Skocz do zawartości

Sezon 8


Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie odcinek podobal, akcja caly czas trzymala morde przy ekranie i przynamniej nie bylo nudno ale to jest wstyd dla tego serialu ze fanowskie teorie z reddita sa ciekawsze niz to co wymyslili tworcy.

Spoiler

 

Arya przebija sie z zamku prosto na pysk NK i zabija go w tak prosty sposob xD Najpotezniejsza postac, budowana przez kilka sezonow, otoczona swoimi najlepszymi ludzmi umiera z rak typiarki, ktora go zaskoczyla przerzucajac sztylet z reki do reki :yao: I jak ona sie tam znalazla tak szybko i latwo, Jon wedrowal do Brana pol odcinka i jakos mu sie nie udalo. W dodatku Bran jak wszedl w wrone i zrobil sobie lot VR XD Ta scena nie miala kompletnie sensu i byla potrzebna tylko po to zeby tworcy przypomnieli jaki to Bran jest wspanialy.

 

Przeciez jakby poszli na latwizne i potwierdzili teorie ze Bran=NK i tak jak gdzies czytalem, jakby zamkneli odcinek jak NK kleka przed Branem to by robilo sto razy lepiej niz te smety i dawalo takie mozliwosci do zakonczenia watku Brana/NK. Nawet tworcy nie mieli jaj zeby kogos z topu zabic, jak juz ktos zginal to same plotki. 

 

Jeszcze poczatek bitwy jak ci ruszyli na koniach na pewna smierc wiedzac ze za chwile NK ich wskrzesi i przejda na jego strone xD co za bzdury

 

Caly hajs wlozony w informatykow i efekty a sama historia beznadziejna. Na koniec jeszcze odyebia tylko Cersei zeby juz wszyscy zli umarli a dobrzy wygrali

 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie czytałem teorii reddita i innych tego typu przemyśleń, ale dla mnie odcinek bardzo dobry oby tylko w następnych odcinkach

 

cersei z całą armią nie dobiła tego co zostało z tej bitwy i zasiadła na tronie bo to będzie dopiero ujowe

. Bitwa też fajna ale te zapowiedzi dużo przereklamowane i na pewno Władcy Pierścieni nie przebili , pocieszenie takie że przynajmniej lepsze to było od tej śmiesznej bitewki bękartów .

Edytowane przez SG1-ZIELU
Odnośnik do komentarza
Teraz, SG1-ZIELU napisał:

Nie czytałem teorii reddita i innych tego typu przemyśleń, ale dla mnie odcinek bardzo dobry oby tylko w następnych odcinkach

  Ukryj zawartość

cersei z całą armią nie dobiła tego co zostało z tej bitwy i zasiadła na tronie bo to będzie dopiero ujowe

. Bitwa też fajna ale te zapowiedzi dużo przereklamowane i na pewno Władcy Pierścieni nie przebili , pocieszenie takie że przynajmniej lepsze to było od tej śmiesznej bitewki bękartów .

Trudno żeby mieli pobić film z milionowym budżetem i tysiącami statystów na ekranie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figaro napisał:

Czemu do CHUYA VACŁAVA nie działa mi HBO GO.


Pewnie znowu serwery im klękają. Tydzień temu miałem to samo przez jakąś godzinę. Święta i pewnie z tego tytułu ruch większy to jeszcze mogłem zrozumieć, ale dziś, o tej porze? :[ Gorzej niż śp. Showmax

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ogólnie jestem porobiony mocno :obama: 

 

Liczyłem na taką końcówkę całego show

jiKthnc.png

więc się już chyba nie doczekam, ale mam nadzieję że wyjaśnią jeszcze trochę wątek Night Kinga, bo faktycznie trochę śmieszna śmierć jak na taką potężną postać i w ogóle przekozaka. Albo Martin w końcu wyda książki i wyjaśni jak było.

 

Tak czy siak bawiłem się przednio, muzyczka, zdjęcia, wszystko zagrało, szkoda tylko że Night King nie pomaszeruje już na Kings Landing :sapek: 

Pamięta ktoś o co chodziło w tej przepowiedni z oczami od Melissandre dla Aryi? To było w książkach? W serialu? 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Jest dużo głupot, no ale to serial o smokach, magii, chodzących trupach, logiki bym tu nie szukał.

Z drugiej strony co by szkodziło zatrudnić historyka czy tam stratega i spytać jak by to rozegrał i pod to zrobić scenariusz? Może to za duże wymagania co do serialu telewizyjnego.

 

Odnośnik do komentarza

Niektórzy mocno odlecieli z chwaleniem. Dla mnie ten epizod to jakbym oglądał jakieś podrzędne anime (może dlatego niektórym pasowało). Latami budowany wątek i mały pierd z tego wyszedł. 

 

giphy.gif?cid=19f5b51a5cc73ccd524f586951

 

Spoiler

To jak wszyscy co się liczą cudownie przeżywają. To jak łatwo dają się wybić w najgłupszy sposób. To jak arya teleportuje się do NK i jak go załatwia. Te slow motion pod koniec. Jezu cały odcinek w sumie przezabawny ale dramatyzm ulotnił się z powodu tych głupot. 

To chyba jak z tym days gone czy avengersami ja nie widzę skąd te zachwyty. Może naprawdę za stary jestem na te bzdury albo trzeba się spalić przed oglądaniem tego. 

 

giphy.gif

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Jako wieloletni gracz RTSów rozegrałbym tą bitwę lepiej xD 

 

Początkowy motyw z 

Spoiler

szarżą i gasnącymi ogniami mega jeśli chodzi o klimat 

 

Jednak w samej bitwie jest tyle głupot ,że aż głowa pęka. Wszystko super, montaż, reżyseria, scenografia ale ciągłe motywy z posyłaniem na pewną śmierć abo 

Spoiler

utrata smoka przez danke w głupi sposób, samobójcza szarża w ciemność, patrzenie się jak nieumarli stoją przy palących się palisadach, postacie które raz są przygniatane przez nieumarłych a w następnej scenie sobie dalej walczą. 

 

Końcówka ok, mieli taki zamysł tak zrobili nawet nie wyszło to źle. Tylko żeby zakończenie nie było zbyt oczywiste bo wydaje mi się ,że 

Spoiler

Arya zabije Cersei  i tyle koniec. Nie mam nic do tego ,że tak skończył nocny król. Szkoliła się do tego, potrafi zmieniać twarze, umie walczyć. Zakradła się i czekała na dogodny moment. Jest to obecnie najpotężniejsza postać w serialu. 

 

Oby tylko następne odcinki dostarczyły. Co do samej bitwy bardzo dobra ale osobiście bardziej podobała mi się bitwa bękartów i ta cudna reżyseria szarży i tego chaosu jaki jest w bitwie. Wydaje mi się ,że tą bitwę źle rozegrali i chcieli ją rozciągnąć na cały odcinek przez to są dziwne dziury w akcji. Za dużo głupot w tym odcinku ale to jest GoT i mi się dalej podoba i nie mogę się doczekać następnego poniedziałku. 

 

Mimo narzekań odcinek mi się bardzo podobał. Brakuje mi tylko tych bolesnych zaskoczeń jak dawniej. 

 

Serial i tak sporo rozmija się już z książkami więc spoko będziemy mieć pewnie dwa różne zakończenia. Do dzisiaj brakuje mi motywu w serialu z  Catelyn.

 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zadowolony. Jasne, że przeżycie wielu postaci jest zbyt wygodne, bo jak ktoś już zauważył - często było widać kogoś otoczonego przez chmarę umarłych, by po chwili widzieć tę postać zupełnie bez szwanku. Ale dobra! Cały odcinek oglądałem w pełnym zaangażowaniu i dałem się ponieść temu widowisku.

 

A kto ma zastrzeżenia do

Spoiler

Aryi i jej stealth-killa, to chyba nie widział sekwencji przekradania się po zamku i ogólnie przegapił wiele sezonów kiedy przygotowywała się na jej grande-finale (choć to pewnie dopiero nadejdzie w scenie śmierci jej i Cersei).

 

Co prawda w finałowej scenie z

Spoiler

Branem spodziewałem się, że ten powie Aryi coś w stylu "what did you do?" albo coś podobnie zagadkowego, ale pamiętajmy, że to Dzieci Lasu stworzyły Night Kinga i ten zbuntował się przeciwko nim, więc bardzo możliwe, że nie kryła się za nim żadna większa tajemnica. Choć wolałbym, żeby jeszcze coś wyszło na jaw, bo takie zwyczajne zdjęcie go z planszy jest niezbyt satysfakcjonujące.

 

Edytowane przez Wojtq
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

Chyba kpisz z inteligencji ludzi oglądających ten serial jeżeli nie masz zastrzeżeń co do ubicia Night Kinga. Przecież to był teleport przez kilkanaście metrów (tyle było pomiędzy NK a resztą trupów), ominięcie setek nieumarłych stojących w okręgu oraz generałów Night Kinga, którzy znajdowali się na otwartej przestrzeni. Nie wspomnę o tym, że w poprzedniej scenie nieumarlak usłyszał skapnięcie krwi na podłogę a cały zestaw generałów jej nie zdołał usłyszeć xD Ten odcinek sam sobie zaprzeczał w każdej kolejnej scenie. 

 

Edytowane przez Kymel
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

No podobało mi się, ale ja to w sumie od kilku sezonów nie jaram się już szczególnie i nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań od tego serialu. Ot, wracam z roboty i oglądam do kotleta. A dzisiaj oglądało mi się szalenie dobrze, bo było na co popatrzeć, nastrój i klimacik odpowiedni, dodatkowo potęgowany przez muzykę. Kilka razy widelec z kotletem zawisnął w połowie drogi do ust. Pewnie, że przeciśnięto na ekran kilka głupotek, parę schematów dałoby się uniknąć, gdyby w porę ktoś trzeźwy podjął taką decyzję, ale ogólnie bardzo dobry odcinek, wizualnie spektakularny, napchany po brzegi akcją, nie uczyni mnie lepszym człowiekiem, ale 80 minut zleciało jak z bata.

 

Spoiler

Śmierć Nocnego może nie do końca pomysłowo wymyślona, ale przynajmniej scena zrealizowana bardzo fajnie (nawet memogenna). Jeśli ktoś miał wątpliwości, że będzie to Arya (która przecież w jakimś celu się szkoliła dwa sezony czy ile tam), to w połowie odcinka przy rozmowie z Melisandre już się ich wyzbył czekając jedynie na finał. Zresztą jaka opcja byłaby lepsza? Honorowy pojedynek na miecze z Jonem? Skrytobójcze trafienie z trebusza? Być może odpowiedni efekt wywołałby twist fabularny pt. Bran = NK, choć ten nie jest chyba jeszcze wykluczony.

 

@Kymel

Spoiler

O jakiej inteligencji widzów Ty piszesz? Tych samych widzów, którym nie przeszkadzają płonące miecze, smoki, skrytobójcy zmieniający twarze, armia zombie, Jon przywrócony do życia po zasztyletowaniu, gość na wózku przenoszący swoją jaźń lepiej, niż ja dane na pendrive? I chcesz powiedzieć, że w tym świecie nie ma prawa istnieć szkolony przez dwa sezony wybitny skrytobójca? Ja rozumiem, że samo rozwiązanie i idea, by tak rozwiązać ten wątek może się nie podobać, ale proszę Cię, nie przywołuj tutaj mitycznej inteligencji widza, tak jakby to był mocno osadzony w realizmie serial.

 

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Spoiler

NK, najbardziej OP postać w serialu, zostaje ubity jak zwykły parobek po tym jak przez 7 lat budowano jego potęgę. Dla mnie jest to żenujące zwieńczenie jednego z dwóch najważniejszych wątków w historii serialu. Nie ma nawet do czego porównywać tej akcji. Hmm, chyba jednak jest do czego. Snoke v2. To jest dla mnie obraza inteligencji widzów. Praktycznie każdy z nas oczekiwał czegoś znacznie lepszego. No i gdzie były zgony wiodących postaci? Zabrakło jaj scenarzystom i producentom? Plot armor OP.

 

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...