Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis spotkalem sie z problemem niedzialajacego pilata do LG. O taki...

 

223338026_max.jpg

Pierwsze co sie robi to wiadome - wymiana bateri na inne, dobre. Wymienilem i dalej nic. Potem dla pewnosci, stare z tego pilota wsadzilem do pilota od samsunga, dzialaly dobrze. No to reanimacja pilota na wszystkie sposoby. Nie pomoglo. Szukanie pomocy na yt, bo moze jest jakis reset w systemie telewizora, tez nic. W koncu polecialem, po nowe baterie do tesco. Tez nic. Poddalem sie i postanowilem sciagnac darmowa apke do tv i zapomniec. Kupione baterie wlozylismy to samochodu zdalnie sterowanego syna aby zrobic z nich uzytek i tutaj nam sie lampka zapalila. Baterie byly po prostu slabe, ledwo zywe byc moze ze starosci. Oddalem do tesco i kupilem nowe innej marki. Wlozylem do zabawki a dodatkowe do pilota, ktory od razu zaskoczyl :woot: Nie wiem co to za pilot ale dziala tylko na w pelni naladowanych bateriach. Inne poprostu odrzuca i nie daje zadnej reakcji. Ot moja przygoda z technologia ktora chciala mnie przechytrzyc :pawel:

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

RTV Euro AGD: Telewizor LG OLED 55B13LA – 3699 zł z kodem 150ZL240622
Media Expert: Telewizor LG OLED 55B13LA – 3699 zł z kodem R25-280722

 

(Treść skopiowano z Lowcygier.pl)

Bardzo fajne czasy nastają dla oledowców. Moja prawie 2.5 roczna b9 smiga dalej ślicznie i jestem z niej mega zadowolony zwlaszcza ze pełni role bedroom tv.Powoli jednak po glowie chodzą mysli o przeskoku na cos nowego zwlaszcza ze jesienią przeprowadzka i odleglosc z lozka do tv zwiekszy nam sie z 2 metrow na... 2.30:D Kusi s95b od samsunga ale cena za 65 cali wydaje się lekko przegietą. Szkoda ze w polsce gwarancja na modele lg G1, G2 nie obowiązuje jak na zachodzie 5 lat bo taką G2 w jakiejs promce chętnie bym wylapal. Jedynie co nie podoba mi sie w oledach od serii c1 wzwyż to widok tego nasranego androidowymi kafelkami interfejsu. Jak dla mnie webos do serii cx byl i jest mega przejrzysty i zarazem funkcjonalny. Swoją drogą jak mysliscie,czy jesli chodzi o typowo nocne oglądanie, granie przeskok jesli chodzi o jebniecie hdr bylby mega widoczny z takiej b9 do modeli g1, g2? 

Odnośnik do komentarza

Jest odczuwalna lekka różnica (mam B9/C9/G1) ale jednak realnie na tyle mała, że część osób pewnie nawet tego nie zauważy. G1 ma inną, nowszą matrycę w porównaniu do B9( WBE vs WBC), która jednak świeci jaśniej, jest bardziej trwała ale za to kolor biały potrafi dostawać miejscami różowe zafarby.

Ja chciałem przeskoczyć na większy ekran z 55" na 65", gdyby nie to, to C9 dalej robiłby za główny TV. Wolałem też wziąć G1 za lekko ponad 1/2 ceny G2, ale ciężko powiedzieć jak będą wyglądały promki na nowe modele, LG w tym roku zwiększyło cenę wyjściową dla nich (a patrząc na to, że właśnie utracili monopol na matryce OLED dla TV i te od Samsunga wypadają lepiej pod względem jakości obrazu, to bardzo prawdopodobne, że koszta po prostu poszły mocno do góry).

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupilem PS5 i chcę wymienić 10 letni  TV 40' FHD. Rozmiar 50 cali jako ze większego nie mam gdzie umieścić na obecnym mieszkaniu. Użytkowany będzie głównie w nocy do HBO i Netflixa i okazyjnego grania w gierki na PS5.

 

Szukam czegoś do max 2500 zł. Co myslicie o ponizszych modelach? moze cos innego w tej cenie?

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-50pus7956-uhd-4k-android-ambilight-3-tv-procesor-p5-2021?gclid=Cj0KCQjw8O-VBhCpARIsACMvVLPhmVF3R41F23pd6o8u6KyR2lNcckrD5JHi3ajASkp6_tMBFMBl9cQaAkreEALw_wcB

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-50nano753pr-tv-uhd-4k-nanocell-active-hdr-pilot-magic-dvb-t2?gclid=Cj0KCQjw8O-VBhCpARIsACMvVLPbMUIh4KNQBi4kjROobpK58-9DOgubdjGYgKbj3SlTCfRF2gsJ3xQaAuksEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MEVEK napisał:

Mozecie cos napisac o modelach A1. W jakiej klasie one sie mieszcza na tabeli? Warto sie zainteresowac. W dobrej cenie widzialem 65 cali.  Ale interesune mnie ten nowy ficzer VRR. Moj nastepny tv musi to miec. Chce podazac za standardem :lapka:

Odpusc w takim razie a1. Vrr coraz czesciej  wykorzystywany jest w grach z odblokowanym framerejtem 60+ a tu jak wiesz a1 ze swoja 60hz matrycą na nie wiele sie zda. 

Odnośnik do komentarza

Pany, potrzebuję pomocy z nowymi telewizorami LG Oled. Szukam 55 calowego i jakie mają w tym roku oznaczenia? Trza się w końcu przesiąść z C7. A nie jestem w temacie i nie śledzę już tak od dłuższego czasu. Po prostu szukam, co by był na poziomie C7 w analogicznym czasie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...