Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Moldar napisał:

Posiadacze CXa, dalibyście jakieś ustawienia swoje do filmów hdr, dv i gier. Z chęcią sprawdzę u siebie ustawienia innych.

Też polecam ustawienia pana z HDTVTest . Oczywiście małe zmiany pod siebie warto robić ale 98% ustawień brałem z jego filmików. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2021 o 20:02, starfik napisał:

@easye A w razie czego jak wygląda taka reklamacja? Przyjeżdża jakiś technik żeby ocenić, czy trzeba z tym jechać do sklepu, czy nie daj boże robić paczkę?

Nie no jak, od lat duże gabaryty telewizorow są naprawiane door to door. Przyjeżdża do Ciebie autoryzowany serwis, nawet kartonu mieć nie musisz. Czasami zdarza się że jak jakaś pierdoła to naprawiają na miejscu. Zabierają, sami zwieszają ze ściany, jak naprawią przywożą i wieszają.

 

Przy okazji po swoich ostatnich doświadczeniach zainteresowałem się dodatkowa gwarancja, jak boisz się że coś się zepsuje to wychodzi to całkiem spoko. Cennik Sony center:

 

przedłużenie gwarancji o rok - 379 zł
4 letnia - 559
5 letnia - 699

 

Powiem szczerze że po ostatnich doświadczeniach chyba sam wezmę 4 letnią.

 

Plus względem ubezpieczenia sklepów jest taki, że tutaj jak np. padnie Ci matryca w 4roku, to serwis przyjeżdża z nowym modelem telewizora, w sklepie z reguły dostajesz np. 40% wartości, no ale tam masz dodatkowo ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych, jak Ci np. dziecko zepsuje telewizor.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

Nie no jak, od lat duże gabaryty telewizorow są naprawiane door to door. Przyjeżdża do Ciebie autoryzowany serwis, nawet kartonu mieć nie musisz. Czasami zdarza się że jak jakaś pierdoła to naprawiają na miejscu. Zabierają, sami zwieszają ze ściany, jak naprawią przywożą i wieszają.

 

Przy okazji po swoich ostatnich doświadczeniach zainteresowałem się dodatkowa gwarancja, jak boisz się że coś się zepsuje to wychodzi to całkiem spoko. Cennik Sony center:

 

przedłużenie gwarancji o rok - 379 zł
4 letnia - 559
5 letnia - 699

 

Powiem szczerze że po ostatnich doświadczeniach chyba sam wezmę 4 letnią.

 

Plus względem ubezpieczenia sklepów jest taki, że tutaj jak np. padnie Ci matryca w 4roku, to serwis przyjeżdża z nowym modelem telewizora, w sklepie z reguły dostajesz np. 40% wartości, no ale tam masz dodatkowo ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych, jak Ci np. dziecko zepsuje telewizor.

 

 

 

Jak ktoś ma telewizor za powiedzmy 10k to warto dopłacić dodatkową gwarancję, ale pamiętam, że jak kupowałem telewizor w euro chyba 4 lata temu to wołali sobie dużo za ubezpieczenie dodatkowe bo chyba 800zł przy telewizorze za 3k to sporo. Teraz ogarnąłem sprawę sprzętów w ubezpieczeniu mieszkania, mogę dowolny sprzęt w domu zareklamować gdy się uszkodzi w ramach ubezpieczenia mieszkania. Sąsiad ma podobnie i ostatnio córka rozbiła telefon i bez problemu ogarnęli.

Odnośnik do komentarza

Skoro przy gwarancjach jesteśmy: czy ktoś już może korzystał z gwarancji MediaExpert? Kotka wyżłobiła mi w ekranie kilka głębszych rys, raczej niewidocznych, ale że mam gwarancję to chciałbym z niej skorzystać. Jak wygląda proces naprawy? Muszę mieć wszystkie papiery, kartę gwarancyjną czy wystarczy telefon i nie wiem, PESEL czy coś?

Odnośnik do komentarza

Każdy serwis jest taki sam, zawsze możesz kupić ubezpieczenie w sklepie, który i tak później oddaje sprzęt do autoryzowanego serwisu. Ja po swoich doświadczeniach przedłużam o te 2 lata by mieć 4 gwarancji, po tym okresie i tak pewnie wyjdą nowe technologie i będę chciał zmienić telewizor.

Odnośnik do komentarza

Wpadł do mnie wczoraj LG C1 i ogólnie jestem zadowolony. Kontrast, HDR itd. robią dobrą robotę. Jednak jedna rzecz wypada gorzej niż na moim starym telewizorze Sony 1080p. Przykładowo w Doom Eternal przy 60fps na Sony poruszając wolno kamerą obraz jest ostry/wyraźny. Na LG jest gorzej, płynność wydaje się być taka sama, ale ostrość gorsza. Przy 120fps jest lepiej i wypada to prawie jak starym tv. Może coś nie tak mam ustawione albo to przez wzrost rozdzielczości? Na Sony przejście z 30 na 60fps robiło wrażenie tą ostrością przy wolnym ruchu kamerą a na LG czar prysł.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, easye napisał:

Każdy serwis jest taki sam, zawsze możesz kupić ubezpieczenie w sklepie, który i tak później oddaje sprzęt do autoryzowanego serwisu. Ja po swoich doświadczeniach przedłużam o te 2 lata by mieć 4 gwarancji, po tym okresie i tak pewnie wyjdą nowe technologie i będę chciał zmienić telewizor.


Wiesz co masz rację tylko wkurzył mnie serwis Sony bo po kilku miesiącach użytkowania telewizora pojawiły się jaśniejsza plama w rogu telewizora i później kolejne. Jak kupiłem telewizor to nie było ich wyszły dopiero po jakimś czasie. Reklamacja, przyjechał gość z serwisu oglądnął powiedział, że przebarwienia są widoczne i raczej bez problemu wymienią. Zabrał telewizor i po tygodniu przyszło info, że takie przebarwienia mogą się pojawić i to normalna sprawa.
Parę wymian zdań i nic nie wskórałem. Akurat kupiłem wtedy mieszkanie i  kończyłem remont to nie miałem czasu ani ochoty się szarpać.
Nawet jak bym miał wykupioną dodatkową gwarancję skończyło by się pewnie tak samo.

Odnośnik do komentarza

Ale chyba wszyscy producenci tak tną w konia. Ja nadal nie mogę wyjść z podziwu, że w dzisiejszych czasach kupując telewizor za naście tysięcy nie ma top quality tylko nadal jest loteria co dostaniesz. Przy takich kwotach już ten produkt powinien być sprawdzony w każdy możliwy sposób zanim trafi do klienta.
Sąsiad się teraz szarpie z serwisem bodajże LG bo też dał koło 10k i po pół roku jakieś paski mu na ekranie powychodziły i nie chcą mu uznać reklamacji, jakiś rzecznik praw konsumenta się tam już pojawił i chyba sąd będzie.
Chyba by mi wątroba pękła :wacko:

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Niekapek napisał:

Wpadł do mnie wczoraj LG C1 i ogólnie jestem zadowolony. Kontrast, HDR itd. robią dobrą robotę. Jednak jedna rzecz wypada gorzej niż na moim starym telewizorze Sony 1080p. Przykładowo w Doom Eternal przy 60fps na Sony poruszając wolno kamerą obraz jest ostry/wyraźny. Na LG jest gorzej, płynność wydaje się być taka sama, ale ostrość gorsza. Przy 120fps jest lepiej i wypada to prawie jak starym tv. Może coś nie tak mam ustawione albo to przez wzrost rozdzielczości? Na Sony przejście z 30 na 60fps robiło wrażenie tą ostrością przy wolnym ruchu kamerą a na LG czar prysł.

 

U mnie na CX nie ma czegoś takiego może w grze jest włączony motion blur przy ruchu? 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...