Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie... mi potrzeba tylko jeden. Tv pod konsolke ewentualnie filmik z Netflixa.

 

3 godziny temu, Anal Wake napisał:

Nie ma co pytać, pewnie kozak jak zawsze. Kupując jednak teraz TV osobiście poszedłbym jednak w stronę S95B

Poprosze o porownanie do modelu C1 o ktorym aktualnie rozmawiamy. Bo jak kolega napisal po co mam wywalac kase na prozno skoro w tej chwili mam C7 i jestem bardzo zadowolony. Znaczy bylem bo wyj.ebalo mi pasek z jasniejszymi barwami w dolnej czesci ekranu. Niestety gwarancja nie pokrywa juz tego uszkodzenia bo minelo prawie 5 lat. Tak wiec tv poleci do syna do pokoju.  Dla mnie wazny jest input lag i te nowe ficzery ktotych spodziewamy sie przy premierze nowego God of War'a :kratoswoke: Chcialbym sie dobrze przyszykowac.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, eX4cT_PL napisał:

No panowie, stalem sie szczesliwym posiadaczem C1 w 65 calach, do ekranu mam 2,5m

omg, ja mam podobną odległość przy 55'' i momentami za mocno bije po gałach, nie wyobrażam sobie większego ekranu. no chyba, że kwestia ustawień, jak wspomniałem lubię dość mocno podbitą jasność

Odnośnik do komentarza

Jeśli ten przeskok jakościowy na oledach samsunga jest aż tak duży, to za brakiem DV bym nie płakał.

Na LG jedne gry lepiej wyglądają w DV, a inne w HDR, ale różnice nie są powalające. Powiedziałbym nawet, że marginalne. 

 

Samsung póki co jest drogi, ale jak cenowo zbliżą się do LG, to rynek będzie pozamiatany. No chyba, że LG też wymyśli coś nowego w kwestii oleda, bo póki co od lat jakość obrazu na tych TV stoi raczej w miejscu. Choć to tak czy siak nadal bardzo wysoka jakość :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.10.2022 o 11:34, number_nine napisał:

omg, ja mam podobną odległość przy 55'' i momentami za mocno bije po gałach, nie wyobrażam sobie większego ekranu. no chyba, że kwestia ustawień, jak wspomniałem lubię dość mocno podbitą jasność

To trzeba było brać Mini Led :pawel:

 

image.thumb.png.9f9d10a0c6966e97456d93f3d358fdf1.png

Pod względem jasności to niebo a ziemia a SDR korzystasz większości 95 % grania a wspieranie w HDR to raczej okazjonalne święto i co ważne nic się nie wypala ;) ale wiadomo kontrast i kąty już nie takie jak w Oled.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Michał102 napisał:

Taaa... podniecanie się cyferkami. 

Po obcowaniu z oledem, to te cyferki sobie można co najwyżej w pudło po butach włożyć :kaz:

Yhy....pisałem wcześniej o tym że przez 2 tygodnie Mini Led stał obok mojego CX i przy tych samych materiałach różnicę względem obu były praktycznie nie widoczne ale jak wiadomo obie technologię mają za i przeciw 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Taaa... podniecanie się cyferkami. 

Po obcowaniu z oledem, to te cyferki sobie można co najwyżej w pudło po butach włożyć :kaz:

Dokładnie. Ja sie przesiadałem z biednego kruger&matza, którego jedyna zaletą było 4k, więc nie bawiłem sie w porównywanie cyferek. Wiedziałem, że jak odpale oleda to urwie mi dupe i tak też sie stało. A jak mi pizga po gałach to se zmniejszam jasność do minimum i jest git, poza tym ambilight na dużej białej ścianie też całkiem dobrze łagodzi odbiór jadnych scen. I błagam, nie powielajmy już tego mitu o wypaleniach, no chyba, że ktoś pół dnia ogląda jeden kanał w tv

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...