Skocz do zawartości

Sezon 8


Rekomendowane odpowiedzi

@Kymel

Spoiler

No właśnie, zrobienie go takim OP stworzyło problem jak się go pozbyć i chyba żadne rozwiązanie nie byłoby na tyle satysfakcjonujące, by zadowolić wszystkich. Bo przecież wszyscy nie zrobią mu "kanapki" rzucając się hurtem na niego. A skoro nikt się nie może z nim równać, to co teraz? Wymyślili to bez większego polotu, można czuć się rozczarowanym, ale inteligencja widza nie powinna ucierpieć, bo w tym serialu wiele postaci ginęło w równie głupi, albo głupszy sposób. A co do braku jaj, by ubić jakąś istotną postać to się zgodzę. Theon, Jorah i inni drugoplanowi bohaterowie to za mało jak na tak wykreowaną i hypowaną batalię.

No cóż, zobaczymy co dalej. Jeszcze trzy długie epizody.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Orzeszek napisał:

Jest dużo głupot, no ale to serial o smokach, magii, chodzących trupach, logiki bym tu nie szukał.

Z drugiej strony co by szkodziło zatrudnić historyka czy tam stratega i spytać jak by to rozegrał i pod to zrobić scenariusz? Może to za duże wymagania co do serialu telewizyjnego.

 

 

Powinno się pamiętać o logice, przecież wszystkie (lub niemal) aspekty tego świata i ludzi funkcjonują zwyczajnie, więc istnienie smoków czy magii (teleportu tu nie ma choć czasami można w to wątpić) nie ma tu nic do rzeczy.

 

Odnosząc się jeszcze do swojego pierwszego komentarza z poprzedniej strony: oglądałem wyrywkowo drugi raz i jest więcej dobrych scen/momentów niż kilka. Jest lepiej, ale wciąż nie tak jak być powinno. Rozmach jakiś jednak jest, trochę większy ale wciąż za mały. Oczekiwałem

Spoiler

kilkuset tysięcy istot na raz, co najmniej kilku olbrzymów a był jeden. Ja wiem że to TV a nie kino, ale aż się prosiło

Mogli chociaż kilka takich szerokich kadrów dać żeby pokazać z czym mierzą się ludzie, przecież dwa poprzednie odcinki nie mogły dużo kosztować, a ten pewnie skończy jako najdroższy. No i po prostu za mało nam pokazali, moim zdaniem. Nie wiem czy kasy nie wystarczyło, bo te efekty które dali są ok. Ale na łatwiznę to twórcy chodzą już od jakiegoś czasu (głównie fabularnie). Inna sprawa że oni to ponoć kręcili 55 nocy, więc może trzeba to wziąć pod uwagę. Może aktorzy i/lub ekipa w pewnym momencie chcieli mieć to za sobą i dlatego niektóre rzeczy zostały rozwiązane tak a nie inaczej?

Fabularnie

Spoiler

kwestie śmierci można było rozwiązać inaczej: co najmniej jedno z Mormontów zostawić przy życiu, przynajmniej na razie, teraz ten ród chyba wygaśnie. Był Szary Robak, Brienne, Podrick, Tormund, którzy mogli być na miejscu tej postaci.

 

Nocny Król

Spoiler

zginął bez słowa, bez gestu, bez symboliki, dalej nie mamy informacji o jednej z najważniejszych postaci. słabe to

 

Generalnie, wciąż rozczarowanie, niestety. W iluś aspektach czegoś brakuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Orzeszek napisał:

Jest sporo głupot, no ale to serial o smokach, trupach i magii, wiec pff, boli mnie jedynie wiadomoco, ze tak to po prostu załatwili xd az przypomina mi sie akcja z uwaga spoiler z last jedi  

  Ukryj zawartość

last jedi i snoke

 

 

Idealnie podsumowany Night King. Miałem bardzo podobne odczucia

 

- tyle czasu budowali wokół niego tajemnicę, potęgę, zaje.bistość a ten się daje podejść jakieś nastce po krótkim kursie zabijania. Tyle co ledwo z życiem uszła a nagle God Mode i teleport 

:reggie:.

Tych co zginęli pokazali idealnie - każdy z nich honorowo (Theon :ermm:) a Mormont dostaje ultimate friendzone award of the year. 

Najlepsze momenty:
- wjazd Kapłanki i jej obie zabawy z ogniem, 

- szarża Dothrakich,
- Theon vs reszta świata,
- szarża piesza Jona na Winterfell, 
- Ogar/Arya/Bedric, 
- smoki na tle księżyca,
- NK jako Necromancer. 

Reszta ogólnie trochę beka jak na takie huczne zapowiedzi. 

 

 

 

Tylko czemu KUUUHWA to wszystko takie ciemne (zdjęcia z making of są 10x bardziej jasne i wyraźne). A na domiar złego HBO doyebauo jakość jak z 2002 r. a'la DivX 640x480. Już na YT jest lepszy bitrate. 

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza

Myślę że z ostatecznymi sądami co nie zagrało, kogo nie zabili, albo nie zabili tak jak powinni, musimy się wstrzymać do końca serialu. 

Dużo rzeczy może się jeszcze wyklarować, narazie znamy połowę. Pogadamy za 3 tygodnie :obama: 

3 minuty temu, ragus napisał:

będzie coś dobrego w 7 sezonie oprócz egzekucji baelisha?

 

bo siedzę na 3 odcinku i walczę żeby przeskipować

Skipować chyba nie warto, ale krzyżówkę to możesz sobie tam śmiało rozwiązywać drugim okiem.

Odnośnik do komentarza

No u mnie odcinek wywolal dosc mieszane odczuacia, ale za to jakosc HBO Go - ja (pipi)ie, za co czlowiek placi, przeciez 10 razy lepiej bylo sciagnac torrenta. Poranek kojota z 2001 r. na TVN był w lepszej jakości...

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wierzę korva jakim yebany cuchncym gufnem stał się ten serial po 6 sezonie. Myślałem, ze 7 sezon był ultra hoiowy, ale widzę że 8 idzie łeb w łeb. Zakończenie całego wątku nieumarłych i NK to jest żenada, o trzymaniu lrzy życiu bohaterów co już któryś raz powinni zginąć nie wspomne.

Je.bac tan serial. Najpierw Endgame zawod a teraz widzę, że i z Got będzie to samo ehhh

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, easye napisał:

No u mnie odcinek wywolal dosc mieszane odczuacia, ale za to jakosc HBO Go - ja (pipi)ie, za co czlowiek placi, przeciez 10 razy lepiej bylo sciagnac torrenta.

I tak też zrobiłem.

Odcinek dobry. 

Szkoda tylko, że każda z tych ważniejszych scen już ma dużo lepsze wersje wśród ludzi, z którymi rozmawiałem po seansie.



Kolejny raz tak naprawdę nikt ważny nie zginął. Więc chyba można powiedzieć, że scenarzyści nas zaskoczyli z tym god mode u wielu walczących.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie :yao:

 

7/10. 

Coś się boję, że ten serial się skończy tak jak ludzie przewidują plus jakieś happy endy dla większości :wujaszek:

 

Odnośnik do komentarza

ale slaby odcinek. w ogole ta walka na zamku z tymi kosciotrupami kojarzyla mi sie tylko z jednym - czekalem az bruce campbell wjedzie tym przerobionym samochodem jak w armii ciemnosci i zalatwi sprawe.

 

nic nowego nie wymysle - bohater jedna noga w grobie, otoczy przez 10 trupow, juz po nim - 5 minut pozniej macha mieczem jakby nigdy nic. i tak przez 1,5 godziny.

 

ale nudy :/

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Orzeszek napisał:

Xd ale olbrzymy zginely przy ataku na mur chyba w 5/6 sezonie, został jeden „ostatni” i zmarlo mu sie w 7 sezonie, wiec cyfry sie zgadzają.

 

Ale pomieszałeś. Olbrzymy w armii Mance'a były na koniec 4 sezonu. "Ostatni" olbrzym, Wun Wun, zmarł na dziedzińcu Winterfell, na koniec bitwy bękartów w 6 sezonie. To nie jest ten olbrzym. To jakiś ożywieniec zza muru, na początku i na końcu 7 sezonu były sceny z olbrzymami w liczbie mnogiej. A tu twórcy nam zrobili psikusa i dali jednego na bitwę z największym budżetem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.