Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek stara się napisać pozytywny post, a ktoś musi z pianą na ustach z(pipi)ać i zakwasić. :frog:
Jeśli wybierze pudełko do LG, to w razie w może sobie przepiąć konsolę bezpośrednio do HDMI 2.1 w TV, a z czasem pewnie będą pudełka z takim wejściem. 
Kolesiowi zależy na dobrym Ambilight i aktualnie tylko philipsy je mają natywnie, ale jak chce mieć C1, to też będzie pewnie zadowolony. 
Ta i będzie sobie przepinał i wybierał czy dziś będzie grał z ambilight czy może będzie używał VRR przy dynamicznym 4K. To nie jest opcja. Albo Phillips albo pogodzić się z tym że nie będzie miał ambilighta.
Odnośnik do komentarza

Nie dziwię się, że chce ambilight. Dla mnie to też wydawało się zawsze dziwne do momentu aż u szwagra obejrzałem jak to działa.

Istnieje jeszcze taka opcja https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight nad którą się ciągle zastanawiam ale nie wiem czy mi się chce w to bawić. Na youtubie można sobie sprawdzić jakieś recenzje.

Odnośnik do komentarza
Nie dziwię się, że chce ambilight. Dla mnie to też wydawało się zawsze dziwne do momentu aż u szwagra obejrzałem jak to działa.

Istnieje jeszcze taka opcja https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight nad którą się ciągle zastanawiam ale nie wiem czy mi się chce w to bawić. Na youtubie można sobie sprawdzić jakieś recenzje.
Eeeee to jest fajne. Fajne to jest. Nie jest tak dobre jak ambilight ale nie trzeba używać HDMI 2.0. Cena też znośna, jakieś 360zł. Aż się nad tym zastanowię bo mam po prostu zwykłe RGB na razie za TV.
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ins napisał:

Ambilight ma sens przy LCDkach bo dobrze maskują niedoskonałości matrycy. Przy oledach więcej to psuje  niż pomaga. Gusta są różne i każdemu zależy na czym innym i tyle w temacie.

 

No właśnie zastanawia mnie to, czy przy oglądaniu i graniu w nocy ta masa światła za TV nie zabija częściowo tego mega kontrastu OLEDów. Że zwyczajnie za jasno się robi w pokoju, a OLED najlepiej wygląda w ciemności. :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Ta i będzie sobie przepinał i wybierał czy dziś będzie grał z ambilight czy może będzie używał VRR przy dynamicznym 4K. To nie jest opcja. Albo Phillips albo pogodzić się z tym że nie będzie miał ambilighta.

Nie wiem co będzie wolał. Przeczucie mi podpowiada, że Philips mu podpasi, ale sam bym w życiu go nie wybrał, bo jestem mega wyczulony na input lag, a philipsy mają jeden z gorszych na rynku. Dla mnie osobiście tylko LG i Samsungi wchodzą w grę - zwłaszcza do PC. 
 

Ja bym osobiście wolał LG i kombinował z ułomnymi pudełkami lub poczekał na lepsze z HDMI 2.1. Nie dałbym rady żyć z input lagiem powyżej 30ms. 
Sytuacja byłaby inna, gdyby TV był głównie do filmów, muzy i robienia wrażenia na innych. 

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co będzie wolał. Przeczucie mi podpowiada, że Philips mu podpasi, ale sam bym w życiu go nie wybrał, bo jestem mega wyczulony na input lag, a philipsy mają jeden z gorszych na rynku. Dla mnie osobiście tylko LG i Samsungi wchodzą w grę - zwłaszcza do PC. 
 
Ja bym osobiście wolał LG i kombinował z ułomnymi pudełkami lub poczekał na lepsze z HDMI 2.1. Nie dałbym rady żyć z input lagiem powyżej 30ms. 
Sytuacja byłaby inna, gdyby TV był głównie do filmów, muzy i robienia wrażenia na innych. 
Jakie 30ms?

8dbf3f9618d8ee71b9246f4df27bde92.jpg
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2022 o 13:09, C1REX napisał:

Rozważałem różne opcje, ale wybór padł na Samsunga NeoQLED QN90A w 50 calach. Świetne parametry, super oceny, a i tak tańszy od normalnych monitorów 43’. Dałem za niego około £600, co jak na UK jest dobrą ofertą. Monitor Sony w 27’ to £999 :kekw:

Nie przeszkadza ci gray uniformity/DSE?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, WisnieR napisał:

Jakie 30ms?

Jeśli poprawili, to spoko. Poprzednie modele miały tragiczny. Ciężko się sprawdza ich parametry, bo nie ma na rtings i generalnie mało recenzji. 
Wciąż gorzej od LG i Samsunga. 
 

18 minut temu, krzysiek923 napisał:

Nie przeszkadza ci gray uniformity/DSE?

Jeszcze nie doszedł, ale wątpię by mi przeszkadzało. W tej cenie ciężko o coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, funditto napisał:

Ciekawe jak mocno spadną ceny A95 do końca roku, konkurencyjny dla niego S95B w wersji 65 cali startował z poziomu 14999 zł w czerwcu, a po niecałych dwóch miesiącach jest w marketach po 12999 zł.   

No to jest właśnie pytanie...Fachowcy zza oceanu twierdzą że ceny jesli chodzi o technologie qd-oled raczej nie polecą wyraznie w dół bo ponoć np samsung do tegorocznej edycji oledow dokłada do samej ceny startowej. 

Odnośnik do komentarza

A więc po weekendzie pełnym przemyśleń - w raz z użytkownikami forum - udało się rozgryźć orzech, który 65’ wybrać C1 vs 706.. 

Wziąłem 856 :D Fajna cena wpadła na MM i skusił. Co prawda zakładamy budżet przekroczony podwójnie, ale uważam, ze warto.

Tak jak pisaliście, przeskok jest niesamowity, abstrahując od samego obrazu - bo wiadomo było, że tutaj będzie kosmos, to nie wiedziałem, ze obecne telewizory to takie mini komputery.. Moje wspomnienia ze Smart TV to był jeden wielki żart. Obecne piękna sprawa. Czterostronny Ambilight to coś na czym mi zależało, a w modelu 706 był trzystronny. Więcej wyjdzie w praniu. Z tego co wiem, niedługo ma wyjść aktualizacja sortu pozwalająca w pełni korzystać z VRR 120Hz, wiec pozostaje jedynie czekać.

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, WisnieR napisał:

 

Nie wierz producentom. Sony walczyło chyba z 2 lata z tym w modelu XH a i tak nie działa jak powinno.

 
Z tego co udało mi się znaleźć w sieci - a informacje podaje rzekomo producent, aktualizacja ma być gotowa na premierę nowych modeli, a to chyba już zaraz. Wiele osób łudziło się, że aktualizacja sprzed kilku dni wniesie te poprawkę, ale jeszcze tego nie zrobili. Pożyjemy, zobaczymy.. 

 

3 minuty temu, k0ntra napisał:

@bogussPhilips 856 wspiera VRR 120Hz nie potrzebna jest żadna aktualizacja.


Wspiera, natomiast można znaleźć informacje, że nie w pełnej rozdzielczości. Coś tam się nie zgadza w pionie. Jestem laikiem, ale znalazłem te informacje jak szperałem na reddicie. 

Generalnie w sieci jest informacja, że jedynie OLED od LG wspiera VRR 120hz w pełnej rozdzielczości. W pozostałych firmach urywa coś w pionie. Jeśli się mylę, to sorry. 

Odnośnik do komentarza

Podzielę się małym info i przestrogą. 

Bardzo uważajcie na recenzje i kupno TV Samsunga w Europie, bo często TV u nas nie są tymi samymi, co dostali recenzenci w USA. 

Nie wiem jak z innymi markami, ale samsungi na Europę często mają zupełnie inne matryce w TV. Model QN90A na USA jest na matrycy VA, gdy w Europie model o takiej samej nazwie jest na matrycy IPS :obama:

W porę się zorientowałem i zamówiłem model QN94A, który jest normalnie jak 90A w USA na matrycy VA. Dodatkowo ma też więcej portów HDMI2.1, więc w sumie dobrze wyszło.  Muszę się teraz bawić w kasowanie zamówień, bo TV już w drodze i przycisk na stronie do kasowania już nie działa.

 

Ciekawe, czy inne marki też takie akcje robią i TV na Europę różnią matrycami, czy generalnie parametrami? :philosoraptor:

 

Capture.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Pytanko na szybko;

Poprzednio PS4 miałem połączone do kina domowego za pomocą kabla optycznego. 
PS5 jak wiemy tego wyjścia nie ma. Znalazłem info, ze można to ogarnąć za pomocą splittera HDMI - ale tam jest problem z 2.1 plus cena tez jest niemała. Za to nowy TV ma złącze optical. 

Pytanie brzmi, czy konfiguracja;

PS5 —(HDMI)—> TV —(optical)—>HiFi 

To ogarnie?!

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Michał102 napisał:

Z samsungiem tak było od zawsze. Nawet tak samo oznaczony model może mieć matrycę od różnych producentów. 

Różnych producentów spoko, ale nie różne technologie. 
Człowiek zobaczy na rtings recenzje i że to jeden z najlepszych LCD na rynku, a w Europie TV o tej samej nazwie to jakiś ułomny produkt z zupełnie inną matrycą.  
 

LG robi inną akcję, bo np wersja 50 cali ma VA, a 55’ już IPS i też się ciężko sprawdza to info. 
 

Przy OLEDach nie ma takich cyrków i jakby to nie był zakup monitora w dużej części do pracy, to pewnie bym brał C1. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, mozi napisał:

Tak. Ale o dts i atmosach można zapomnieć. 

 

24 minuty temu, WisnieR napisał:

Do tego jest niezły lag przez konwersje z HDMI do optyka. Jest kilka TV które tego laga nie mają, ale jednak większość go ma. Po optyku idzie max DD i DTS 5.1 i to skompresowany.

 
Czyli jak mam rozumieć opcja ze splitterem HDMI obsługującym 2.1 to jedyne sensowne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...