Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sporo filmów i animacji, w których widać dużą różnicę. Są jednak też takie, w których wersja Blu-ray nie odstaje zbyt mocno. Nie wiem jak Intersellar, ale ogólnie filmy Nolana raczej nie są uważane za pokazy możliwości nośnika Blu-ray 4K ze względu na niezbyt dobry HDR.

 

Sporo też zależy od wyświetlacza na jakim będziesz oglądać taki film. Przewaga blu-ray 4K nad zwykłym to po:

 

1) HDR - jeśli masz dobry HDR w wyświetlaczu to zobaczysz sporą różnicę; na start do przetestowania jego jakości polecam Aquamana, Lego Batman i Spiderman Into The Spiderverse 

 

2) rozdzielczość 4K też jest ważna, ale sporo filmów nie ma pełnej rozdzielczości 4K, bo była masterowana w 2K. Nie oznacza to od razu, że film w 2K będzie się niewiele różnic od tego w 1080p. To nadal wyższa rozdzielczość oraz HDR, ale jeśli masz duży wyświetlacz to warto też sprawdzić kilka filmów w natywnym 4K. Moje propozycje to: Passengers (Pasażerowie), Matrix i The Batman. Filmy Nolana też są w natywnym 4K.

 

Na start kup sobie z dwa - trzy filmy na tym nośniku i zobacz czy czujesz różnicę - jeśli nie to zostań przy blu-ray. Czemu nie jeden ? Bo może się okazać, że akurat film, który wybrałeś nie ma zbyt dużej różnicy między formatami. Sam miałem tak, że na start zamówiłem kilka płyt do testów i po pierwszej byłem zawiedziony i myślałem, że wtopiłem kasę, ale później odpaliłem Lego Batman i tego samego dnia zamówiłem kolejne filmy 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.07.2022 o 16:47, C1REX napisał:

No właśnie zastanawia mnie to, czy przy oglądaniu i graniu w nocy ta masa światła za TV nie zabija częściowo tego mega kontrastu OLEDów. Że zwyczajnie za jasno się robi w pokoju, a OLED najlepiej wygląda w ciemności. :philosoraptor:

 

Ins gada bzdety ambi działa i sprawdza się świetnie w OLEdach.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wystarczy przeczytać te trzy negatywy tego sprzedawcy by odpuścić sobie zakup u niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

czołem eKoledzy dla ziomka mego TV szukam
Rozmiar: 50-55''
Przeznaczenie granie na PS5
Budżet max £1000 
Niestety na rynku brytyjskim Sony A80J w wersji 50'' niedostępne z pewnego sklepu a wersja 55" powyżej budżetu. Hisense U8G wersja europejska w tym ta przeznaczona na rynek UK różni się od wersji USA brakiem HDMI 2.1 więc też raczej odpada
Z góry dziękuję za propozycje!

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2022 o 13:02, mario10 napisał:

Widać fana Xboxa :)

 

Nie przeszkadza Ci takie nachylenie telewizora? Ja miałem nieco mniejsze ale mnie to z czasem zaczęło wkurzać i wymieniłem uchwyt na całkiem przylegający do ściany.

 Logo odpalone do fota a TV już nie jest pochylony a obok wylądowało też Ps5. :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ostatnio zauważyłem, że na moim C1 pojawił się dość mocny czerwony zafarb w dolnej części ekranu. Szczególnie to widać na kolorach szarym i białym. 
 
To normalne, by zafarb pojawił się po jakimś czasie użytkowania? 

Raczej nie zauważyłeś go po prostu wcześniej. Zafarb jest od startu do mety identyczny.
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.08.2022 o 13:55, PiPoLiNiO napisał:


Raczej nie zauważyłeś go po prostu wcześniej. Zafarb jest od startu do mety identyczny.

 

Może tak być. Zacząłem zwracać na to uwagę po obejrzeniu czarnobiałego filmu, no i jest też mocno widoczne na miniaturkach filmów na YT kiedy te są jeszcze szare nim się wszystko doczyta. 

 

Tak czy siak można to olać, bo podczas oglądania "normalnych" filmów czy też grania jest to praktycznie niewidoczne. 

 

Aha... jeszcze z rzeczy wkurwiających, to po ostatniej aktualizacji softu przestało mi działać pauzowanie na YT. Kiedy daje pauzę tym klawiszem/rolką, to ponowne klepnięcie tego dzyndzla nie powoduje wznowienia odtwarzania. Muszę wyjść za pomocą strzałki i ponownie odpalić film, a ten rusza od poczatku. Mega toto wkurwiające. 

 

Ogólnie cały ten WebOS jest mocno przereklamowany. Nie dość, że zamula, to jeszcze rozmieszczenie różnych opcji jest często tak zagmatwane, jakby to projektował jakiś najebany. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...