Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2022 o 18:53, mattaman napisał:

 


Główne różnice względem C1 to:

- słabszy procesor
- niższa szczytowa jasność (różnica nie jest duża)
- tylko 2 hdmi 2.1 zamiast czterech

C1 pewnie będzie dłużej wspierany aktualizacjami.

 

Ostatnio mój B9 dostał aktualizację i to dość istotną dla graczy bo można regulować czerń przy VRR ;) i można sobie wyłączyć durne powiadomienie i braku sygnału :)

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, mattaman napisał:

Monitory są i zawsze będą droższe niż tv.

No nie zgodzę się, droższe są, ale tylko te, w których dostajemy właśnie nowa technologie jak QD czy HDR, cała reszta można kupić w rozsądnych pieniądzach.

 

Sytuacja się zmieni jak HDR, local diming będą standardem jak teraz w telewizorwch.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2022 o 14:59, Marcin_wawa napisał:

Gdzie to wyłączyć? Czekałem na to w moim C9

Pierwsze co wyłącz w opcjach telewizora a następnie jak załączy Ci się ekran z brakiem sygnału wyświetli Ci się komunikat- wciśnij bodajże czerwony przycisk aby wyłączyć to ustrojstwo:shout::pawel:.      PS.A oto i technologia przyszłości  https://youtu.be/kHDANson4j4

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2022 o 17:47, D.B. Cooper napisał:

Dobra chuj mi w dupę wziąłem tego Sonego kd55x85j. 

 

W sumie jest to pierwszy tv jaki kupiłem, więc dlatego trochę się tym stresowałem i zawracałem dupę POTĘŻNYM OLEDOWCOM.

 

Dobrze jakby ktoś teraz pochwalił mój zakup.

 

 

Gites zakup? 

W chacie mam Oleda, ale szukam drugiego TV nie u siebie, więc nie chce wydawać za dużo. A ten się wydaję ok za 55' w cenie 3400. 

Pod gierki to ujdzie? 

Odnośnik do komentarza

Chyba tak, wygląda na mocnego konkurenta dla Soniaków, parametry na papierze znacznie lepsze, 4 porty 2.1, do tego VRR w trybie gry działa podobno bez większych strat na obrazie! o_0

Do tego natywne wsparcie FreeSynca i G-SYNC compatibility! :shok:

czy ja dobrze widzę? - 700 stref wygaszania na 55 calach o_0

Odnośnik do komentarza

No właśnie na każdej stronie co innego, na wielu napisane że wszystkie są 2.1 i że ma 700 stref.

 

W sklepach i hdtv pisza:

Telewizor posiada cztery pełnoprawne porty HDMI 2.1 (4K 120Hz)

 

Mógłbyś wrzucić linka o game Mode? Bo co to znaczy że ma mniejsza liczbę stref? Sony ma 32, więc jak nawet 600 robi się 300 to i tak znacznie więcej niż Sony, do tego ledy są 40 krotnie mniejsze.

 

Narazie z recenzji użytkowników wynika że i game Mode w końcu wygląda bardzo dobrze, nawet z włączonym VRR.

 

W Sony VRR dziala tragicznie, nie ma Gsynca ani FreeSync i ma zdecydowanie mniej nitow, katy widzenia też są zdecydowanie gorsze.

Odnośnik do komentarza

Generalnie obraz w game mode jest rozjaśniony i czerń jest szara.


https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled



The local dimming feature in Game Mode is decent. It looks similar to outside of Game Mode, except the dimming zones look bigger and cause the entire screen to look more gray than black. Blooming is a bit more aggressive than outside of Game Mode, and it could be more noticeable, but it's still good overall. There's less black crush, but that's because the whole screen is just a bit over-brightened. Fast objects move between zones just a bit slower than outside of Game Mode, which could be more distracting. We experienced a strange issue where text in the center of the screen causes the entire top half of the screen to turn on all of the dimming zones.
Odnośnik do komentarza

No ale biorac pod uwage wsparcie dla Gsync, freesync i VRR bez straty obrazu można to przeżyć, zapewne dostosowac.

No mógłby wziąć, bo z chęcią zobaczył ten telewizor w warunkach domowych. Na Rtings piszą o 1 hdmi, na każdej polskiej stronie/sklepie ze wszystkie 4, wiec może na Europę poszła inna wersja.

 

image.thumb.png.e0c4c13256c2eddb346a1279f9c7ff85.png

Jak ktoś ma nasłonecznione pomieszczenie, to i jasność daje radę.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...