Skocz do zawartości

Sezon 8


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maciucha napisał:

już zapomniałem jaka to była fantastyczna scena z Brienne w łaźni :obama:

"Jaime. My name is Jaime" 

 

 

 

Dla niektórych pewnie nie będzie to nic nowego, ale dopiero dziś poczytałem o teorii w której Bran jest Night Kingiem, podróżuje w czasie i próbuje wszystko naprawić, ale psując wszystko czego się dotknie. Skoro potrafił cofając się w czasie przejąć władzę nad Hodorem, to dlaczego miałby nie przejąć władzy/mówić w myślach do Aerysa (Mad Kinga). Coś poszło nie tak i z jakiegoś powodu on słyszał tylko 'burn them all' a miało chodzić o palenie Innych za murem. Jaranko mocno.

Chowaj takie teorie w spoiler. Nie czytam zadnych informacji i plot o serialu, wchodze do tematu poczytac opinie o aktualnych odcinkach a nie czytac takie rzeczy.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, tukan napisał:

@Tokar mozesz wrzucic linki do jakis sensownych recapow?

 

Oglądałem z tej serii

 

 

Dobrze zmontowane i od czasu do czasu celne komentarze. Podobało mi się jak gość próbował nie pastwić się nad 7 sezonem, no ale momentami nie był w stanie xd

 

 

Co do 08x01, to jak aż smutne, jak mało niektórym wystarczy do szczęścia :no:

Dostajecie 45 minut absolutnie najgorszych dialogów w historii GoT. To jest niepojęte o czym oni gadają i w jaki sposób. Tona comical relief najniższych lotów, ruchanko tak bardzo śmieszne, o patrzcie, gruby się przewrócił, HA-HA-HA-HA. Tyle wysiłku, a jedyna zabawna scena, to ta "dramatyczna" z Danutą i i Samem.

Jedyne sceny których nie miałem ochoty przewijać to te, w których nikt się nie odzywał.

 

Jeżeli w odcinku otwierającym sezon, który miał poustawiać wątki w kierunku konkluzji, jedyne warte uwagi rzeczy to zmieniona czołówka i kilka fajnych ujęć podczas latania na smoku, to gratuluję zadowolonym. Ja potrzebuję dodatkowej pary rąk do łapania się za głowę przed ciągiem dalszym.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Odcinek bardzo spoko, wszystkie głupotki na takim samym poziomie jak cały serial odkąd przestał być bazowany na książkach, więc nie ma zaskoczenia.

Ale może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem

Spoiler

ten duży z niebieskimi oczami uciekł z muru atakowanego przez martwego smoka?

 

No i serduszko mi się złamało, że

Spoiler

Cersei dała dupy temu debilowi

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hum napisał:

A czy odcinki w tym sezonie nie miały być czasem dłuższe? Na start dostałem 45 min. gadania, rozstawiania pionków i jedna fajna scena pod koniec. :pawel:

Liczyłem na znacznie więcej. 

Według zapowiedzi, dwa pierwsze mają mieć po ~50 minut, a kolejne:

"Czas trwania pierwszych dwóch podało samo HBO. Nad odcinkami pracował ten sam reżyser, David Nutter, który w listopadzie twierdził, że wszystkie części ostatniego sezonu potrwają minimum godzinę. Tymczasem oba potrwają odpowiednio 54 i 58 minut. Oczywiście to i tak dużo, możemy jednak zapomnieć o plotce, że każdy odcinek będzie porównywalny do telewizyjnego filmu. Ponadto internauci dotarli, po zmianie linku URL, do plansz ukazujących czas trwania wszystkich pozostałych epizodów.

Prezentują się następująco:

  • E03 – 60 minut 82 minuty
  • EO4 – 78 minut 
  • EO5 – 80 minut 
  • EO6 – 80 minu"

(za http://westeros.pl/znamy-czas-trwania-odcinkow-8-sezonu/)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kinoji napisał:

... wstrętne hollywoodzkie one-linery rodem z filmów ze Schwarzeneggerem z lat '90, 5m.... 

 

Jak się wzorować to na najlepszych. Dla mnie, poziom gry o tron zachowany. W porównaniu z innymi tasiemcami poziom nie spadł drastycznie, po prostu wzrastają wasze oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza

Hate Watching najczystszej formy.

A drętwo czy nie, zgodnie z oczekiwaniami czy nie, to posprzątali dyndające wątki. Teraz mogłoby się wydawać, że powalczą, poginą i się rozejdą. A to GoT, jeszcze nami fabuła ze 3 razy zakręci.

Przecież nie pokonają Innych i nie pójdą ot tak do Cersy, która ma nowe wojsko i 100% wątek z Górą. Tu się coś wydarzy i ten odcinek idealnie przygotował grunt pod jazdę bez trzymanki.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam otwarcie się podobało. Typowe przywitanie mord w szkole na nowy rok. Wątek z

Spoiler

 

"bla, bla.. trzeci tego imienia, ...bla,bla" wyskoczył szybciej niż się tego spodziewałem ale pewnie konfrontacja nastąpi tuż przed wjazdem Mr Freeze, a chwilę po wpadnięciu dzikiego rudzielca: "Dead Walkers are coming", Dinklage: "They already here...". Chłód bijący ze spojrzeń Sansy i Daenerys zmroziłby jaja samemu Nocnemu Królowi. Aż chciałoby się zobaczyć jak okładają się oderwanymi kończynami jako nieumarłe bo to prawie pewne, że będą gryź śnieg. Zresztą nie tylko one. Po Krwawych Godach można obstawiać każdego. Ja podejrzewam, że zginą: Jon (smok go zeżre, po tym spojrzeniu jak leciał w ślinę nie widzę innej opcji), Daenerys (ją wszamie nieumarły smok), Sansa (pewnie będzie kosa od królowej bo nie zegnie kolana), Jaime (jego mógłby dojechać Nocny Król), Bran (profesor X już widział napisy końcowe więc czeka tylko na kosę), Mormont (będzie bronił królowej, bezskutecznie oczywiście), Cersei (Bronn sprzeda jej strzałę z kuszy i odjedzie z kurtyzanami i kuframi pełnymi złota w stronę zachodzącego słońca albo zarżnie ją Góra jako nieumarły agent Nocnego Króla), Varys (poświeci się pewno dla kogoś) no i te wszystkie postacie trzecioplanowe: Theon, typek od płonącego miecza, Tormund, Grey Bug (czy jak mu tam) i jego laska, ser Davos... i pewnie jeszcze kilku (nie pamiętam już kto jeszcze dycha).

Przeżyją: Sam, Bronn (mam, (pipi)a, nadzieję, że mi nie ubiją jednej z najlepszych postaci :[), Arya i Ogar (tutaj pół na pół bo równie dobrze oboje mogą zginąć; Ogar np. w obronie młodej Starkównej bo z bratem raczej się już nie spotka), Tyrion (jak znam życie znów zgubi się gdzieś pod nogami w ferworze walki), Brienne no i Grendy (bo ktoś na tronie musi zasiąść jeżeli go nie zniszczą).

Ale i tak czekam aż z cienia wyskoczy

Spoiler

nieumarły Ned z głową pod pachą :pawel: 


 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.04.2019 o 21:27, maciucha napisał:

już zapomniałem jaka to była fantastyczna scena z Brienne w łaźni :obama:

"Jaime. My name is Jaime" 

 

 

 

  Ukryj zawartość

 

 


Dla niektórych pewnie nie będzie to nic nowego, ale dopiero dziś poczytałem o teorii w której Bran jest Night Kingiem, podróżuje w czasie i próbuje wszystko naprawić, ale psując wszystko czego się dotknie. Skoro potrafił cofając się w czasie przejąć władzę nad Hodorem, to dlaczego miałby nie przejąć władzy/mówić w myślach do Aerysa (Mad Kinga). Coś poszło nie tak i z jakiegoś powodu on słyszał tylko 'burn them all' a miało chodzić o palenie Innych za murem. Jaranko mocno.

 

Najlepiej wykreowana postać zarówno w serialu jak i w książce.

Najlepiej zagrana postać w serialu przez aktora.

 

Ostatnia scena 1 epa, kilka sekund, a ten Typ bez wypowiedzenia ani JEDNEGO słowa wyraził więcej emocji niż pozostali aktorzy przez cały odcinek... Te emocje w oczach, spojrzeniu, zastygnięciu twarzy, całej mimice - złoto! Czuć było autentycznie ból, wstyd i żal do siebie samego. Jaimie to chyba najtragiczniejsza postać GoT biorąc pod uwagę całą fabułę.

 

 

Edytowane przez Starh
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Tak jak piszesz. 

Uwielbiałem Jaimego już od pierwszych książek. Jeszcze za czasów kiedy miał rękę i był sku.rwysynem, szło wyczuć jak bardzo wielopoziomowa może to być postać. 

 

No i w serialu później też Nikolai spełnił moje wszystkie wyobrażenia o książkowym Jaimem Lannisterze :banderas:Nie jestem homo, ale na tego typka patrzę z ręką na rozporku :obama: 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jedną z tych zalet mieszkania w Chinach jest strefa czasowa, mogę obejrzeć najnowszy odcinek od razu na premierę, albo chwilę po bez zarywania nocki.

 

Drugi odcinek nadal pełno dialogów i spotkań - wyjaśnianie kolejnych kwestii i pewnie wielu osobom się nie spodoba. Szczerze mówiąc, to mi się podobało - znowu. Siedziałem jak na szpilkach przez pierwsze 40 minut seansu, uśmiechałem się pod nosem czekając na nieuniknione z bohaterami. Kilka scen było bardzo fajnie zrealizowanych, np.

popijawa przy kominku - nawet fajnie któryś z nich to zauważył. Kiedyś wrogowie siebie nawzajem i Starków, teraz bronią ich grodu wspólnie.

Tormund jak zwykle mocno cringe'owy, a jak wyskoczył ze swoją historyjką to miałem na twarzy ogromny "WTF". No i wiadoma scena Aryi była dla mnie w sumie dość dużym zaskoczeniem.

 

Nie mogę doczekać się kolejnego, już dłuższego odcinka. Będzie rzeźnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...