Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam bo i tak ps5 nie ma vrr hdmi 2.1 raczkuje itd.
Mam leda średniej klasy 3 rok i jest git .
Jak zmieniać to na coś co rzeczywiście ma sens a nie zmieniać żeby zmieniać.
Z perspektywy czasu ten xh90 szalu nie robi sdr/hdr a i sporo problemów z 2.1 teraz vrr...
Jakbym go kupił to na bank za chwilę bym chciał go opchnac Januszowi i dołożyć do czegoś lepszego.
Po co mi to?
Jestem zdecydowany na oleda ale poniżej 4k musi być i chui.
Nie że mnie nie stać ale takie mam widzimisię.
Zwłaszcza że nie wiem ile wytrzyma przy moim eksploatowaniu.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ten XH90 to robi pewnie w chuj duża robotę względem Twojego 3 letniego leda średniej klasy.

Oled poniżej 4k? Był chyba raz za 3990 przez te 3 lata xD, ale 4200 już było za drogo...

no może kiedyś się uda Schranz, póki co czekamy kolejnego posta, że w tym roku jednak odpuszczasz...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Nie robi roboty bo 200 nitów jasności więcej mnie nie kręci.
Gram u szwagra co tydz na 65 xh90 i aż mi wstyd po tych aferach że mu go doradziłem.
90% czasu gram w RL więc nie spuszczam się nad czernią czy innymi bzdetami.
Interesuje mnie jak najniższy input lag, hdmi 2.1 vrr jak ps5 obsłuży.
I nie nie chcę monitora, chociaż rozważałem tego philipsa momentum i kilka innych dużych monitorów.
Nie sądziłem że kiedyś pójdę w stronę oledow ale po tych cyrkach z led sony vrr itd jednak na ten moment mają u mnie priorytet.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, easye said:

Tu nie chodzi nawet o jasność, po prostu każdy Fald > jakikolwiek LCD i nie ma tu o czym dyskutować jak w przypadku czerni czy kontrastu na oledach.

Racja. Mam teraz FALD i jest duża różnica. Wcześniej obraz to było po prostu szare mleko, a teraz tylko jak napisy się pojawiają to widać poświatę na czarnych tłach. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Podziwiam za kupowanie oled z allegro i liczenie na farta, że sztuka będzie okej. Jak chcecie to mam ziomeczka co ma sklep i dowozi. Ceny ma niższe. Przykładowo 77 kosztuje 15,u niego za 13. 83 cale normalnie 23500,u niego 22. Polska dystrybucja normalnie. Ma sklep RTV. Ale i tak wolałem przepłacić z Media Expert żeby móc to potem oddać, bo do niego mam 300 km.
 

Możesz rozwinąć myśl? 

To co jest sprzedawane na allegro to jakiś wybrakowany towar drugiego sortu? 

 

Jeden ze sklepów na Allegro odpisał mi dzisiaj:

 

"Telewizor jest nowy, fabrycznie zapakowany 24 miesiace gwarancji lg polska". 

 

Oczywiście dalej się waham co robić, bo te kilka tys. to dla mnie dużo kasy i jeśli mają mnie tam zrobić w puzon to wolę nawet przepłacić. 

Odnośnik do komentarza

Po ostatniej aktualizacji XH9005 z przed paru dni pojawił się u mnie problem z Pulsami polegający na braku dźwięku z tv po ich podłączeniu. Dioda w nadajniku świeci, pojawia się komunikat że podłączono słuchawki i tyle. Cisza. Co dziwne z Netflixa jest ale przyciszony. Resetowałem tv i nadal nie ma dźwięku. Z konsolą słuchawki oczywiście grają normalnie.   Przeraszam chyba powinno być w temacie ,,Pomoc''.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, easye napisał:

Jest już aktualizacja do Androida 10 i VRR, szybko przetestowałem na PC i o ile kontrola czerni działa z automatu na ustawieniach średnich tak całość obrazu względem normalnego rozszerzonego formatu 4k wygląda przechujowo...

 

Wygaszanie jest jest wyszarzone na opcji średnio ale tak naprawdę to jest ono całkowicie wyłączone w trybie vrr. 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Soban napisał:

Dobra cena, zapewne pod koniec roku będzie taniej. W okolicach euro 65C1 chodził coś po 5700.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, easye napisał:

No jako monitor fajny, ale tam nie ma w ogóle stref wygaszania więc każdy TV za 5k będzie miał lepszy obraz.

 

Tak,  właśnie szukam czegoś co będzie mi służyć jako monitor i ekran  do konsoli, nie oglądam tv tak więc nie interesuje mnie telewizor. Mógłbyś rozwinąć dlaczego każdy tv będzie miał lepszy obraz ? 

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie z 77C1. Cóż, jest dużo lepsza sztuka niż ostatnio. Szachownica na białym ledwie widoczna, banding podobnie. Jedynie zafarb na białym na różowo. Czyli taki standard. Niestety.

Ale doświadczenie i zdjęcia z forum AV mówią, że i tak jest okej.

Oczywiście po przejściu z 65, efekt wielkości trwał jakieś 3 dni i już wiem, że mogliby wprowadzić w końcu coś powyżej 90, bo zmiana na 83 mija się z celem.

Jeśli chodzi o całą resztę to cóż. Ideolo. Pilot i system LG to najlepsze co przytrafiło się telewizorom. Aczkolwiek jak ktoś używał starszych modeli to będzie musiał się przyzwyczaić do nowego menu.

O jakości obrazu nie będę pisać, bo jak ktoś nie zobaczy oled w domu po ciemku to i tak nie zrozumie. Napiszę jedynie, że jest dużo jaśniej niż w 65B.

I co najważniejsze, w tym roku wyeliminowali przygaszanie w ciemnych scenach oraz przy graniu w FIFA. Także algorytm zapobiegający wypalaniu działa milion razy lepiej i nie powoduje mgły wokół obiektów jak to było w każdym modelu do tej pory.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Oczywiście po przejściu z 65, efekt wielkości trwał jakieś 3 dni i już wiem, że mogliby wprowadzić w końcu coś powyżej 90, bo zmiana na 83 mija się z celem.


Z tego co czytałem to tworzenie większych ekranów jest jednym z największych wyzwań technologii OLED. Widziałem nawet opinie, że osiągniecie 100 cali będzie niemożliwe i tutaj trzeba czekać na mikroledy (albo wracać do LCD..)

Odnośnik do komentarza
Sam nigdy nie miałem jeszcze oleda, ale zastanawiam się co raz bardziej nad C1, ale widzę, że dalej trafić telewizor bez wad to trzeba mieć szczęście
Nie da się trafić idealnego. Zawsze coś jest widoczne. Mniej lub bardziej. I sztuką jest trafić na jak najmniej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mario10 napisał:

Sam nigdy nie miałem jeszcze oleda, ale zastanawiam się co raz bardziej nad C1, ale widzę, że dalej trafić telewizor bez wad to trzeba mieć szczęście :)

No u mnie w B8 wyszedł po czasie lekki banding i teraz jeden piksel dopiero wypaliło u góry przy samej " ramce " ale w normalnym użytkowaniu ani jedno ani drugie niewidoczne. TV mam 2 i pół roku. Jestem zadowolony, ale za niedługo i tak przesiadka jak wyjdą nowe OLEDy. C2 czy jak to się będzie zwać.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...