Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Michał102 napisał:

Ja do kąkutera używam swojego C1, ale 55" to jednak sroga rzeźnia i oczy się męczą. 

Do gier spoko, bo się zasiądzie dalej jak przy konsoli, ale używać tego do przegladarki czy innych typowo komputerowych czynności to masakra, mino, że czytelność, kolory itp są przepiękne. 

 

Także pod kompa będę musiał zakupić jakiś mniejszy monitorek. 

Zawsze mnie intrygowało co jest problemem w dużym rozmiarze monitora. Nie możesz sobie dać większego biurka lub postawić ekran za biurkiem, na ścianie, czy jakimś ramieniu? Sam mam w pokoju do pracy dwa biurka, ale dziś jedno zamienię na sporo większy stół. 

Rozumiem męczarnię, jeśli ktoś chce się ze wszystkim zmieścić na zwykłym biureczku z IKEI, ale przecież nikt nie zmusza. Ja się cieszę, że sobie będę mógł odsunąć ekran i mi oczy lekko odpoczną. 

 

ASUS ma w ofercie monitor PC w 65' calach i ludzie z takich korzystają. No, ale nie 20cm od twarzy. :obama:

 

 

Nvidia-65-inch-BFGDs.jpg

3 różne warianty przy 65 calach. Malutkie 50 cali nie powinno być wyzwaniem. 

Sam mam podłączony do PC drugi TV właśnie w 65 calach i na nim gram. Gdyby nie był na ścianie w miejscu do filmów i grania, to spokojnie myślę mógłbym też na nim pracować. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, a co Wy mi nic nie mówicie, że Ambilight można zrobić samemu.. Dzisiaj przemiła Pani w RTV EURO AGD mi o tym powiedziała :D Teraz to już nie mam wątpliwości.. C1 65' i dziękuję.

No chyba, że w tej cenie jeszcze coś innego wartego uwagi, ale po tych wszystkich opiniach, i po tym co usłyszałem w sklepie - to chyba nie bardzo jest co więcej polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Panowie, a co Wy mi nic nie mówicie, że Ambilight można zrobić samemu.. Dzisiaj przemiła Pani w RTV EURO AGD mi o tym powiedziała Teraz to już nie mam wątpliwości.. C1 65' i dziękuję.
No chyba, że w tej cenie jeszcze coś innego wartego uwagi, ale po tych wszystkich opiniach, i po tym co usłyszałem w sklepie - to chyba nie bardzo jest co więcej polecić.
 
Ale chcesz ambilight przez system Phillips HUE czy jednokolorowe LEDy? Jak przez system HUE to ich BOXy nie mają HDMI 2.1.



Pani w sklepie mu doradziła... Nie dość, że kobieta to jeszcze sprzedawca w RTV. Napewno jest specjalistką w temacie.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, WisnieR napisał:

Ale chcesz ambilight przez system Phillips HUE czy jednokolorowe LEDy? Jak przez system HUE to ich BOXy nie mają HDMI 2.1.



Pani w sklepie mu doradziła... Nie dość, że kobieta to jeszcze sprzedawca w RTV. Napewno jest specjalistką w temacie.


Powiem szczerze, ze pojechałem zobaczyć jak to wyglada na żywo. Obydwa modele, które mnie interesują były na wystawie. 
Babeczka podeszła i szczerze mówiąc wiedziała wszystko o czym tutaj rozmawiamy, sama ma C1 55 w domu. Powiedziałem, ze w stronę Philipsa ciągnie mnie Ambilight, to jedynie zasugerowała, ze jeśli mega mi na tym zależy, to mogę sam coś wymyślić, a jeśli chodzi o sam TV to tak jak piszecie - bez zastanawiania się wziąć LG. Tez mam takie podejście jak opisałeś to w ostatnim zdaniu, ale czasami ktoś może zaskoczyć. Co tego Ambilighta po swojemu - jeszcze się nie zaglebialem w temat.

Odnośnik do komentarza

Tylko zrobienie ambilight samemu to chyba koszt ok 2 tys zł?

 

Sync box 1 019zł

https://www.x-kom.pl/p/544848-centralka-zestaw-philips-hue-play-hdmi-sync-box.html

Taśma do tv 65 cali 915zł

https://www.x-kom.pl/p/664335-inteligentna-tasma-led-philips-hue-white-and-color-ambiance-tasma-play-gradient-65.html

 

Sam myślałem nad zakupem swego czasu, ale taśme musiałbym wyrzucić na śmietnik i kupić nową jak będe zmieniać tv na 65 z 55 cali, więc nie ma sensu

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Logitech ma głośniki dla graczy z takim uproszczonym ambilightem i ludzie sobie chwalą ten efekt. 
 

Też nie rozumiem jak to się komuś może podobać, ale nie widziałem na żywo. Być może efekt WOW jest na tyle duży, że minimalne różnice w parametrach TV nie robią różnicy. 
Jednak byłaby beka, jakby na żywo efekt zaczął wkurwiać i klient zaczął go wyłączać. :kekw:

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, grabipl napisał:

Tylko zrobienie ambilight samemu to chyba koszt ok 2 tys zł?

 

Sync box 1 019zł

https://www.x-kom.pl/p/544848-centralka-zestaw-philips-hue-play-hdmi-sync-box.html

 

 


W sieci jest sporo poradników na DIY Ambilight, bardzo budżetowe. Nie wiem jak to się ma do wspomnianego wyżej HDMI 2.1
Przykładowo:
https://youtu.be/jrtbKhhW5tc

 

Tytuł tematu zobowiązuje ;)

Edytowane przez boguss
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, grabipl napisał:

Piwo stawiam temu kto będzie chciał kupić wszystkie części i składać samemu

Brzmi jak wyzwanie.. Hehe

Tutaj tutorial krok po kroku. Wbrew pozorom chyba nie jest tego aż tak bardzo dużo. 

https://youtu.be/J26oYlKyq7Q

 

Ja od osób, które maja Ambilight słyszałem same super opinie. Wręcz, że zachwyceni. Ale w sumie po co tu rozmawiać o gustach ;)

Odnośnik do komentarza

Tu masz coś od majfriendów ale nie ze wszystkimi tv działa 
https://a.aliexpress.com/_vO3xuP

Do webOS nie pasuje, chyba tylko andek.

 

Ja miałem ambilighta i sobie chwaliłem. Szukałem czegoś do LG ale bez rezultatu. Jedyne co jeszcze miałoby jakikolwiek sens to coś podobnego z linku tylko, że z takim pypciem co się przy matrycy ustawia i zbiera kolor do zrzucenia za tv ale to też nie jest za dobre bo zbiera tylko z części tv a nie z całego.

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza

@boguss - podejmij taką decyzję, jaka Ci pasuje. Nikt tutaj by nie brał philipsa ponad LG, ale inni to nie Ty. 
 

C1 ma najlepsze recenzje, ale różnica będzie minimalna i zauważalna głównie, gdy masz dwa TV obok siebie + narzędzia pomiarowe recenzentów. 
Jeśli pójdziesz drogą zewnętrznego pudełka to ten brak HDMI 2.1 raczej nie odczujesz, bo 4K120Hz jeszcze nie jest popularne, a od 4K60Hz krzywda się nie stanie. 
 

Cokolwiek wybierzesz, to będziesz miał TV z matrycą LG OLED. Każdy wybór dobry. Bierz na co masz ochotę i ciesz się życiem. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Kiedy wreszcie się nauczycie, że HDMI 2.1 to nie tylko 4k120fps ale też ograniczenia do 120fps w 1440p, i między innymi brak obsługi trybów 40fps i 60fps+ z VRR w takich grach jak Ratchet, Miles Morales czy Horizon 2. Ale to tylko Cirex i jego "każdy może się wypowiedzieć na każdy temat i wcale nie musi się na tym znać" i jego kocopoły. Serio w tym temacie udzielają się takie osoby które nie mają pojęcia o tym co mają na półce ale napiszą no fajny telewizor, mam i jestem zadowolony. I to jedyna ich wiedza na ten temat. Czasem po prostu lepiej nikomu nic nie doradzać.

Jak chcesz ambilight i HDMI 2.1 które w tych czasach to jest standard to tylko OLEDy Philipsa. Nie da się inaczej.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, WisnieR napisał:

 

Człowiek stara się napisać pozytywny post, a ktoś musi z pianą na ustach zjebać i zakwasić. :frog:
Jeśli wybierze pudełko do LG, to w razie w może sobie przepiąć konsolę bezpośrednio do HDMI 2.1 w TV, a z czasem pewnie będą pudełka z takim wejściem. 
Kolesiowi zależy na dobrym Ambilight i aktualnie tylko philipsy je mają natywnie, ale jak chce mieć C1, to też będzie pewnie zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...