będę musiał popytać o to bezpośrednio w sklepach, bo ochrona przed rozwałką mechaniczną mnie nie interesuje i właśnie szukam jakiegoś gwarancyjnego zabezpieczenia przed wypaleniem. Z mini ledów to kusi szajsung QN91, ale cena to trochę śmiechawa z tylko 1 portem 2.1, brakiem dolby vision i tragicznym tizenem os.

Niech te chujki z sony dadzą jakiś konkret o vrr to no brainer i łykam 65 cali X90J, bo ten tv ma wszystko poza tym vrr i kosztuje z 4800, a na promocji czajnikowej w neonet był nawet za 4300. No i co jak co, ale jakościowa to sonka zawsze dobrze stała, a samsung to taka loteria(owszem ich topowy sprzęt to klasa jakościowa, ale już półka średnia i niska to złom na poziomie xiaomi)

Odnośnik do komentarza

Taka krótka wstawka związana z oledem LG C1 (CX też z tego co czytam w necie). W 120 Hz i HDR (żródło Xbox Series X) występuje duży color banding. Nie ma innego wyjścia, jak powrót do 60Hz, żeby go zmniejszyć (a wtedy HDMI 2.1 wydaje się bezcelowe przecież). PS5 poza sporadycznymi przypadkami wysyła sygnał 60Hz, więc problem jest dużo mniej widoczny. Oczywiscie na oledzie kontrast i czerń miażdzą suty, ale dla mnie jest to wciąż spory minus.

Odnośnik do komentarza

No super, coraz bardziej skłaniam się na Sony x90j:facepalm:Oglądałem dzisiaj oledy lg b c i g, sony i panasy, wszystkie błyszczą się jak psu jajca co jak dla mnie dyskwalifikacja, bo ten efekt mnie mega drażni. Jedynie philipsy mają jakąś powłokę. U mnie jeszcze problem, że tv bedzie stał prostopadle do okna (wschód). A kupować, żeby używać tylko w nocy to pff. 

Edytowane przez meave
Odnośnik do komentarza
On 9/25/2021 at 9:34 PM, meave said:

No super, coraz bardziej skłaniam się na Sony x90j:facepalm:Oglądałem dzisiaj oledy lg b c i g, sony i panasy, wszystkie błyszczą się jak psu jajca co jak dla mnie dyskwalifikacja, bo ten efekt mnie mega drażni. Jedynie philipsy mają jakąś powłokę. U mnie jeszcze problem, że tv bedzie stał prostopadle do okna (wschód). A kupować, żeby używać tylko w nocy to pff. 

Kupujesz zasłonki do salonu co światła nie przepuszczają i problem z głowy.
Mój C8 65” ma już ponad 2 lata i żadnych wypaleń czy badpixeli. Banding lekki jest i nie rośnie w normalnym użytkowaniu nie widoczny, dopiero na planszy testowej. Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Niedługo przeprowadzam się do nowego domu i rozkminiam zakup telewizora pod PS5 i filmy (telewizji nie oglądam w ogóle poza meczami reprezentacji i Euro/Mundialami:nosacz:).  

Po wnikliwej analizie jedyny sensowny wybór to (IMO) LG C1. 

 

Pytanie mam zatem następujące: czy radzicie brać takiego TV z rozszerzoną 5-letnią gwarancją? Jak to jest z awaryjnością takich telewizorów?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...