Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem rok temu podobną rozminę i kupiłem Oleda do salonu i go zwróciłem po jakimś czasie. Jak ktoś sporo gra w dzień albo mieszka sam i może z salonu robić ciemnicę to tylko Oled. Ja tutaj musiałem iść na kompromisy. Plus taki ,że wymieniłem na dużo większego soniacza. Za to do kompa zamówiłem oleda Dell Alienware 34 QD-OLED i tam mogę sobie już ciemnicę w jaskini robić :)

Odnośnik do komentarza

Tutaj macie rację i w bardzo jasnych pomieszczeniach oled trochę kuleje, a przynajmniej nie robi takiego wow jak wieczorem. 

LCD zaś wtedy nadrabia większą jasnością, no i za dnia nie widać tak tych jego wad typu efekt halo czy nierównomierne podświetlenie. 

No ale ja od rana do późnego popołudnia jestem w robocie, więc telewizor jest użytkowany tylko wieczorami/nocami. Wybór mógł być tylko jeden - oledzik borzy :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się coraz bardziej nad zakupem OLEDa, trochę poskakałem po stronach marketów i ja jebie, to chyba będzie walka na miesiące XD Jeden model 3,5k, nowszy 5,5k ale z opisu wychodzi, że to prawie to samo. Widzę, że zazwyczaj w polecanych pojawiają się 2-3 modele i chyba tak będzie się łatwiej zdecydować, bo przeglądając wszystkie dostępne modele 55 cali różnice w cenach są ogromne i weź tu sie zdecyduj. 

Czy te dodatkowe opcje typu vrr i allm to faktycznie taki game changer, za który warto dopłacić? 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, number_nine said:

Zastanawiam się coraz bardziej nad zakupem OLEDa, trochę poskakałem po stronach marketów i ja jebie, to chyba będzie walka na miesiące XD Jeden model 3,5k, nowszy 5,5k ale z opisu wychodzi, że to prawie to samo. Widzę, że zazwyczaj w polecanych pojawiają się 2-3 modele i chyba tak będzie się łatwiej zdecydować, bo przeglądając wszystkie dostępne modele 55 cali różnice w cenach są ogromne i weź tu sie zdecyduj. 

Czy te dodatkowe opcje typu vrr i allm to faktycznie taki game changer, za który warto dopłacić? 

 

Też się powoli rozglądam, ale C1 LG już w zasadzie niedostępne, tańsze A/B LG też praktycznie same powystawowe. Była fajna promka na Philipsa 706 w 55 calach na 4500, ale się na razie skończyła.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Michał102 napisał:

Bajery typu VRR to mus

No ja jakoś gram bez tego i żyję, więc jakieś argumenty za tym, że to mus? Ziomek ma tv z tymi bajerami i na ps5 nawet z tego nie korzysta, bo albo mu sie coś krzaczyło w obrazie, albo nie widział różnicy. z nie kupował budżetowego modelu 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

Ale to wszystkie nowsze modele maja, a starszych budżetowych to pewnie nawet już nie idzie kupić.

idzie, dlatego jak miałbym opcje zaoszczędzenia sporego siana na opcjach, których nie będę używał, to na uj mi to :) Tak samo jak kupowanie tv, żeby mieć 120 klatek przy 4k, którego nie zobaczymy w tej generacji XD ja wiem, ze najlepiej zawsze kupować sprzęt ze wszystkimi nowymi technologiami, ale mi zalezy głównie na dobrej jakości obrazu, mniej na bajerach udających podbijanie wydajności w grach 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...