Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z CX, zauważyłem podczas filmów takie rozświetlenia ekranu, takie mini błyski, efekt podobny do tego jak na LCD pojawiały się napisy i rozświetlały cały ekran. Tutaj efekt znacznie mniejszy i jest rzadko, no ale jest, głównie w ciemniejszych scenach, ktoś ma podobnie? W internecie widziałem podobne wątki, ale nie znalazłem rozwiązania.
One w ciemnych scenach się stopniowo przyciemniają, jak wywali napisy to nagle wzrasta jasność i stąd rozświetlenie. W B7 to było nagminne. W B9 rzadziej. W C1 póki co nie zauważyłem. Ma to swoją nazwę, ale nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza

ABL, nie wiem jak seria 1, ale na BX np bardziej to było widoczne niż na moim B7. Generalnie najbardziej wkuriwa, jak wyświetli się super jasna scena np śniegu i nagle zaczyna robić się ciemniej. ABL występuje praktycznie w każdym OLED ale nie w każdym w różnym stopniu (panasonic sobie radzi z tym dobrze).

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
ABL, nie wiem jak seria 1, ale na BX np bardziej to było widoczne niż na moim B7. Generalnie najbardziej wkuriwa, jak wyświetli się super jasna scena np śniegu i nagle zaczyna robić się ciemniej. ABL występuje praktycznie w każdym OLED ale nie w każdym w różnym stopniu (panasonic sobie radzi z tym dobrze).
To nie jest ABL. Tzn u niego. Bo Twój opis to właśnie ABL, ale to się ściemnia na jasnym. A tu problem jest taki, że jak masz w filmie ciemną scenę przez kilka minut, to też się ściemnia. Kompletny bezsens, ale tak właśnie jest na b7 i b9. Z tego co kiedyś czytałem to na innych modelach też, no ale miałem te 2 więc na nich widziałem osobiście. W B7 to było notoryczne. B9 rzadko.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Zajcik napisał:

Panowie, mogę wziąć CX 65" za 4900 zł. Warto? Czy lepiej poczekać na obniżki ceny C1 w listopadzie? :)

co ci mogę powiedzieć. ROK temu kupiłem cx 65 cali za 7500 i nie żałuje ani złotówki świetny tv do grania i oglądania streamingu. Cena zacna ale TYLKO jeżeli to nówka nie po wystawowa. Wątpię abyś w tej samej miał c1 65 cali a i różnic dużo nie ma. Na pewno nie takie co by wymagały dopłaty ponad 1k zł.  Jeżeli dotychczas jak ja grałeś na lcd to będziesz w szoku i jakość cię powali. 

 

@Moldarzauważyłem coś podobnego PO nowej aktualizacji jakiś tydzień temu ale tylko o dziwo w serialach APPLE TV (foundation, ted lasso i morning show ) raz na odcinek może dwa coś lekko rozjaśnia. Myslę że to aktualizacja DV jaką dali w nowej łatce (bo wszystkie seriale są w dv a to co oglądałem na netflix nie miało hdr akurat)  i PEWNIE poprawią jak to lg w ciągu tygodnia czy 2. Na razie sie nie przejmuje bo prawie nie zauważalne.  Chociaż np w Goliat na amazon prime w dv tego nie widziałem ale może zbyt zjarany byłem jak oglądałem odcinek ostatnio :pawel: 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.10.2021 o 17:44, Moldar napisał:

Mam dziwny problem z CX, zauważyłem podczas filmów takie rozświetlenia ekranu, takie mini błyski, efekt podobny do tego jak na LCD pojawiały się napisy i rozświetlały cały ekran. Tutaj efekt znacznie mniejszy i jest rzadko, no ale jest, głównie w ciemniejszych scenach, ktoś ma podobnie? W internecie widziałem podobne wątki, ale nie znalazłem rozwiązania.

 

Ja wpisuję w google shadow flickering i do dzisiaj nie znalazłem rozwiązania. Jeśli to taki efekt, to też go zauważam ale nie we wszystkich filmach. W scenach, gdzie jest dużo cienia, lub nocnych cienie potrafią migotać (są jaśniejsze i ciemniejsze co ułamek sekundy). Myślałem, że to jest wina Apple TV, potem kabla, samego filmu (jego bitrate) ale raczej dzieje się to niezależnie od źródła. Bardzo dziwne, że wcześniej tego nie widziałem. W grach w ogóle tego efektu nie ma. Zaczynam podejrzewać po grzebaniu w opcjach obrazu, że coś włączyłem/wyłączyłem co powoduje ten efekt albo go bardziej uwidacznia.

 

Do niedawna w ogóle tego nie zauważałem ale ostatnio w niektórych filmach było to bardzo denerwujące. Zaczęło się od Lokiego z Disney+ (uznałem, że zmieniając DNS spadł DL i bitrate filmów) ale potem widziałem to częściej też w filmach z itunes. Z kolei jak pojawiają się napisy w tej samej scenie, to to migotanie ustaje do momentu ich zniknięcia. Też dziwne, że niektóre filmy to mają, a inne nie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Panowie, mogę wziąć CX 65" za 4900 zł. Warto? Czy lepiej poczekać na obniżki ceny C1 w listopadzie?
Nówka czy używka? Używanego tv od byle kogo bym w życiu nie brał, no ale to ja. Co do samego TV, to CX jest chyba najlepszym moim zakupem w tej dekadzie, a dałem 7100 ze sławnym tosterem. Jak nówka to się nie zastanawiaj, lepszego tv nie znajdziesz w tej cenie, a C1 nie różni się tak bardzo, żeby tyle dopłacać.
Odnośnik do komentarza

Nie ma wsparcia dla pełnej przepustowości, problemy z judder/stutter vrr (wiem że poprawione, ale chyba nadal idealnie nie jest). Anyways mam na myśli że standard jest tak nowy i niedojebany że co chwile pojawiają się nowe kwiatki i nie dotyczy to tylko sony. Ok przyznaje LG narazie radzi sobie z tym najlepiej ale wciąż jest z tym bałagan. Bez fanbojstwa, B8 to dobry tv, ja bym poczekał rok ;) 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Basior napisał:

Pany czy jest sens czaić się na C1 na święta jak się ma teraz b8? Bo rozumiem, że hdmi 2.1, vsync itp. Ale poza tym?

Do tego mam 55 a chyba teraz wziąłbym większy. Jakiej ceny można się spodziewać?

jak masz budżet i swędzi większy tv to bierz. Z roku na rok oledy są tańsze więc jak poczekasz to myślę że na wiosnę c1 65 cali będzie latał niżej niż cx 65 cali w tym samym okresie. Z drugiej strony wtedy wyjdzie nowy model i będziesz miał ssanie aby kupić nowszy z nowymi ficzerami... HDMI 2.1 w lg działa już bardzo dobrze. VRR to magia i game changer w grach jeżeli masz XSX lub xbox one x. Jeżeli grasz na ps5 albo ps4 pro to b8 wystarczy. Jeżeli oglądasz tylko filmy i seriale to też b8 wystarczy.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A ktoś może mi wytłumaczyć jedną rzecz - skoro JHDMI ma takie ograniczenia w przepustowości, to dlaczego nie zrobią w telewizorach "dla graczy" wyścia Display Port?

Na PC od paru lat masz tytle K ile sobie ustawisz i tyle Hz na ile karta pozwoli - wszytsko działa od kopa. Przykładowa przepustowość

 

DisplayPort 1.3: Supports up to 4K at 120Hz or 8K at 30Hz

DisplayPort 1.4: Supports up to 8K at 60Hz and HDR

DisplayPort 2.0 (currently slated for late 2020): Supports 16K with HDR at 60Hz and 10K without HDR at 80Hz

 

A ci 3 rok z HDMI się pierdolą.

Odnośnik do komentarza

A nie dlatego ze DP 1.4 ma przepustowość tylko 32,4 gb i nie puści np 4k120 z atmosem? A display port 2.0 dopiero zaczyna wchodzić na rynek.

 

No i drugie:

 

One advantage HDMI does have over DisplayPort with regards to audio is with its ARC and eARC technology. This allows an HDMI cable to pass audio from the TV or monitor to an external audio device. It offers much greater bandwidth than more traditional Toslink optical cabling, making it a great solution for transmitting audio in this fashion. ARC is useful when you have a sound system but the TV itself is generating the content; streaming Netflix from your smart TV, for example. ARC is supported on HDMI 1.4 connections and supports stereo and compressed 5.1 channel audio, as well as lip-sync correction on some devices.  Enhanced ARC, or eARC, was introduced with HDMI 2.1, adding support for uncompressed 5.1 and 7.1 surround sound, as well as higher bitrate and object-based audio technologies, like Dolby Atmos and DTS:X. If you are interested in HDMI 2.1 instead, Cable Matters carries several cables that support these standards.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niedawno planowałem zmianę 55 calowego Oleda na większy. Najpierw myślałem o 65, a później pomyślałem, że poczekam aż poniżej 10 tysięcy zejdą 77. 

Po głębszym przemyśleniu doszedłem jednak do wniosku, że wstrzymam się jeszcze z 2-3 lata z wymianą TV, bo chciałbym TV powyżej 80 cali, a LCD nie wchodzą w grę. 

Liczę na to, że pojawienie się Micro Ledów oraz Mini Ledów w okolicach 100 cali wpłynie na obniżki cen. Swoją drogą bardzo chciałbym zobaczyć na własne oczy Micro Leda Samsunga, który w wersji 110 cali wystartował z poziomu 150 tysięcy dolarów :obama:. Ciekawe czy Microledy zejdą do końca tej dekady poniżej 10 tysięcy dolarów

Odnośnik do komentarza
On 10/3/2021 at 12:29 PM, Fanek said:

A jak teraz TCL i Hisense mowa oczywiście o modelach z hdmi 2.1 - warto brać pod uwage czy z FALD dalej tylko Sony ?

 Te marki oraz Vizio to najlepiej te przeznaczone na rynek USA, maja lepszą specyfikacje niż te przeznaczone na EU. Niestety dochodzi ryzko z transportem plus jego koszty 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.10.2021 o 14:38, funditto napisał:

Niedawno planowałem zmianę 55 calowego Oleda na większy. Najpierw myślałem o 65, a później pomyślałem, że poczekam aż poniżej 10 tysięcy zejdą 77. 

Po głębszym przemyśleniu doszedłem jednak do wniosku, że wstrzymam się jeszcze z 2-3 lata z wymianą TV, bo chciałbym TV powyżej 80 cali, a LCD nie wchodzą w grę. 

Liczę na to, że pojawienie się Micro Ledów oraz Mini Ledów w okolicach 100 cali wpłynie na obniżki cen. Swoją drogą bardzo chciałbym zobaczyć na własne oczy Micro Leda Samsunga, który w wersji 110 cali wystartował z poziomu 150 tysięcy dolarów :obama:. Ciekawe czy Microledy zejdą do końca tej dekady poniżej 10 tysięcy dolarów


ktory model 77 cali rozwazales?

 

jest jeden na Allegro poniżej 10k

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-oled-lg-8806091200433-77-4k-uhd-10803163148

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...