Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung wydał parę dni temu firmware update do QLEDów, v1401. Pół świata pisze już jak im to spieprzyło np. obsługę dźwięku :(

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/q900r-firmware-1401-xbox-no-sound-4k-120hz/m-p/5928629

 

Dopiero co wyskoczył mi popup o automatycznej aktualizacji w Q70R, jeszcze nie miałem jak zauwazyc problemów.

 

Ciekawe jak w ogóle rozwiązać sprawę, w której cyk, zdalnie "detonują" ci stary telewizor i co nam zrobisz?

Odnośnik do komentarza

Hej. Orientuje się ktoś jaką szafka pod TV powinna mieć wysokość żeby było optymalnie?

 

Stolarz chce mi zrobić taką na 70cm wysokości. Ale coś mi się wydaje że za wysoko. Wygodniej chyba patrzeć jakby lekko z góry na tv niż zadzierać głowę.

 

Planuję kupić niebawem tego giganta od TCL 98 calowego.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, mushabelly napisał:

Hej. Orientuje się ktoś jaką szafka pod TV powinna mieć wysokość żeby było optymalnie?

 

Stolarz chce mi zrobić taką na 70cm wysokości. Ale coś mi się wydaje że za wysoko. Wygodniej chyba patrzeć jakby lekko z góry na tv niż zadzierać głowę.

 

Planuję kupić niebawem tego giganta od TCL 98 calowego.

Weź tylko pod uwagę że to co oferują na Europe w 98 calach to zupełnie inny model niż w usa. I niestety jest to raczej średnia/niższa półka z bardzo słabym hdr. U mnie niestety to go zdyskwalifikowało, a szkoda bo model na r754 usa jest bardzo przyzwoity. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, kislawa napisał:

Weź tylko pod uwagę że to co oferują na Europe w 98 calach to zupełnie inny model niż w usa. I niestety jest to raczej średnia/niższa półka z bardzo słabym hdr. U mnie niestety to go zdyskwalifikowało, a szkoda bo model na r754 usa jest bardzo przyzwoity. 

No właśnie się zastanawiam czy jednak nie lepiej jakiś 83 OLED nie będzie jednak lepszy. Ceny podobne.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że będzie lepszy, ja mam 85xh90 i zastanawiałem się czy nie zmienić na 83 oled. Te 98 735 ma super cenę i po rękach ze stanów byłem zdecydowany, ale okazało się że to inny model i poza rozmiarem jest niestety słaby. Ok do grania spoko, ma niski input lag i fajne  ficzury ale HDR na poziomie 350 nitów to żart ;) 

Odnośnik do komentarza

Może głupiutkie pytanie. Ale ostatnio w ciągu dwóch dni zasłyszałem lekkie buczenie od tv (LG NanoCell 65" LCD). Nie chodzi o głośniki bo przy wyłączonych to słychać. Nie cały czas, jednostajnie tylko co jakiś czas. Czy tvki mają jakieś chłodzenie, które się uruchamia raz na jakiś czas? Druga sprawa, że jest to krawędziowy LED i dolna ramka jest w ..uj gorąca. Telewizor ma nie cały rok. Na początku myślałem, że to PS5 ale nie. Słychać to gdzieś w 1/3 wysokości od dolnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza

Forumki, mam turbo ważne pytanie. 

 

Sytuacja ma się następująco, obecnie mam Samsunga UE49NU7672U i do tej pory dla PS4 pro było wszystko fajnie, natomiast moja luba obdarowała mnie PS5 i tu rodzi się pytanie. Czy żeby skorzystać z pełnej rozdzielczości oferowanej przez PS5 powinienem mieć TV 4k 120hz z złączem HDMI2.1 ? Mój obecny TV owszem ma 4k ale tylko 500/60hz no i hdmi to zwykły port 1.3 czy tam 1.4. 

 

Jest sens kupić tylko pod konsolę TV nie wiem (te mi wpadły w oko)  

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano923pb-tv-4k-100hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-55c728-qled-uhd-4k-100hz-android-tv-hdr-premium-tv2021

 

 

Co powiecie? 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Kogut napisał:

Jakieś konkretne argumenty? I w sumie nie odpowiada to na moje kluczowe pytanie, czy na obecnym TV "stracę" coś co oferuje PS5? 

 

Vrr, 120klatek czy HDR bo na Twoim tv jest znikomy. Poprawia to jakość grania. Masz budżet to śmiało wymieniaj na lepszy, nie masz to i tak pograsz na tym sprzęcie tylko nie skorzystasz z nowych fajnych technologi.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, messer88 napisał:

 

Odkąd mam oledzika bożego to wszystkie inne ekrany są jakieś takie brzydkie. Do ps5 będzie bajka, a jak oglądacie seriale i filmy tak samo. 

 

A możesz napisać jaki konkretnie model masz na myśli? Nie chce mi się doktoryzować z dziedziny TV i nie powiem liczę że ktoś mi pokaże co mam kupić żeby było ok :nosacz:

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, messer88 napisał:

 

Odkąd mam oledzika bożego to wszystkie inne ekrany są jakieś takie brzydkie. Do ps5 będzie bajka, a jak oglądacie seriale i filmy tak samo. 

Ostatnio Mini Led od Samsunga zawrócił mi w głowie, który jakością i jasnością dosłownie powala.

Praktycznie nic nie brakowało przy tych samych materiałach HDR obok stojącego LG CX no poza poziomem jasności w SDR gdzie Mini Led dosłownie oślepiał no i co ważne brak ryzyka wypaleń jedynie co kłuło w oczy przy wygaszaniu stref to niektóre elementy na ekranie dziwnie zmieniały odcień kolorów ale ogólnie jakby pozwalały warunki to brałbym do drugiego pokoju specjalnie dla gier w sygnale SDR (m.in. Diablo,Divinity2 itp) czy TVN24 i TV śniadaniowej :pawel:

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...