Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, easye napisał:

Telewizor obsługuje 4k 120hz z HDRem, widocznie masz źle HDMI ustawiony.

HDMI 2.1 jest chyba w porcie 3 i 4 i do tych portów najlepiej podłączyć konsole (jeżeli chcesz grać w 120hz).

Borderlandsy zas chodza w 60hz, wiec sygnał powinien pójśc na 1 i na 2 - wejdz w ustawienia / źródła HDMI i zobacz czy nie masz czasami wybranego HDMI Standard. 

Muszę to sprawdzić ale na 99% mam konsolę podpiętą do portu oznaczonego jak 4k więc powinno być ok, a właśnie może gdzieś w ustawieniach portu są jakieś kwiatki to sensowny powód więc jak wrócę do domu to sprawdzę, bo coś mi się nie podobają te zmiany rozdzielczości i nie wiem czy coś nie posrałem w tym.

 

30 minut temu, mozi napisał:

Ale 4K z HDR to działa już na hdmi 2.0 więc trochę dziwi od razu zmiana na 1080i. Wklej screena z zakładki ekran z ps5 tam powinny być informacje jakie są możliwe opcje (rozdziałki i odświeżanie)

I mam jeszcze pytanie - czy do grania na ps5/xbox używacie trybu wejścia PC na oledach? Widzę u chińczyka że sugeruje włączyć ale nigdy tego nie używałem bo IL był wysoki przy tym ustawieniu. 

No właśnie tam jak wchodzę to na samej rozdziałce jest możliwość zmiany rozdziałki na 2160, ale wówczas telewizor przełącza opcję HDR na wyłączoną, ale też postaram się wrzucić jeśli sobie nie poradzę.

 

Dziękuję panowie!

2 minuty temu, Jakim napisał:

A soniacz nie ma przypadkiem też takiej opcji aby "uaktywnić" uhd hdmi jak np. Samsung i dopiero wtedy odpala się 4k hdr?

Nie wiem właśnie sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko bo mam właśnie włączony Sony xh9005 i powinno być podobnie bo jest na android 10 : ustawienia - kanały i wejścia - format sygnału hdmi i wtedy masz na hdmi 1 i 2 standardowy i ulepszony format a na hdmi 3 i 4 standardowy , ulepszony , ulepszony dolby vision i ulepszony vrr .

Edytowane przez malin1976
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Te nowe panele Samsung co mają być w sony, to tylko rozmiar 55 i 65 cali. Także bieda totalna. Zaraz jeszcze pewnie wyjdzie szereg bubli jak to na początku technologii.

ale to nie jest żadna nowa technologia - panel Oled, wiec co niby ma wyjsc?

Odnośnik do komentarza
ale to nie jest żadna nowa technologia - panel Oled, wiec co niby ma wyjsc?
Mnie nie pytaj. No coś tam x pewnością pozmieniali, więc jakieś wady się ujawnią. Co tym razem, to się okaże jak ktoś kupi i sprawdzi. Bo w recenzjach będzie jak z bandingiem, nie istnieje.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, easye napisał:

ale to nie jest żadna nowa technologia - panel Oled, wiec co niby ma wyjsc?

 

3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
6 minut temu, easye napisał:
ale to nie jest żadna nowa technologia - panel Oled, wiec co niby ma wyjsc?

Mnie nie pytaj. No coś tam x pewnością pozmieniali, więc jakieś wady się ujawnią. Co tym razem, to się okaże jak ktoś kupi i sprawdzi. Bo w recenzjach będzie jak z bandingiem, nie istnieje.

 

Z tego co Linus tłumaczy, to wygląda na zupełnie nową technologię. 

 

"Samsung Display invited us to see their new OLED TV's that use a radically different technology than LG's WOLED displays: quantum dots inkjet printed directly onto an all-blue emissive layer. Find out why we can't wait to see these panels come to premium TVs and ultrawide gaming monitors in 2022."

 

Nie wiem nawet, czy to nawet zalicza się do OLEDów i czy jest to organiczny panel i czy się wypala. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie, to krótka piłka - warto brać tego B1? 

Na jutubie trafiłem na filmik jakiegoś maniak gaming czy jakoś tak i typy równo zjechały ten telewizor, że ciemny jak noc i ogólnie nie wart spuszczenia w kiblu. Wymienili na C1 i przepaść kolosalna. 

 

Tak na szybko przejrzałem testy i owszem ciemniejszy jest, ale nigdzie nie piszą nic o "przepaści" względem C.

 

Ja do grania mam raczej ciemną norę i ogólnie nie jestem zwolennikiem wypalania oczu. U kumpla kiedyś grałem na B7 i było bardzo ok. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Michał102 napisał:

Panowie, to krótka piłka - warto brać tego B1? 

Na jutubie trafiłem na filmik jakiegoś maniak gaming czy jakoś tak i typy równo zjechały ten telewizor, że ciemny jak noc i ogólnie nie wart spuszczenia w kiblu. Wymienili na C1 i przepaść kolosalna. 

 

Tak na szybko przejrzałem testy i owszem ciemniejszy jest, ale nigdzie nie piszą nic o "przepaści" względem C.

 

Ja do grania mam raczej ciemną norę i ogólnie nie jestem zwolennikiem wypalania oczu. U kumpla kiedyś grałem na B7 i było bardzo ok. 

Jako użytkownik b9 śmiało polecam.Przepaści w jasności hdr nie było już przy porównaniu modeli b9 vs c9 gdzie c9 jest szczytowo jaśniejszym tv od chociażby cx czy c1. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Dobra chuj mi w dupę wziąłem tego Sonego kd55x85j. 

 

W sumie jest to pierwszy tv jaki kupiłem, więc dlatego trochę się tym stresowałem i zawracałem dupę POTĘŻNYM OLEDOWCOM.

 

Dobrze jakby ktoś teraz pochwalił mój zakup.

Nie oglądaj już teraz żadnych porównań tylko ciesz się tym co masz.Ważne żebyś Ty i tylko Ty był zadowolony:good:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Dobra chuj mi w dupę wziąłem tego Sonego kd55x85j. 

 

W sumie jest to pierwszy tv jaki kupiłem, więc dlatego trochę się tym stresowałem i zawracałem dupę POTĘŻNYM OLEDOWCOM.

 

Dobrze jakby ktoś teraz pochwalił mój zakup.

Najlepszy wybór z możliwych. 

Gratuluję. 

Odnośnik do komentarza
Panowie, to krótka piłka - warto brać tego B1? 
Na jutubie trafiłem na filmik jakiegoś maniak gaming czy jakoś tak i typy równo zjechały ten telewizor, że ciemny jak noc i ogólnie nie wart spuszczenia w kiblu. Wymienili na C1 i przepaść kolosalna. 
 
Tak na szybko przejrzałem testy i owszem ciemniejszy jest, ale nigdzie nie piszą nic o "przepaści" względem C.
 
Ja do grania mam raczej ciemną norę i ogólnie nie jestem zwolennikiem wypalania oczu. U kumpla kiedyś grałem na B7 i było bardzo ok. 


Główne różnice względem C1 to:

- słabszy procesor
- niższa szczytowa jasność (różnica nie jest duża)
- tylko 2 hdmi 2.1 zamiast czterech

C1 pewnie będzie dłużej wspierany aktualizacjami.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Na jutubie trafiłem na filmik jakiegoś maniak gaming czy jakoś tak i typy równo zjechały ten telewizor, że ciemny jak noc i ogólnie nie wart spuszczenia w kiblu. Wymienili na C1 i przepaść kolosalna. 

 

Te typy to maniak i @Lord Protector zapytaj u źródła. Nie jestem pewien na stówe ale Soul ma własnie serie B

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Tutaj masz porównanie na Rtings:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b1-oled-vs-lg-c1-oled/21420/21421?usage=1&threshold=0.10

 

1 godzinę temu, mattaman napisał:

 


Główne różnice względem C1 to:

- słabszy procesor
- niższa szczytowa jasność (różnica nie jest duża)
- tylko 2 hdmi 2.1 zamiast czterech

C1 pewnie będzie dłużej wspierany aktualizacjami.

 

 

Do tego jeszcze VRR na C1 działa od 20Hz, na B1 od 40Hz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LiŚciu napisał:

 

Te typy to maniak i @Lord Protector zapytaj u źródła. Nie jestem pewien na stówe ale Soul ma własnie serie B

 

Mam 65CX widziałem oba TV na żywo obok siebie BX jest ciemniejszy może nie aż tak jak Tomek to opisał no ale jednak jest. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nikt przecież w domu nie ma obu TV więc nie wie co traci @Michał102. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście i w warunkach domowych miałem styczność tylko ze starszym modelem B7 i jak dla mnie jasność była bardzo dobra, a z tego co pamiętam nie był rozkręcony na max. 

Zresztą jak już wcześniej pisałem pokój mam dość ciemny, a do tego gram głównie wieczorami, wiec nie wiem czy tą przewagę serii C bym w ogóle wykorzystał. 

 

Ogólnie byłem już mocno nakręcony na C1, ale jak zwykle wkradł się jakiś dylemat tym razem w postaci tańszego modelu.

No trochę żal tego tysiaka  :cebula:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...