Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Michał102 napisał:

Ostatnio gadałem z ziomkiem co preferuje tylko kąkutry, to u niego 144 klatki to jest minimum. Wszystko niżej wypala oczy i niszczy mózg. 

Także ten. 

Kiedyś ktoś na YT odradzał kupno monitora 144Hz lub szybszego, bo to rzekomo może zrujnować granie lub portfel. 

Nie sprawdzałem osobiście, ale jakbym nie mógł patrzeć na nic poniżej 144fps, to bym musiał spać na forsie by grać w najnowsze gry. 

Chyba, że mówimy o graniu w 1080p w esporty, ale to co innego i wtedy nawet 360HZ może mieć sens. 

Odnośnik do komentarza

120fps w RL robi fhuj.
Przeskok widoczny natychmiast już w treningu przy 1 włączeniu gry.
No ale ja grałem 5k h w 60fps to widzę jak zyskałem na płynności i czasie reakcji

Też powiem szczerze że od czasu ps5 nie gram w gry 30fps jest dla mnie nie grywalne i obrócenie kamerą w takiej gierce to trauma.
Od razu nerwowo szukam w opcjach trybu performance.



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ostatnio sobie włączyłem tryb 120fps w takim Mass Effect, później wróciłem na chwilę do 60 i czuć różnicę mocno. W grach FPS też wolę mieć jak najwięcej FPSów, nawet kosztem grafiki. Jednak też nie jestem jakiś wybredny i 30fps akceptuję w starszych tytułach, nawet rozdzielczość 720p :D Niedawno tak Max Payne 3 ograłem na XSX.

Odnośnik do komentarza

Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie stawianie płynności 120fps nad 60fps kosztem braku dobrej rozdzielczości w telewizorach 4K w 21 wieku to dla mnie trochę śmieszne. Chyba, że ktoś siedzi 5m od 55 cali, albo gra faktycznie obsługuje 4K i do tego 120fps (tylko czy jest taka AAA?). Między 120 a 60 dla ludzkiego oka to nie aż taki skok jak między 60 a 30. Pamiętacie jak weszły TV 4K i gry typu Horizon- nikt się nie przejmował brakiem 60fps, tylko każdy jarał się 4K i HDR w 30. Ktoś wspomniał o Mass Effect- właśnie ogrywam trylogię w 60fps i 4K, dla mnie to wygląda absolutnie wystarczająco, żeby nie powiedzieć fenomenalnie jak na tyle lat na karku.

Nie hejtuję 120fps tylko chcę przy tym 4K, póki tego nie ma to wybieram 60.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od oka. Są tacy, którym 30 klatek nie przeszkadza i nie widzą żadnej różnicy względem 60. Ja jestem wyczulony strasznie i po ogrywaniu praktycznie wszystkiego w 60 fps nie potrafię już grać w 30. Ostatnio odpaliłem to demo Matrixa i to była jakaś masakra. 

 

Dlatego ja osobiście 120 klatek nawet nie odpale na próbę, bo obawiam się, że do 60 już wrócić nie będę umiał. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że kwestia przyzwyczajenia. Normalnie 60 klatek jest dla mnie wystarczające, ale w multi Halo Infinite i Rocket League gram w 120 i jak przełączam na 60 to mam wrażenie, że obraz strasznie rwie. Nie ma już powrotu do mniejszego klatkarzu w tych tytułach.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2022 o 07:13, easye napisał:

Nie myślałeś o LCD 120hz, też można czasami wyrwać w cenie A1.

Myślę głównie o LCD, a konkretnie o Samsungu ze względu na szybkość, upłynniacze ruchu i dobry natywnie kontrast. 

OLED był na potrzeby forumkowej poprawności, gdzie tylko ta technologia jest akceptowana. :yano:

 

Na razie jednak jeszcze się wstrzymuję z kupnem, bo to u mnie czas reinwestowania i wzmożonej pracy. W zamian nacieszam się zbieraniem informacji i czytaniem tego tematu. :we_need_to_go_deeper:

Odnośnik do komentarza

Bo najgorszy w życiu jest wybór. Powinien być określony jeden słuszny standard w którym działają gry. 30/60/120. Jeden pies. Nikt by nie marudził, nikt nie pisał głupot jak to nie da się grać w 60 po przejściu ze 120 i tak dalej.

Ja rozumiem, że każdy jest inny. Ale niektóre rzeczy które można tu wyczytać to "O Jezus Maria"...

Wiadomo, że 60 jest lepsze niż 30. Ale pisanie, że nie da się grać w 30 bo jest 2022 to no sorry. W tym tygodniu skończyłem Uncharted na ps5 z dlc i grałem w 30, bo na dużym tv, gorsza jakość jest bardziej irytująca niż płynność.

Przypominam, że DriveClub, gra którą jaraliśmy się tu wszyscy jak jeden mąż, jest samochodówką i działa w 30 fps. I jakoś nikt nie pamiętam ani jednego posta, że jest źle. Gierka broniła się tym, że jest świetna. Nie było wyboru trybów i po prostu się grało. Dlatego właśnie wprowadzenie trybów w grach to najgorsze co spotkało konsole w ciągu ostatnich lat.

  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to najlepiej by było by wszystkie gry chodziło w 60 FPS i dobrej grafice, ale patrząc na "nowa generację" jest to chyba nie możliwe. Ewentualnie kiedy skończy się rozkroku między generacjami.

Co do wyścigów. W Forze gram w 60fps, ale po przełączeniu na 30 nie ma ogromnej straty moim zdaniem, ale np. W Yakuzie w 30fps moim zdaniem grać się nie da

 

Odnośnik do komentarza

Ale po co od razu atakować @PiPoLiNiO za wyrażanie opinii? 

 

Sam też lubię mieć wybór, ale faktycznie jest taki efekt psychologiczny sprawiający, że jak ten wybór jest, to rośnie ryzyko niezadowolenia, bo trzeba podjąć decyzję odnośnie tego, czego się nie dostanie. 

 

Teraz taka drama odbywa się w temacie  DL2, bo ludzie nie chcą tracić ani rozdziałki, ani Ray Tracing, ani FPSów. Jakby nie wiedzieli co tracą, to rozczarowanie mogłoby być mniejsze.

Z drugiej strony jest YouTube i Digital Foundry i każdy wie co traci, jeśli nie ma PC. :yao:

 

Odnośnik do komentarza

A przepraszam, nie zrozumialem, że chodzi o pececiarzy jako ogol, a nie o mozliwowxci techniczne. Grałem na 3070 od premiery, wczesniej na 2070 Super i grałem normalnie w 4k ultra w 3/4 tytulow, a tam gdzie brakowało mocy zjeżdżałem rozdzielczością na skalowane w  70-80% 4K.

 

Jeżeli chodzi o większość to średnio mnie większość interesuje, większość gra na ps4 i xbox one...

 

Obecnie można dorwac kompa z 3070 za 6k, araz beda ponizej 6, patrząc że konsole kosztują średnio ponad 3 to jak ktos chce grać w najlepszej jakości to musi dołożyć 2 tyle, a nie 4 jak kiedyś.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...