Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktulnie korzystam z TV 32” 1080p bez HDR 60hz.

 

Zamierzam zrobic upgrade na monitor wiszacy w miejscu TV

32-34”

1440p

120+ hz

czas reakcji 1ms

minimum 2 porty HDMI

wbudowane glosniki - pozniej bym cos dokupil dla dzwieku.

 

siedze oczywiscie na wprost do ekranu wiec myslalem nad zakrzywionym ekranem, duzo jest roznica od zwyklego, warto?

 

kwestia tez tego dzwieku. Mam PS5 i xss, jesli dokupie soundbara to robi sie problem bo zazwyczaj monitory maja 2 porty HDMI

 

cos godnego polecenia w budzecie do 2tys?

Odnośnik do komentarza

Mam trochę dylemat z nowym TV, pamiętam że już ktoś wcześniej w temacie miał podobny

 

Zastanawiam się nad oledem 65 cali vs większym ledem 75 cali, w tym wypadku konkretnie chodzi o tv który też wziął @Jakim czyli Philipsa 65 Oled856 vs Sony 75 XR90J. Oba kosztują w zasadzie tyle samo bo są do dostania za około 7k

 

Philips to OLED, i czterostronny ambilight, wszystko co najważniejsze czyli hdmi 2.1, vrr, 120hz etc

 

Sony to nie jest niestety OLED ale zdaje się jeden z najlepszych LEDów na rynku, no i ma 10 cali więcej. Z tego co doczytałem to w tym roku też Sony dostało update z VRR, ktoś potwierdzi że działa to już dobrze?

 

Mam LG B8 z 2018 roku więc kwestia wypaleń mnie nie martwi bo nadal to świetny TV, przejdzie do innego pokoju.

 

Myślałem że TV kupię w okolicach Black Friday, ale z tego co obserwuję w ostatnich miesiącach to dostępność TV modeli z 2021 jest coraz gorsza, a modele na 2022 z nowymi matrycami jak LG C2 są cholernie drogie.

 

Jeśli miałbym podsumować to mam rozkminę czy warto poświęcić jakość OLEDa i Ambilight na rzecz 10 cali więcej.

Odnośnik do komentarza

Jak mawia klasyk - oleda nie da się odzobaczyć. 

 

Chociaż zależy kto jakie ma wymagania. Mi się morda najbardziej cieszy jak mam ciemną scenę i gdzieś tam sobie świeci małe światełko - to, że nie ma w okół niego żadnych poświat sprawia, że banan na gębie od razu się rysuje.

 

Nie wyobrażam siebie z tego zrezygnować. 

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...