Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, easye napisał:

Najlepszy telewizor dla graczy!

Odjebali taką samą maniane jak Samsung! 

A jak w nowych modelach?

w nowych modelach wciąż nie dali vrr, wiec zobacyzmy, ale mysle ze i tak będzie jakiś kompromis… może nie tak wielki jak tu ale na bank będą jakieś ograniczenia 

 

@Fanek no byłem już blisko zakupu, ale raz do grania to sprawdza się srednio, projektor generuje jednak sporo ciepła a mam go na podaszu wiec dochodzi do tego inwestycja w klime no i jednak mimo ze byłem na dedykowanym pokazie tych jvc „kinowych” w sesnie najtańszy kosztował 30k to nie urwało mi jakościowo dupy… i czerni do oleda jednak daleko ;) - albo inaczej to inna czerń. Wiec docelowo napewno rzutnik wleci ale pod filmy, do grania wciąż musi być tv.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ta wychodzi na to ze chipsety limitują możliwości i generlanie jedynym wyborem pod vrr jest oled bo tam nie  potrzeba lokalnego wygaszania.

 

Sytuacje może poprawić android 11 gdyż tam vrr jest natywnie co może uwolnić cześć zasobów tv ale czy producenci ogarną vrr z wygaszaniem…. Wątpię :)

 

Pojawil się już link aktualizacji na europę, wiec pewnie niebawem pojawi się tez OTA. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ciekawe co będzie na tegorocznych x90j, bo tam i nowszy os i inny chip + nie ma bluru na 4k120. Na te zeszłoroczne to chyba wydali na odpierdol by ludzie nie mogli ich pozywać za celowe wprowadzanie błąd w marketingu, gdzie vrr był zawarty xd

Oby do black friday jakieś info było, bo będę musiał zadecydować międzt c1+monitor do kompa albo x90j jako 2w1

Odnośnik do komentarza

The reason for disabling local dimming is because the local dimming algorithms only work on a fixed refresh rate. The algorithm can't make intelligent backlight adjustments if every frame is on screen for a different length of time. Not to say that this will always be the case but until vendors develop a new backlight algorithm that supports VRR they have to disable it. Its the same for all vendors right now that have VRR on their FALD sets, including Samsung.

If you don't want to deal with VRR and LD issues then you'll have to buy an OLED. No backlight, no local dimming, no issue.

 

Tak więc nie ma co liczyć że seria J czy nawet I rozwiąże problem. Jedyne wyjście przy vrr to oled ;) 

Edytowane przez kislawa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

XD 

TCL mówisz. I jak tam działa fald z VRR włączonym? Testowałeś chociaż jeden model przeznaczony na EU? Przecież mankamenty tych telewizorów nawet w marketach są widoczne, gdzie obok nawet Manta fajnie świeci.

 

O którym modelu Philipsa piszesz? Widziałeś jak tam działają algorytmy wygaszania?

Ile stref ma?

Odnośnik do komentarza

Pany prawdopodobnie będzie zmiana tv i mam problem. W Samsungu idzie wszystko ładnie po oneconect i się nie przejmowałem długością kabli. Teraz będzie podłączenie bezpośrednio do tv i potrzebuje kabla min 3m HDMI 2.1 aby ładnie wszystko puścił z xboksika 4k@120 dolby vision z vrr. Najlepiej nie za miliony monet. Kupował ktoś coś takiego i jest pewny, że działa?

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
Kurde, jak sobie radzicie z małą ilością hdmi? Mam 3 konsole, dekoder cyfry, Apple TV i głośniki sonos. I prawie wszystko wymaga hdmi 2.1
Ja mam xbox i ps5 do soundbar. Więc jeden kabel idzie z soundbar do tv i jeden z dekodera canal +. Nie ma dramatu.

I w sumie po co Ci tyle 2.1? Przecież tylko ps5 i xbox korzystają.
Odnośnik do komentarza

No dekoder cyfry raczej HDMI 2.1 nie wymaga, podobnie pewnie jak wszystkie 3konsole. Na PS5 to chyba do tej pory nie ma gry, która chodziłaby nawet w skalowalnym 4k przy 120 fpsach.

 

A nie jest - Rainbow Six...

Do czego Ci tam potrzebne HDMi 2.1?

 

Xbox rozumiem, a ta 3konsola? Bo jak to nie PC to HDMI 2.0 na pewno wystarczy.

 

Co do kabli polecam tego gościa, mam 2 różne i wszystkie były ok.

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-1-ultra-high-speed-8k-4k-hdr-agog-3m-8944533246

Odnośnik do komentarza

Mam dziwny problem z CX, zauważyłem podczas filmów takie rozświetlenia ekranu, takie mini błyski, efekt podobny do tego jak na LCD pojawiały się napisy i rozświetlały cały ekran. Tutaj efekt znacznie mniejszy i jest rzadko, no ale jest, głównie w ciemniejszych scenach, ktoś ma podobnie? W internecie widziałem podobne wątki, ale nie znalazłem rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...