Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, creatinfreak said:

Wymienił na 77 C1 to mi sprzedał 65 b9. Bf 5 w 120 klateczkach :banderas:, wyścig nocny w Forza Horizon :obama:, film grawitacja i sceny wśród gwiazd :fsg:. Kurwa co OLED to ja nawet nie...


no i legancko, nie zapomnij używać pod koniec dnia pogramu do czyszczenia matrycy a będzie Ci służył dobrze i długo :)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Kaczi napisał:


no i legancko, nie zapomnij używać pod koniec dnia pogramu do czyszczenia matrycy a będzie Ci służył dobrze i długo :)

Jak można zapomnieć coś, co robi się samoistnie po wyłączeniu tv? Bo chyba nie piszesz o czyszczeniu manualnym z ustawień... Bo jak piszesz, to LOL

 

Ale dobra, jak serio piszesz o manualnym, to nigdy więcej nie dawaj nikomu złych rad. Tego się nie włącza bez polecenia z infolinii aby było udokumentowane. Ono się robi samo, mniej więcej raz w roku. Zależy ile oglądasz. Jak coś się wali z tv, pierwsze gdzie idzie serwisant to menu serwisowe i liczba CZYSZCZEŃ MATRYCY. Jak masz więcej jak 2-3 na rok, to Twoja gwarancja przestaje istnieć. 

 

Oled czyści się sam z siebie po każdych 2h użytkowania jak wyłączysz tv, dlatego nie wolno go odłączać z prądu przez 15 min. 

 

Po x godzinach, nie pamiętam ale spora liczba, sam odpala długie czyszczenie i informuje o tym jebitnym komunikatem na ekranie. Absolutnie nie włącza się tego samemu. 

 

Dlaczego? Długie czyszczenie polega na wypalaniu i dopalaniu matrycy w celu wyrównywania jasności wszystkich pikseli. Co za tym idzie z każdym takim ekran staje się... ciemniejszy. Więc napisałeś @creatinfreak radę po której zamiast długiego i szczęśliwego użytkowania, rozwalałby sobie tv... 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Jak można zapomnieć coś, co robi się samoistnie po wyłączeniu tv? Bo chyba nie piszesz o czyszczeniu manualnym z ustawień... Bo jak piszesz, to LOL

 

Ale dobra, jak serio piszesz o manualnym, to nigdy więcej nie dawaj nikomu złych rad. Tego się nie włącza bez polecenia z infolinii aby było udokumentowane. Ono się robi samo, mniej więcej raz w roku. Zależy ile oglądasz. Jak coś się wali z tv, pierwsze gdzie idzie serwisant to menu serwisowe i liczba CZYSZCZEŃ MATRYCY. Jak masz więcej jak 2-3 na rok, to Twoja gwarancja przestaje istnieć. 

 

Oled czyści się sam z siebie po każdych 2h użytkowania jak wyłączysz tv, dlatego nie wolno go odłączać z prądu przez 15 min. 

 

Po x godzinach, nie pamiętam ale spora liczba, sam odpala długie czyszczenie i informuje o tym jebitnym komunikatem na ekranie. Absolutnie nie włącza się tego samemu. 

 

Dlaczego? Długie czyszczenie polega na wypalaniu i dopalaniu matrycy w celu wyrównywania jasności wszystkich pikseli. Co za tym idzie z każdym takim ekran staje się... ciemniejszy. Więc napisałeś @creatinfreak radę po której zamiast długiego i szczęśliwego użytkowania, rozwalałby sobie tv... 

 

Wtrącę coś od siebie, co do tego czyszczenia więcej jak 2-3 na rok i Twoja gwarancja przestaję istnieć, oczywiście, że tak nie jest wiadomo, że nie ma co z tym przesadzać bo jest tak jak piszesz TV sam się czyści i raz na jakiś czas robi długie czyszczenie, samemu też możesz z niego korzystać i nawet jak ich zrobisz 5 w ciągu roku to dalej TV jest na gwarancji, mało tego, nie wpływa to na spadek jasności TV w takim stopniu, że broń Panie Borze tego nie rób bo będzie źle. 

Czujesz, że od jakiegoś czasu grałeś zbyt długo w jedną grę to odpal sobie raz na 3 miechy długie czyszczenie z roku na roku to sami producenci wydają ciemniejsze OLEDY, żeby opcje wypalania zredukować do minimum, teraz wypalić OLEDA to trzeba się mega postarać. 

Jak testowałem z kumplem jak świeci B6 vs BX i CX to ta B6 jasnością wciągała nosem te TV zwłaszcza w SDRerze no ale za to była bardziej podatna na wypalenia. 

Odnośnik do komentarza
 
Wtrącę coś od siebie, co do tego czyszczenia więcej jak 2-3 na rok i Twoja gwarancja przestaję istnieć, oczywiście, że tak nie jest wiadomo, że nie ma co z tym przesadzać bo jest tak jak piszesz TV sam się czyści i raz na jakiś czas robi długie czyszczenie, samemu też możesz z niego korzystać i nawet jak ich zrobisz 5 w ciągu roku to dalej TV jest na gwarancji, mało tego, nie wpływa to na spadek jasności TV w takim stopniu, że broń Panie Borze tego nie rób bo będzie źle. 
Czujesz, że od jakiegoś czasu grałeś zbyt długo w jedną grę to odpal sobie raz na 3 miechy długie czyszczenie z roku na roku to sami producenci wydają ciemniejsze OLEDY, żeby opcje wypalania zredukować do minimum, teraz wypalić OLEDA to trzeba się mega postarać. 
Jak testowałem z kumplem jak świeci B6 vs BX i CX to ta B6 jasnością wciągała nosem te TV zwłaszcza w SDRerze no ale za to była bardziej podatna na wypalenia. 
Zadzwoń do serwisu LG. Nie na infolinię, do autoryzowanego serwisu i zapytaj jak wygląda kwestia manualnego czyszczenia, a gwarancji gdy wykonujesz je na własną rękę. Ja już miałem serwis do oleda w ciągu 6 lat 5 razy w domu i wiem jak to wygląda w rzeczywistości, a nie w wyobrażeniach i logice. Dla firmy logika nie istnieje. Chyba, że od ostatniego roku coś się zmieniło, ale wątpię. Nawet B7 pamiętam dawał ostrzeżenie jak się samemu chciało robić i pisał, że lepiej nie robić manualnie. Nie wiem jak jest teraz.

Wiadomo, że spadek jest minimalny tej jasności. Ale jak ktoś będzie robić dzień w dzień gdy długo oglądasz jak kolega sugerował, to daje Ci to ponad 250 rocznie? Powodzenia z brakiem spadku.

Co 3-4 miesiące da Ci 3-4 razy w roku. 3 razy są sensowne i tak pisałem. Bo jak ktoś jest hardcorem to 2 razy mu się automatycznie zrobi w ciągu roku.
Odnośnik do komentarza

Znam dobrze Pana Wiesia z LG nie raz z nim byłem na szkoleniach i z technicznego punktu widzenia wygląda to tak jak piszę, może panowie z serwisu dorabiają sobie do tego swoją ideologie aby mieć powód odrzucania gwarancji.

No jak będziesz używał długiego czyszczenia TV po każdym  użyciu to pozdro 600 ale jak zrobisz to raz na 3-4 miechy nic mu nie będzie. 

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza

Nie no, ten serwis to u mnie wynikał 6 lat temu z bandingu kosmicznego, bo to był początek oled i nie wiedziałem, że to "cecha matryc" i mam się cmoknąć. I rok temu były 4 razy do jednej sztuki którą w końcu wymienili na nową bo wymiana płyty nic nie dała. A były trzaski z głośników po optyku. Także nie ma dramatu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ciągle jest tryb gry, upłynniacze wyłączone i taki efekt, w bf 2042 to już srogo widać jak broń zostawia ślady. Może taki urok bfa, w sea of thieves czysto, człowiek klasycznie głupieje. Jak ktoś ma bfa niech sprawdzi u siebie przy okazji jak to wygląda ;)

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiOno ja mam C8 65 i tam nie ma zadnej opcji ustawiania autoimatycznego czyszczenia matrycy masz tylko dwie opcje do czyszczenia jedna gdzie po wylączeniu tv matryca sie czyści sama i druga ze po zaznaczeniu jej  tv od razu sie wyłącza i czyści. Obie opcje trzeba włączyć manulanie za każdym razm jak chcesz czyści. Nigdy nie miałem zadnego komunikatu że to niezdrowe czy niedobre. TV posiadam od ponad dwoch lat i czyszcze manulanie i nie zauwarzyłem spadku jasności nadal wali po oczach w DV albo HDR az milo

Odnośnik do komentarza



[mention=65235]PiPoLiNiO[/mention]no ja mam C8 65 i tam nie ma zadnej opcji ustawiania autoimatycznego czyszczenia matrycy masz tylko dwie opcje do czyszczenia jedna gdzie po wylączeniu tv matryca sie czyści sama i druga ze po zaznaczeniu jej  tv od razu sie wyłącza i czyści. Obie opcje trzeba włączyć manulanie za każdym razm jak chcesz czyści. Nigdy nie miałem zadnego komunikatu że to niezdrowe czy niedobre. TV posiadam od ponad dwoch lat i czyszcze manulanie i nie zauwarzyłem spadku jasności nadal wali po oczach w DV albo HDR az milo


No i właśnie. I tego nie powinieneś dotykać w ogóle. Fabrycznie robi Ci co 2h działania matrycy krótkie 10-15 minutowe czyszczenie za każdym razem gdy wyłączysz tv. Nic nie musisz manualnie robić.

A to które Ci wyłącza od razu i coś robi, to jest właśnie to manualne które robi się również samo co 1500-2000h.
Odnośnik do komentarza

No manulana nie czytałem, ale jest napiasne w opisie (w opcjach TV) przy wybieraniu manulanum że robiąc to masz lepszy obraz. Tak jak mówiłem czyszcze manulanie prawie codziennie od ponad dwoch lat i obraz nadal tak dobry i jasny jak day one. Może są jakieś spadki jakbym miał aparature do pomiaru żeby faktycznie ustalić, ale dla mnie nie zauwarzalne. Zresztą jakby to było niebezpieczne dla matrycy czy powodowało spadki bieli to o tym by każdy mówiił chociażby sprzedawca z Richtersounds salonu AV z którego brałem TV.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...