Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, mozi napisał:

Po co tyle kombinacji żeby zaoszedzic 50zl za usługę wniesienia?

 

Jeden lubi wnieść samemu, a inny jak mu wniosą, nie widzę problemu

 

15 godzin temu, mitra napisał:

Ja na 4 piętro wnosiłem 65" a raczej wciągałem. W tym przypadku pudło i dużą ilość styropianu w środku sprawdziła się idealnie :rotfl:

 

Hehe, szacun, 65'' to już nie przelewki

 

 

Odnośnik do komentarza
Rozumiem ale żeby samemu ogarnąć 77” to musiałbym mieć busa. To się nie mieści do żadnej osobówki.

Z doświadczenia napisze, że tylko bus. No i pro tip, jak masz to nieść po schodach a masz wąsko, to lepiej wyjąc matryce i wnieść bez kartonu. Zdecydowanie szybciej i łatwiej. Karton jest ogromny przy tym rozmiarze. Potrzeba 2 osoby, ale to raczej oczywiste.

Co kupiłeś/kupujesz?
Odnośnik do komentarza

Panowie obecnie posiadam 55 cali c7 , nie interesuje mnie granie w 120 klatkach i jak mam opcje 30/60 to zawsze stawiam na 30 i jakość grafiki. Czy w takiej sytuacji jest sens wbijania się z c7 na c1? Obecnie na promocji jest c1 w opcji 65 cali za 1300e i zastanawiam się nad wymianą ale z tego co się orientuje VRR działa jedynie w 40/48+ klatkach więc w moim przypadku taka wymiana to strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Michał102 napisał:

Jeśli nie zależy Ci na płynności obrazu, to taka wymiana nie ma najmniejszego sensu. 

Czyli tak jak myślałem , jakoś obrazu pewnie identyczna a grając w trybach jakości zostaje zawsze przy tych 30 klatkach więc nie ma wymiana większego sensu. W takim razie czas poczekać na coś wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich,
planuje zakup nowego telewizora i po przejrzeniu recenzji zastanawiam się między tymi dwoma modelami.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
3m
2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
Wprost
3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
LE40C650, mam go od 2010-go jeśli dobrze pamiętam i bardzo dobrze mi służy do tej pory, ale nadszedł najwyższy czas na zmiane. Obecnie siedzę w odległości 2m i komfortowo się gra na ps5 jak i ogląda filmy.
4. Jaką markę preferujesz?
SAMSUNG
5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
55"-65"
6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
PS5 i tylko 60fps - wole płynniejszy ruch niż 30fps i 4k. Gram również na PC czasami, także dla mnie 30fps nie jest grywalne - ciężko się przestawić z 60fps.
Filmy z dysku USB - filmy w 4k x265. Z tego co czytałem to Samsung, Dolby Vision nie obsługuje?
Telewizja naziemna - rzadko

7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Jeżeli już coś oglądam na kanale to jakiś dokument.
8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
PS5
9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
Tak
10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
Telewizor działa cały dzień do późnego wieczora
11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
7k

Jak wygląda sprawa z Game Motion Plus w Samsungu? Na moim staruszku w Horizon Forbidden West w trybie "jakość" obraz przypominał te 60fps.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Michał102 napisał:

Niektórzy wręcz twierdzą, że te starsze oledy mają lepszą jakość obrazu (jasność, kolory). W nowszych niby suwaczki poszły w dół by wydłużyć żywotność. Jednak ile w tym prawdy to nie wiem, bo osobiście nie miałem okazji porównać takich TV bezpośrednio obok siebie. 

Właśnie czytałem o tej jasności (nowe cx/c1 świecą gorzej niż mój kilkuletni c7) , żywotność zakładam że zależy od sztuki bo mojego trzymam od 3-4 lat i zero problemów . Czyli poczekam na jakąś nową technologie by odczuć uderzenie jak po przejściu z ks7000 na c7.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SpacierShark123 napisał:

Właśnie czytałem o tej jasności (nowe cx/c1 świecą gorzej niż mój kilkuletni c7) , żywotność zakładam że zależy od sztuki bo mojego trzymam od 3-4 lat i zero problemów . Czyli poczekam na jakąś nową technologie by odczuć uderzenie jak po przejściu z ks7000 na c7.

No to mamy podobnie.Tegoroczny qd-oled to wyraźny przeskok jakościowy ale zastanawiam się czy nie poczekać z rok aż dopracują wszystko no i nie czarujmy się, pozostaje jeszcze kwestia ceny. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rash napisał:

No to mamy podobnie.Tegoroczny qd-oled to wyraźny przeskok jakościowy ale zastanawiam się czy nie poczekać z rok aż dopracują wszystko no i nie czarujmy się, pozostaje jeszcze kwestia ceny. 

Cena strasznie zaporowa 2599e za 55 cali to jednak troszkę za dużo. Człowiek rok , dwa poczeka to i technologie dopracują i ceny spadną.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SpacierShark123 napisał:

Cena strasznie zaporowa 2599e za 55 cali to jednak troszkę za dużo. Człowiek rok , dwa poczeka to i technologie dopracują i ceny spadną.

No tak rzeczywiście trzeba będzie zrobic.Ja np i tak gram głównie wieczorami w sypialni także obecny oled spokojnie ciągle wystarcza.Ba śmiało moge powiedzieć że kolejny rok, i zarazem kolejny w którym jestem tym szkiełkiem ciągle oczarowany:potter:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rash napisał:

No tak rzeczywiście trzeba będzie zrobic.Ja np i tak gram głównie wieczorami w sypialni także obecny oled spokojnie ciągle wystarcza.Ba śmiało moge powiedzieć że kolejny rok, i zarazem kolejny w którym jestem tym szkiełkiem ciągle oczarowany:potter:

Co prawda to prawda że oled do dzisiaj mi wystarcza po prostu byłem ciekaw czy coś nowego na horyzoncie się pojawia bo VRR przy graniu w trybach jakości i nie ma sensu. Do dziś pamiętam jak uruchomiłem na ps3 silent hill 2 z kolekcji i nawet w tak starej grze czerń oleda potęgowała wrażenia z grania.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Co prawda to prawda że oled do dzisiaj mi wystarcza po prostu byłem ciekaw czy coś nowego na horyzoncie się pojawia bo VRR przy graniu w trybach jakości i nie ma sensu. Do dziś pamiętam jak uruchomiłem na ps3 silent hill 2 z kolekcji i nawet w tak starej grze czerń oleda potęgowała wrażenia z grania.

No właśnie i tutaj ten oled od samsunga wnosi ciekawą opcje jaką jest wykorzystanie game motion plus w grach 30 fps nie zwiekszając przy tym znacząco input lagu. Tak wiem artefakty bla bla bla. Ale wole minimalne artefakty przy zachowaniu dużo lepszej płynności obrazu niż męczenie oczu przy 30 fpsach. Na lcdkach jeszcze szło ale oled i 30 fps... Co kto lubi, Pozdro:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...