Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mozi napisał:

 

Ten lg ma sporo wad jak czytam recenzje (nie wiem czy można im ufać :>)

https://geex.x-kom.pl/recenzje/konserwatysta-test-i-recenzja-telewizora-lg-55nano863pa/

I wydaje się że zarówno sony jak i samsung będzie lepszym wyborem ze wskazaniem na Samsunga (niższy input lag i lepszy troszkę hdr)

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-samsung-55q77a/

https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-telewizora-sony-50x85j/

 

A już najlepiej zrobisz jak dołożysz do:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55a13la-tv-4k-50hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

 

Z lg jest jeszcze model niby wyższy 883 w tej samej cenie tylko o recenzję ciężko.

Ten sony i samsung niby nie mają pełnego hdmi 2.1. Samsung też nie ma wsparcia Dolby vision/atmos. 

 

Nie no gdzie oleda za 4 koła żeby mi się wypalił co ty

 

A z Philipsa coś jest w okolicach 3k z matrycą 120hz?

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Z lg jest jeszcze model niby wyższy 883 w tej samej cenie tylko o recenzję ciężko.

Ten sony i samsung niby nie mają pełnego hdmi 2.1. Samsung też nie ma wsparcia Dolby vision/atmos. 

 

Nie no gdzie oleda za 4 koła żeby mi się wypalił co ty

 

A z Philipsa coś jest w okolicach 3k z matrycą 120hz?

To już jak sobie stryjenka życzy. Philipsa nie kupię nic wiec nie wypowiadam się a co do pełnego 2.1 czy atmosa no to już zależy czy masz sprzęt do tego. 

Odnośnik do komentarza

W końcu jakiś skok jakościowy w oledach...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Piteu5gyKq0

 

 

No i ten materiał dobrze pokazuje, że współczesne LCD z wyższej półki mają jeszcze jedną zaletę nad dotychczasowymi oledami WRGB. Lepsze nasycenie jasnych, intensywnych barw, co zostanie wyrównane dopiero właśnie w QD-Oledach.

Edytowane przez p406
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Póki co mamy bełkot marketingowy i totalnie nic więcej. Trzeba czekać na testy sensowne. Póki co wszyscy opierają się na materiałach reklamowych. A filmik o samsung sponsoruje samsung... Niby są 2 obok siebie, ale coś zbyt duża jest ta różnica widoczna.

Co rok ma być progres XX% jasności i tak dalej, a od dobrych 3 lat różnic prawie nie czuć.

No to ten topowy OLED od Sony na ten rok z panelem Samsunga może nieźle namieszać. Nie mogę się doczekać pierwszych testów.
Gdzie widziałeś info o panelu od Samsung?
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Póki co mamy bełkot marketingowy i totalnie nic więcej. Trzeba czekać na testy sensowne. Póki co wszyscy opierają się na materiałach reklamowych. A filmik o samsung sponsoruje samsung... Niby są 2 obok siebie, ale coś zbyt duża jest ta różnica widoczna.

Co rok ma być progres XX% jasności i tak dalej, a od dobrych 3 lat różnic prawie nie czuć.
 

Gdzie widziałeś info o panelu od Samsung?

 

u chińczyka

 

samsunga QD-Oled jest RGB, bez białego subpiksela jak dotychczasowe oledy WRGB od LG.

Odnośnik do komentarza
 
Nie śledziłem ale dobrze rozumiem że Sony zrezygnowała z paaneli OLED od LG i wzieło panel OLED od Samsunga? Tego Samsunga który mówil że nie idzie w OLED?
To, że samsung idzie w oled było wiadomo już kilka miechów temu. W tym roku mają wypuścić matryce.
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
21 minut temu, LiŚciu napisał:
 
Nie śledziłem ale dobrze rozumiem że Sony zrezygnowała z paaneli OLED od LG i wzieło panel OLED od Samsunga? Tego Samsunga który mówil że nie idzie w OLED?

To, że samsung idzie w oled było wiadomo już kilka miechów temu. W tym roku mają wypuścić matryce.

 

Ciekaw jestem jak im wyjdzie bo przyznam szczerze że z tych dwóch koreańców bardziej ufam Samsungowi. 

Odnośnik do komentarza

Tak się wpierdziele z pytaniem o monitor kupiłem na szybko Msi optix g241 144hz bo poprzedni LG stwierdził ze pierdzieli nie robi wiecej

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-optix-g241

 

Ale widze że jest promka na Asus TuF gaming z 4k ale tylko 60hz

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/asus-monitor-asus-28-vg289q1a.bhtml?from=ceneo&p=1349.00&cr=0&t=20220104-2340&ceneo_spo=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral#opis

 

I tak się zastanawiam czy zwrócić tego msi i pokusić się na Asusa z 4k bo niby ten msi jest bardzo spoko ale 4k to 4k i 10bit paleta barw a z drugiej strony 4k przy 28 calach to raczej dużej różnicy nie zrobi zeby uzerac sie ze zwracaniem msi.

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

to ja tez zapytam, czy ktos moze ma do polecenia 32-34 calowy monitor VA 144hz z dobrym HDRem?

Nie wiedziałem, że aż taka nisza jest na rynku PC z takimi monitorami...

  

11 godzin temu, Michał102 napisał:

Czy ktoś z Was porównywał bezpośrednio LG B1 i C1 pod kątem gry na XSX? 

Duże są między nimi różnice? Bo w cenie dość znaczne. 

Pewnie większych różnic nie ma, z B1 będziesz naprawdę mega zadowolony. 

 

EDIT: Jedyny fajny monitor, jaki znalazłem z HDR to Samsung Odyssey G7 LC32G75T - ale 3ki za 32 cale.:reggie:

 

Jeszcze jest Odyssey G5 Gaming Monitor za 1400, ale nie wiem jak tam świeci HDR.

Odnośnik do komentarza

Panowie z racji, że XR to mój pierwszy tv obsługujący 4K, 120Hz itd to potrzebuje od Was odpowiedzi bo wiedzy u mnie w tym temacie brak.

Wczoraj odpalając Borderlands 3 wyskoczyła mi informacja, że sprzęt nie obsługuje 2160p z HDR więc gdy wybrałem opcję obrazu z hdr z automatu obniżył rozdziałkę do 1080i. Teraz pytanie mam takie: w konsoli da się zmienić w opcjach obrazu rozdziałkę na 2160p, ale z automatu wyłącza całkowicie HDR. Rozumiem, że jak zmieniam w opcjach na 2160p to obraz na konsoli jest wyświetlany w 4K, ale bez hdr. Natomiast jak chcę grać z hdr to muszę się liczyć z tym, że obraz będzie w fhd +hdr? Dobrze rozumiem? W takim razie lepiej ustawić obraz 2160p(4K) bez HDR czy jednak 1080i z HDR, w którym wypadku teoretycznie obraz powinien być ładniejszy?

Rozumiem, że jeśli gra obsługuje HDR to konsola z automatu z tym hdr grę odpali zamiast w 4K, pod warunkiem, że hdr w konsoli jest włączony tak? ( Mam w opcjach PS5 zaznaczoną opcję żeby HDR działał gdy jest wspierane)

Przepraszam za może banalne pytania, ale jestem laikiem w tej kwestii, a jednak warto z tych technikaliów w tv/PS5 korzystać prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza

Telewizor obsługuje 4k 120hz z HDRem, widocznie masz źle HDMI ustawiony.

HDMI 2.1 jest chyba w porcie 3 i 4 i do tych portów najlepiej podłączyć konsole (jeżeli chcesz grać w 120hz).

Borderlandsy zas chodza w 60hz, wiec sygnał powinien pójśc na 1 i na 2 - wejdz w ustawienia / źródła HDMI i zobacz czy nie masz czasami wybranego HDMI Standard. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale 4K z HDR to działa już na hdmi 2.0 więc trochę dziwi od razu zmiana na 1080i. Wklej screena z zakładki ekran z ps5 tam powinny być informacje jakie są możliwe opcje (rozdziałki i odświeżanie)

I mam jeszcze pytanie - czy do grania na ps5/xbox używacie trybu wejścia PC na oledach? Widzę u chińczyka że sugeruje włączyć ale nigdy tego nie używałem bo IL był wysoki przy tym ustawieniu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...