Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam dobrego monitora do Xbox Series X. Na oku mam poniższe opcje:

1. LG 27GP850-B 27 (https://allegro.pl/oferta/monitor-lg-ultragear-27gp850-b-27-qhd-nano-ips-1ms-11470248344)

2. Dell S2721DGFA 27 (https://allegro.pl/oferta/monitor-gamingowy-dell-s2721dgfa-27-165hz-hdr-11916180335)

3. MSI MAG274QRF-QD 27 (https://allegro.pl/oferta/monitor-msi-optix-mag274qrf-qd-qhd-ips-1ms-165hz-10996416965)

Posiadam ktoś któryś z tych monitorów i jest w stanie napisać jakieś wady zalety ? Może polecacie jakieś inne pozycje ? Gram głównie w Call of Duty, ale będę też ogrywał np Cyberpunk czy Assasina.

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo irytujący problem z NanoCellem od LG. Telewizor mam podpięty do PC, HDMI oznaczone jako PC. Otóż ustawiam sobie tryb dźwięku Muzyka i chcę, aby stale był on ustawiony i domyślny. Ale za każdym razem po uruchomieniu gry telewizor zmienia mi tryb dźwięku na Optymalizacja gry. Chociaż nie chcę tego. Czasami zmienia się też tryb obrazu ze Standardowego na Optymalizacja gry. Wszystkie inne ustawienia są zapamiętywane. Dokładnie przeszukałem wszystkie ustawienia telewizora, ulepszacze powyłączane.

Znalazłem podobny wątek na reddit i wynika z niego, że to "normalne" w TV od LG. Straszna głupota, że nie można tego wyłączyć. Nie po to ustawiam dźwięk po swojemu, żeby telewizor mi automatycznie zmieniał i "optymalizował"... Włączam muzykę w Spotify, odpalam grę, której dźwięk wyciszam, a TV dźwięk optymalizuje się pod kątem gry...

 

 

Odnośnik do komentarza

Muszę pochwalić serwis LG. Po koniec maja kończyła mi się gwarancja na mojego OLEDa B9 więc przed końcem gwarancji zacząłem sprawdzać plansze testowe czy coś tam się nie wypaliło no i niestety ale nic :notbad: no to wziąłem lupę i zacząłem szukać jakiś bad pixeli, znalazłem w sumie najwięcej na zielonym kolorze kilka sztuk czarnych pixeli które były widoczne dopiero z ryjem w ekranie. No to cyk pyk robimy fotki i zakładamy ticket na supporcie. Po dniu dzwoni gość że widział zdjęcia no i ogólnie to się raczej kwalifikuje na wymianę i przekażą to do serwisu. Po kolejnym dniu dzwoni serwis że zamawiają nowy ekran i w przyszłym tyg się odezwa. Dziś przyjechał Mietek, pokazałem mu JEDEN pixel po czym stwierdził że wymieniamy i w pół h zamontował nowy ekranik + nowa gwarancja 24 msc :problem: 

 

Drugi ticket założyłem na pilota, ten scroll na środku pilota jakiś czas temu mi się zjebał i przestał działać, tak samo na drugi dzień zadzwoniła babka i spytała czy jestem w stanie jej na kamerce pokazać usterkę, wysłała link SMSem do videorozmowy i po 3 dniach kurier przywiózł nowego pilota.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, bartiz napisał:

Muszę pochwalić serwis LG. Po koniec maja kończyła mi się gwarancja na mojego OLEDa B9 więc przed końcem gwarancji zacząłem sprawdzać plansze testowe czy coś tam się nie wypaliło no i niestety ale nic :notbad: no to wziąłem lupę i zacząłem szukać jakiś bad pixeli, znalazłem w sumie najwięcej na zielonym kolorze kilka sztuk czarnych pixeli które były widoczne dopiero z ryjem w ekranie. No to cyk pyk robimy fotki i zakładamy ticket na supporcie. Po dniu dzwoni gość że widział zdjęcia no i ogólnie to się raczej kwalifikuje na wymianę i przekażą to do serwisu. Po kolejnym dniu dzwoni serwis że zamawiają nowy ekran i w przyszłym tyg się odezwa. Dziś przyjechał Mietek, pokazałem mu JEDEN pixel po czym stwierdził że wymieniamy i w pół h zamontował nowy ekranik + nowa gwarancja 24 msc :problem: 

 

Drugi ticket założyłem na pilota, ten scroll na środku pilota jakiś czas temu mi się zjebał i przestał działać, tak samo na drugi dzień zadzwoniła babka i spytała czy jestem w stanie jej na kamerce pokazać usterkę, wysłała link SMSem do videorozmowy i po 3 dniach kurier przywiózł nowego pilota.

Haha mi gwarancja kończy się w czerwcu ale póki co wszystko wygląda jak pierwszego dnia także git. Co do samego serwisu lg oled to dużo dobrego właśnie można na ich temat znaleźc na necie.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, voi tekku napisał:

Polecicie coś do ok 3k zł, 50''+, głównie do gierek, Switch, PS4, XSX? Tyle jest tych modeli a nie znam sie zupełnie. 

 

Ja bym polecił np taki 

Telewizor Sony KD-50X85J DVB-T2/HEVC

lub wersję 55 cali

 

Kupowałem nie dla siebie i Switch i PS5 działa bardzo dobrze, nie wiem jak Xbox. Ma wszystko co potrzeba, tv jest responsywny, plus w bonusie działają głośniki bluetooth.

 

Wady tego tv to degradacja obrazu pod kątem (matryca VA) oraz to, że nie jest to tv OLED

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.06.2022 o 19:14, bartiz napisał:

 

Drugi ticket założyłem na pilota, ten scroll na środku pilota jakiś czas temu mi się zjebał i przestał działać, tak samo na drugi dzień zadzwoniła babka i spytała czy jestem w stanie jej na kamerce pokazać usterkę, wysłała link SMSem do videorozmowy i po 3 dniach kurier przywiózł nowego pilota.

 

U mnie ta rolka od początku chodzi dość koślawo, często działa o 2-3 "przeskok". 

 

Btw... ostatnio pojawił się nowy soft do C1, ktoś z Was już testował? Pytam, bo może coś popsuli i lepiej nie aktualizować :turned:

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.06.2022 o 12:00, boywrc napisał:

Ja sam mam Sony XF9005, ale gdybym kupował dziś dla siebie to brałbym tego:

Zobacz jak tanio można kupić TCL 65C825 - od 4 999,00 zł
https://www.ceneo.pl/106554511/#tag=share-android
 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-65c735-65-qled-4k-144hz-google-tv-dolby-atmos-dolby-vision-dvb-t2-hevc-h-265

 

Nowy model, na ten rok.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...