Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, czapa napisał:

Niestety Filipek co był wyżej ma szeroko nóżki i mi nie wejdzie na stoliku

whaaat, przecież one są naprawdę wąskie, jakieś 25cm max. od biedy mogą nawet po centymetrze z obu stron wystawać.

 

A ja wczoraj pierwszy raz odpaliłem mojego 706. Ktoś tam powyżej wrzucał taki filmik demo od LG i muszę przyznać, że byłem rozjebany poziomem szczegółów i kontrastem jaki pokazał ten tv. Niektóre sceny wyglądały jak naklejka, a przy kadrach z detalami typu bąbelki, kropelki itd to szczęka opada. Ambilight na początku przytłacza i ma się wrażenie, że odwraca uwagę od tego co się dzieje na ekranie, ale wystarczy 5 minut w skupieniu coś oglądać czy grać i to uczucie znika. Odpaliłem Cyberpunka do testów i tam sprawdza się to idealnie. Podchodząc do automatu na ciemnej ulicy nagle cała ściana rozświetla się barwami tegoż automatu, jadąc szybko w ciemnym tunelu światła aut z naprzeciwka na sekundę odpalają ambi, co robi meeeega klimat. Takich przykładów po godzinie mógłbym wymienić wiele, więc ten bajer naprawdę robi robotę. Nie miałem tylko "efektu wow" zaraz po odpaleniu gry, ale to ze względu na ustawienia. Nie dość, że w tv trzeba poklikać pod swoje preferencje, to jeszcze ustawienia hdr w grze trochę mieszają i mam wrażenie, że są tam zbędne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
31 minutes ago, number_nine said:

whaaat, przecież one są naprawdę wąskie, jakieś 25cm max. od biedy mogą nawet po centymetrze z obu stron wystawać.

 

 

Koledze raczej chodzi o to, że nóżki są blisko lewej i prawej strony telewizora? A w Samsungu z linka masz podstawkę na środku.

 

32 minutes ago, number_nine said:

 

 

A ja wczoraj pierwszy raz odpaliłem mojego 706. Ktoś tam powyżej wrzucał taki filmik demo od LG i muszę przyznać, że byłem rozjebany poziomem szczegółów i kontrastem jaki pokazał ten tv. Niektóre sceny wyglądały jak naklejka, a przy kadrach z detalami typu bąbelki, kropelki itd to szczęka opada. Ambilight na początku przytłacza i ma się wrażenie, że odwraca uwagę od tego co się dzieje na ekranie, ale wystarczy 5 minut w skupieniu coś oglądać czy grać i to uczucie znika. Odpaliłem Cyberpunka do testów i tam sprawdza się to idealnie. Podchodząc do automatu na ciemnej ulicy nagle cała ściana rozświetla się barwami tegoż automatu, jadąc szybko w ciemnym tunelu światła aut z naprzeciwka na sekundę odpalają ambi, co robi meeeega klimat. Takich przykładów po godzinie mógłbym wymienić wiele, więc ten bajer naprawdę robi robotę. Nie miałem tylko "efektu wow" zaraz po odpaleniu gry, ale to ze względu na ustawienia. Nie dość, że w tv trzeba poklikać pod swoje preferencje, to jeszcze ustawienia hdr w grze trochę mieszają i mam wrażenie, że są tam zbędne.

 

Ja po 5 dniach już nie gapie się tak często z automatu na ambilight, tylko mózg sobie przyswoił jako fajny dodatek i delikatne "poszerzenie" pola widzenia. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bartg napisał:

tylko mózg sobie przyswoił jako fajny dodatek i delikatne "poszerzenie" pola widzenia. 

Ja tak miałem po godzinie grania :) chociaż zdarzało mi się podchodzić do oświetlonych miejsc w grze i sprawdzać jak zachowa się ambi :D Ogólnie na defaultowych ustawieniach daje aż za mocno, musiałem dość mocno przyciemnić, ale to dobrze, że jest taki szeroki zakres 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj odpaliłem Władcę Pierścieni na amazonie i omg, jak to wygląda na tym Philipsie 706 :banderas: w ogóle pierwszy szok, to poziom jakości ze streama, nie byłem świadomy, że to może tak dobrze wyglądać i że nie zmuli mi neta przy okazji :D Przy ciemnych scenach osrałem zbroje, bo wcześniej zawsze widziałem jakieś artefakty, piksele na przejściach ciemnych kolorów itd, a tutaj nic, czyściutki obraz nawet jak jest ciemno jak w d i tylko jakiś mały fragment podświetla ekran. No jaram się w opór tym oledem, jakbym miał porównać to do konsol, to czuje się jakbym przeskoczył dwie generacje

Edytowane przez number_nine
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, k0ntra napisał:

@number_nine to kodek AV1 w połączeni z rodzajem matrycy robi TO wrażenie :)

 brakuje mi takiej opcji, żeby tv pokazał info o aktualnie wyświetlanym obrazie, jakie kodeki, rozdzielczość itd, takie "statystyki dla nerdów" jak to na netflixie chyba było kiedyś. A może gdzies to jest ale jeszcze nie znalazlem ;) I tak spoko, że tv automatycznie wyświetla info jak dostaje sygnał hdr, dolby itd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, number_nine napisał:

No jaram się w opór tym oledem, jakbym miał porównać to do konsol, to czuje się jakbym przeskoczył dwie generacje

 

Dla mnie przeskok na oleda zrobił większe wow niż przeskok na nową generację konsol. Choć to w sumie nic dziwnego, bo jak do tej pory nie powstała żadna nowo generacyjna gra :dynia:

 

Problemem są jedynie starsze gry z XO, które nie dostały żadnych paczy choćby pod XOX i chodzą w rozdziałce poniżej 1080p... obraz wygląda wtedy strasznie, no ale to już nie jest wina samego oleda, bo na każdym większym ekranie 4K będzie takie gówno. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Michał102 said:

Też jadę na ustawieniach chińczyka, tylko profil w game optimizer zmieniłem na RPG

Dużo zmienia? 
btw gdyby jakaś dobra dusza miała jakiś fajny cfg pod philipsa 706 dla xsx xss to byłbym wdzięczny za podeslanie:drinks:

Edytowane przez Intotherain
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Intotherain napisał:

Dużo zmienia? 
 

Obraz jest trochę ciemniejszy (w sensie szarości są bardziej czarne, hdry i inne nity nie przygasają) niż na Std. Ogólnie kwestia gustu co kto lubi i warto to sobie posprawdzać. Do tego nie w każdej grze dany preset sprawdzi się idealnie, bo w jednej lepiej mieć jaśniej, a w innej ciemniej. 

Edytowane przez Michał102
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
On 10/7/2022 at 7:36 PM, Intotherain said:

btw gdyby jakaś dobra dusza miała jakiś fajny cfg pod philipsa 706 dla xsx xss to byłbym wdzięczny za podeslanie:drinks:

 

Ja na razie mam tak, aczkolwiek to się zmienia co chwila :kaz:

Styl obrazu AI - Gra Hdr (VRR)

Kolor - 60

Kontrast Oled - 100

Ostrość - 5

Poziom czerni - 55

Ultra resolution - wyłącz

Wzmocnienie kolorów - wyłącz

Temperatura barwowa - normalna

Zwiększenie jasności - średnie

Kontrast obrazu - 100

Ruch - wyłączone z automatu przy Gra Hdr (VRR)

 

Plus konfiguracja hdr w menu xboxa.

 

Teraz próbuje przebrnąć przez temat https://www.avforums.com/threads/philips-2021-oled-tv-owners-thread-706-806-856-956.2374491/ żeby znaleźć jeszcze jakieś mądre porady.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

ooo, akurat taka dyskusja a ja się nad tym zastanawiałem

 

Chciałbym kupić TV, tak 70 cali. Celowałem coś Sony, ale uwielbiam światełka i kusi Filipek z Ambilajt. No teraz mam dylemat, bo widzę te philipsy chwalone dość mocno 

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, gekon said:

ooo, akurat taka dyskusja a ja się nad tym zastanawiałem

 

Chciałbym kupić TV, tak 70 cali. Celowałem coś Sony, ale uwielbiam światełka i kusi Filipek z Ambilajt. No teraz mam dylemat, bo widzę te philipsy chwalone dość mocno 

 

No chyba jedyne w tej cenie oledy dostępne od ręki, nie chciało mi się polować na ostatnie niewystawowe sztuki LG B1/C1, zastrzeżeń nie mam poza naprawdę wyjątkowo nieintuicyjnym menu, trzeba było pewnie wiele spotkań i calli, żeby wymyślić coś tak upierdliwego. No ale ustawisz raz i raczej się tam za często później nie zagląda to do przeżycia.

Odnośnik do komentarza

LG to też kibel jeśli chodzi o poruszanie się po menu. 

Mnie najbardziej wkurwia zmiana wyjścia dźwięku. Nie zawsze mam potrzebę załączania amplitunera i jak chcę dźwięk na samym TV, to muszę się przekopywać przez opcje. 

 

No i ogólnie strasznie toto zamulone. 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

eeee, ok, już miałem klikać kup teraz, wesoło wchodzę sobie na sklep media markt

 

Oled z ambilightem powyżej 70 cali... 18 k?

 

 

Nie robią już dużych telewizorów dla przedstawicieli klasy średniej? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...