Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie niestety nie. Chciałbym jak najlepiej wybrać, no bo wiadomo, że telewizor się kupuje na dłużej. Wiem, że bardzo dużo osób zachwala oledy i wiem, że na pewno byłbym zadowolony ale też się waham między lg C2 a Samsungiem mini Led, nie wiem po prostu czy Hdr w oledzie będzie równie imponujący co na takim jasnym mini ledzie a tego nie jestem w stanie sprawdzić, mogę tylko bazować na doświadczeniach innych. Jeszcze trochę mam do namysłu, bo pewnie gdzieś za parę tygodni się przymierzę ale już szukam. 

Odnośnik do komentarza

Zależy kiedy głównie grasz/oglądasz. Jak wieczorem to w zasadzie ultra jasność Leda będzie waliła po oczach aż za bardzo, Samsung oled podobno też bardzo wali tymi jasnościami (oczywiście jak masz podświetlenie na maks) a i taki C2 podobno potrafi oślepić. Zakładam że z każdego będziesz zadowolony. Jednak jeśli masz bardzo oświetlony salon i używasz tv głównie w dzień- raczej JA bym wybierał ktoryś z Samsungów. 

Odnośnik do komentarza

Pory dnia to bardzo różnie, raz więcej wieczorem, raz w dzień ale w pomieszczeniu mam zwykłe okna dachowe, nie takie od sufitu po podłogę i rolety więc mogę je zasłonić, co zresztą i teraz nieraz robię gdy jest zbyt jasno, to w sumie głównie w lecie i wówczas w pokoju jest dość ciemno także myślę, że tutaj mogę oglądać niezależnie od pory dnia. Na ten moment to w sumie rozważam albo C2 albo Samsunga qn90b, chociaż z tym ostatnim to coś czytałem, że nie do końca wiadomo jaki się panel w nich trafi, IPS by był nie do przyjęcia. S95 nie wiem czy nie jest zbyt ryzykowny skoro to jeszce niesprawdzone do końca. A ma z was ktoś w ogóle bądź widział C2 i może powiedzieć czy Hdr potrafi dać na nim po oczach? Odnośnie tych wypaleń to ile bym musiał grać w jedną grę przykładowo żeby coś się tam z nim niedobrego zaczęło dziać? 

Odnośnik do komentarza

Potestowane troche. No co tu duzo gadac, roznica jest kosmiczna, szczegolnie w grach. Przesiadalem sie z taniego lcd wiec to tez pewnie dlatego, ciezko mi porownac z jakims starszym oledem, ale jakosc tego obrazu wypala oczy. Najwieksze wrazenie poki co zrobilo chyba ori i doom, to jak te gry wygladaja na tym telewizorze jest niepojete. Wczesniej pisalem o roznicy jak po wymianie konsoli albo karty graficznej ale teraz mysle ze to bardziej jak przesiadka z CRT na LCD. Poza genialnymi kolorami oraz HDRem wszystko nabralo tez dodatkowej ostrosci, widac duuuzo wiecej detali w teksturach, szczegolnie jakies materialy ubran, zbroi.

 

Ogladalismy wczoraj mandaloriana to widac wyraznie kazda ryske na jego pancerzu. Dodatkowo pieknie tam HDR dziala, dziewczyna na scenach kucia pancerza narzekala ze ja oslepia xD Najlepsze wrazenia oczywiscie w nocy, ale w dzien tez wszystko wyglada przepieknie, mam ten plus ze tv jest tak ustawiony ze nic sie w nim akurat nie odbija.

 

Najmniejsza roznica oczywiscie w filmach SDR nie 4k, tam poza lekko lepszymi kolorami niespecjalnie widac roznice.

 

Jade obecnie na tych ustawianiach i jestem zadowolony, spawara zostala zmniejszona i wszystko wyglada bardziej naturalnie

 

Jak konfigurowalem wszystko to troche sie skrzywilem przy przelaczeniu nasycenia barwa czy jak to sie tam nazywa na warm 2, wszystko troche zbledlo ale jak odpalilem nasza planete na netflixie czy gierki to kompletnie tego przyblakniecia nie widac. Jak ktos lubi totalne wypalenie gał to na pewno bedzie z tego tv zadowolony bo ustawienia mozna podkrecic do kosmicznych efektow.  Genialny sprzet

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Nie patrzcie na cyferki, bo kontrast w oledzie to zupełnie inna bajka i dzięki temu HDR wygląda świetnie. 

 

Ja na C1 gram głównie wieczorami i czasem daje tak po gałach, że zastanawiam się nad obniżeniem podświetlenia. 

Jeśli ktoś ma leda generującego te 1500 nitów czy ile to tam ma i gra tak wieczorami, to na stare lata będzie ślepy. 

 

Wg mnie najważniejsze jest by telewizor miał jak największy kontrast, by w jednej scenie ciemne obszary nie były rozświetlane tym co jest kawałek obok na ekranie, a z tym ledy niestety sobie nie radzą. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, MaZZeo napisał:

LG to trochę w kulki leci, bo ich nowe C2 trzymają cenę, podczas gdy Samsung S95 już mocno potaniał, więc teraz oba TV to teraz w zasadzie ten sam koszt, a Samsung jest lepszy według większości recenzji.

No właśnie mocno się zastanawiam czy nie wziąć w nowym roku właśnie tego Samsunga, choć jedyny minus to brak Dolby Vision i nie wiem czy to nie byłby ewentualnie jakiś deal breaker?

Odnośnik do komentarza

A nikt tu nie mówi o Sony A95K, z tą właśnie matrycą od Samsunga QD OLED

Wg hdtvpolska to tam jest najlepszy obraz w roku 2022, ale wiadomo jak to u Sony, cena też wyższa niż za Samsunga z tą matrycą. 

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-qd-oled-sony-a95k-opinie-cena/?showfull=1

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Wooyek napisał:

A nikt tu nie mówi o Sony A95K, z tą właśnie matrycą od Samsunga QD OLED

Wg hdtvpolska to tam jest najlepszy obraz w roku 2022, ale wiadomo jak to u Sony, cena też wyższa niż za Samsunga z tą matrycą. 

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-qd-oled-sony-a95k-opinie-cena/?showfull=1

o 2 koła droższy :reggie:

 

a ten Google TV to się nadaje do czegoś? Kilka lat temu miałem styczność z Android TV no i to była tragedia

Odnośnik do komentarza

Witam ekipę ! 

 

Zamierzam kupić na dniach PS5... i tutaj rodzi się mój problem bo nie mam pojęcia, który telewizor wybrać. Niestety nie mam za dużo kasy, więc muszę kupić coś w miarę dobrego w rozsądnej cenie - coś w okolicach 4000 zł. 

 

Byłem w Media M., Media E. oraz Euro i w każdym z tych sklepów zalecali innego producenta - przez zrobili mi mętlik w głowie. 

 

Generalnie mam wytypowane kilka opcji - bardzo proszę Was o opinię, który z tych TV jest najlepszy pod PS5 (pokój ogólnie to nawet w dzień nie jest mocno oświetlony). Jeżeli macie za rozsądne pieniądze jakieś swoje typy to tym bardziej będę wdzięczny. 

 

SAMSUNG

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe55q80b-qled-uhd-120hz-hdr10-tv-2022

 

SONY 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-xr55x90jaep-uhd-4k-120-google-tv-tv-full-array-led-2021

 

PHILIPS 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-55pus8857-4k-120-android-ambilight-3-tv-procesor-p5-2022

 

No i czarny koń "imprezy" bo najtańszy, ale z dobrymi parametrami - TCL

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-55c735-55-qled-4k-144hz-google-tv-dolby-atmos-dolby-vision-dvb-t2-hevc-h-265

 

 Z góry dzięki za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza

Wyrzebrałbym jeszcze skądś te 500 zł i kupił to.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55b13la-tv-4k-100hz-a7-gen4-dolby-vision-dolby-atmos?gclid=Cj0KCQjwqc6aBhC4ARIsAN06NmPPj0gc8WCzT-LjFRGODGWEeRHxHlWWWG65DgUw6hSlLQgEKBBPSvIaAgbTEALw_wcB

 

Bezapelacyjnie najlepsza jakość obrazu z tego co wymieniłeś i dosłownie każdy bajer typu vrr, 120 Hz HDMI 2.1 itp, itsre

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę wielu znawców, to mam nadzieję ktoś poratuje. Szukam TV i wygląda to tak:

 

 - nie OLED

 - 55 cali (nie więcej i nie mniej)

 - wiadomo, HDMI 2.1, VRR... 

 - dobra czerń, użytkowany głównie wieczorami i w nocy, a nawet jeśli w dzień, to rolety zewnętrzne ograniczą nadmiar światła

 - input lag wiadomo że niski

 - HDR przyzwoity

 - jakaś topowa marka, a nie cuda typu TCL, Hitachi itp.

 - wspomagacze do gier mile widziane

 - cena +/- 3 tys. 

 

Pewnie do czegokolwiek bym nie podpiął nowej PS5, to różnica z poprzednim tv by mnie oszołomiła, ale wiadomo, wolę dobrze się ustawić na kilka lat do przodu, bez stresu, że będę musiał wymieniać sprzęt na nowy. Rzućcie mi proszę kilka linków do najlepszych jakościowo modeli mieszczących się w budżecie. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Psyko napisał:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q67b-qled-tv-uhd-4k.bhtml
 

dołóż pare stow i kup tego, w końcu to zakup na lata, nie ma co żałować 

Ale ten telewizor ma tylko 50/60 Hz i z tego co robiłem rozeznanie (bierzcie pod uwagę, że jestem początkujący w tych sprawach :rofl:) to pod PS5 bezie za małe odświeżanie. 

 

Natomiast biorąc pod uwagę budżet to nie wiem czy cokolwiek znajdzie się w minimum 100/120 Hz

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...