Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z TCL byk zawsze taki ze na rynku EU to zawsze były zupełnie inne telewizory niż na rynku Azji/USA i wszystkie bolączki LCD można było dostrzec nawet w markerach. 2 lata temu sprawdzałem jeden z najwyższych modeli i już w markecie mocno było widać nierówno podświetlona matrycę, rozmazywanie, clouding, a co dopiero jakby człowiek go w domu włączył... Dlatego też każdy te telewizory olewał, czy się poprawiło nie wiem, ale pamiętam że nawet tamtego crapa HDTV Polska standardowo Rekomendowala xD

Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-98c735-qled-4k-60hz-google-tv-2022

 

98 jest w tak dobrej cenie że rozważam sprzedaż 85.... ale na boga może ktoś z was ma pomysł jaki wall mount pod to znaleźć vesa 850x400 to nie jest coś co jest dostępne no i tu mam pewną zagwozdkę co zrobić.

 

edit: dostałem info z TCL POLSKA że to vesa 400x400 mimo że cały internet mówi co innego i bądź tu mądry... 

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.06.2022 o 12:05, kislawa napisał:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-98c735-qled-4k-60hz-google-tv-2022

 

98 jest w tak dobrej cenie że rozważam sprzedaż 85.... ale na boga może ktoś z was ma pomysł jaki wall mount pod to znaleźć vesa 850x400 to nie jest coś co jest dostępne no i tu mam pewną zagwozdkę co zrobić.

 

edit: dostałem info z TCL POLSKA że to vesa 400x400 mimo że cały internet mówi co innego i bądź tu mądry... 

 

A to do filmów czy także i konsola?

bo może lepiej JVC Dila + 130"

Odnośnik do komentarza

Znajomy kupił lg c1, ja mam b8 czyli i telewizor starszy i z niby gorszym procesorem. Sytuacja wyglada tak ze u niego wszystko działa dużo dużo wolniej niż na tym moim starociu. Ktoś robił taka przesiadkę i ma jakieś porównanie? Wydaje się ze jednak nie jest to normalne, ale cholera wie jak to zareklamować…

Sam chciałem zrobić podobna zmianę, ale teraz coś słaba by to była zmiana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, eloszki napisał:

Znajomy kupił lg c1, ja mam b8 czyli i telewizor starszy i z niby gorszym procesorem. Sytuacja wyglada tak ze u niego wszystko działa dużo dużo wolniej niż na tym moim starociu. Ktoś robił taka przesiadkę i ma jakieś porównanie? Wydaje się ze jednak nie jest to normalne, ale cholera wie jak to zareklamować…

Sam chciałem zrobić podobna zmianę, ale teraz coś słaba by to była zmiana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodzi o działanie samego webosa? Jeśli tak to gdzie taka sytuacja ma miejsce? 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, eloszki napisał:

Czyli pewnie ma zwalona sztuke, albo mój staroć tak zapierdala :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

na c2 też tak średnio działa ten webos, tzn nie mam porównania ale czasami se lubi pokręcić jak się wchodzi w liste aplikacji bo netfliksy itp normalnie szybko odpala. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Są gdzieś do ściągnięcia na usb jakieś plansze testowe do tv? Na drugim tv lcd wydaje mi się, że na szarym tle pojawiają się jakieś jaśniejsze pasy, czerń jest żyleta.

Powiem Wam, że z tymi tv jest za przeproszeniem skur...... kumpel kupił XR  75" i też wyszły jakieś jaśniejsze pasy na matrycy oddał na reklamację do Sony i mu odrzucili reklamację bo podświetlenie spełnia jakieś wymogi i dla nich wszystko jest git. Poszarpał się z nimi trochę, a teraz poszedł do rzecznika praw konsumenta bo Sony odpisało, że decyzja serwisu jest ostateczna i niezmienna. Nie wiem czy są lepsze serwisy od Sony, ale mam nadzieję, że z moim XR się nic nie wywali. Kupuje człowiek za grubą kasę wydaje się dobrej klasy telewizor, tu takie cięcie w ciula.

Odnośnik do komentarza

Myślicie że warto brac ten model:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd65x85jaep-led-4k-goole-tv-sony.bhtml?gclid=CjwKCAjwwdWVBhA4EiwAjcYJEHiJCoMFGpJKTU7XVlQpzNv4Z32vk-MOjbLbZC3QAYE6fcu64kDW1RoC3uUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Wczoraj bylem w MM i sprzedawca nam go zachwalał mocno. Faktycznie obraz wyglądał calkiem spoko. TV ma byc głównie do gier (Switch i XSX), do ogladania piłki nożnej (apka Eleven) oraz Netflixy itp. Co myslicie? Brać go czy można jakiś lepszy w tych rozmiarach i cenie znaleźć (widze ze cena spadla dzisiaj do 4k w MM i ME). 

Edytowane przez voi tekku
Odnośnik do komentarza
Są gdzieś do ściągnięcia na usb jakieś plansze testowe do tv? Na drugim tv lcd wydaje mi się, że na szarym tle pojawiają się jakieś jaśniejsze pasy, czerń jest żyleta.

Powiem Wam, że z tymi tv jest za przeproszeniem skur...... kumpel kupił XR  75" i też wyszły jakieś jaśniejsze pasy na matrycy oddał na reklamację do Sony i mu odrzucili reklamację bo podświetlenie spełnia jakieś wymogi i dla nich wszystko jest git. Poszarpał się z nimi trochę, a teraz poszedł do rzecznika praw konsumenta bo Sony odpisało, że decyzja serwisu jest ostateczna i niezmienna. Nie wiem czy są lepsze serwisy od Sony, ale mam nadzieję, że z moim XR się nic nie wywali. Kupuje człowiek za grubą kasę wydaje się dobrej klasy telewizor, tu takie cięcie w ciula.
Ale zaraz... Myślałeś że tv o takiej przekątnej będzie miał równomierne podświetlenie? Pomarzyć dobra rzecz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...