Skocz do zawartości

Sezon 8


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, na to wpie.rdolenie się prosto pod statki Eurona to nawet nie mam słów XDDD



 

Ale ostatnia scena z Cersei :banderas:

Ciekawe czy Euron połączy kropki i skojarzy że Tyrion nie mógł wiedzieć o dziecku i że ono wcale nie jest jego, a Cersei robi go w chu.ja. :notbad: 

Edytowane przez Masorz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Na bieżąco" =/= 3 sekundy po tym, jak go wypuszczą, no biurwa.

2 minuty temu, maciucha napisał:

Wiadomo od dawna że wszystkie rzeczy na bieżąco są komentowane bez spojlerów.

Nawet ten wątek temu zaprzecza, choćby poprzedni odcineczek do tej 20 był w bańce spoilerowej :(

Odnośnik do komentarza
Teraz, Bzduras napisał:

"Na bieżąco" =/= 3 sekundy po tym, jak go wypuszczą, no biurwa.

Nawet ten wątek temu zaprzecza, choćby poprzedni odcineczek do tej 20 był w bańce spoilerowej :(

Ale napisałem coś w statusach/innym temacie/wysłałem ci PMkę?

 

Po co tu wchodzisz jak nie oglądałeś jeszcze odcinka?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, maciucha napisał:

masz 13 lat i jesteś małą dziewczynką?

Ale nie mam w nicku "Rozi", po co ta wrogość

 

Wracając z pracy wiem, czy kupić browara żeby się nie nudzić i nie załamywać rąk :kaz:

 

edyta: o nienienie, z ucha oberwał tylko mefek przy tanioszce, co złego to nie ja

Edytowane przez Bzduras
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Brann, wokół którego powstały tony teorii roznistych :) już nie ma żadnego znaczenia, pozostał tylko kaleką na wózku.

 

Ogólnie odcinek mocno taki sobie, z momentami i generalnie to chyba wszystko na co stać w tej chwili ten serial. Człowiek łudzi się że w ostatnich nie będą się pyerdolic w tańcu wreszcie. 

Odnośnik do komentarza

Byłoby pięknie, gdyby 20 maja po emisji ostatniego odcinka tego fan-fiction zapowiedziano datę wydania Wichrów Zimy.

Już nie boję się o spoilery, bo chyba tak trzeba traktować ten serial - jako jedna z wielu możliwych wersji dalszego ciągu historii pisana przez fanów.

Mam nadzieję, że GRRM powykręca fabułę w nieco inną stronę, bo o teleportach raczej nie będzie mowy.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Wojtq napisał:

Byłoby pięknie, gdyby 20 maja po emisji ostatniego odcinka tego fan-fiction zapowiedziano datę wydania Wichrów Zimy.

Już nie boję się o spoilery, bo chyba tak trzeba traktować ten serial - jako jedna z wielu możliwych wersji dalszego ciągu historii pisana przez fanów.

Mam nadzieję, że GRRM powykręca fabułę w nieco inną stronę, bo o teleportach raczej nie będzie mowy.

Komedią jest od samego przyjazdu Danki do Westeros, że Smocza Skała leży sobie odłogiem, niezajęta przez żadne wojska Cersei, jako miejscówka gdzie Danka może sobie wpadać i wypadać, a przecież to jest rzut kamieniem od King's Landing.

 

Martin mówił że samo zakończenie powinno być takie jak w książkach, ale drogi do tego prowadzące i bohaterowie drugoplanowi (czyli chyba w sumie w miarę wszyscy oprócz Jona, Daenerys, Cersei) mogą mieć zupełnie inny los. 

 

Jestem ciekaw jak to wszystko wpisze się w przepowiednie dla Danki, gdzie w domu Nieumarłych zapowiedziano jej 3 zdrady. W filmie chyba tego nie było, ale w książkach to był dość powracający wątek.

Edytowane przez maciucha
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie nie był zły ale cudowny też nie. Trochę taki zapychacz który nic nie wnosi. 

 

Spoiler

To strzelanie z tych kusz jak z karabinu xD NIech ostatni odcinek dowali do pieca bo to co się teraz dzieje to kompletnie nie pasuje do GoT. 

 

4 odcinki a dalej nie było sceny która by chwytała. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał:

Jak dla mnie nie był zły ale cudowny też nie. Trochę taki zapychacz który nic nie wnosi. 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

To strzelanie z tych kusz jak z karabinu xD NIech ostatni odcinek dowali do pieca bo to co się teraz dzieje to kompletnie nie pasuje do GoT. 

 

4 odcinki a dalej nie było sceny która by chwytała. 

Nie no akurat scen który by chwytały to jest całkiem sporo.

Problemem jest wszystko pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że serial jest w chwili obecnej jednym z najbardziej popularnych na świecie ale to co uczyniło go sławnym nie jest to czym ten serial jest w chwili obecnej. Po części nawet rozumiem ukłon w stronę masowego odbiorcy i uproszczenie fabuły ale bez przesady. Coraz bardziej żyję w przekonaniu, że największymi twistami fabularnymi w GOT jest w chwili obecnej utrzymywaniu przy życiu bohaterów którzy nie wnoszą nic do fabuły.

 

Z perspektywy scenariusza nie ma najmniejszego znaczenia czy drugi smok zginąłby w odcinku trzecim czy czwartym. Jasne, gniew Danki jest teraz skierowany w stronę Cersei ale i tak był śmierć smoka nic tu nie zmienia.

Z perspektywy scenariusza nie ma absolutnego powodu dla utrzymania Brana przy życiu. Zawsze istnieje szansa, że coś się zmieni ale biorąc pod uwagę jakość scenariusza to raczej ziomeczek juz raczej zostanie w przeszlosci.

Z perspektywy scenariusza niezdecydowanie Jamiego i jego ruchanie blondyny również było zbyteczne i nie ma znaczenia.

Tak samo jak akcja Bronna w barze. Jeżeli scenarzyści ominęli ten wątek albo zabili Bronna ruchającego dzwiki to by na to samo wyszło.

Nie do końca rozumiem sens zachowana Tyriona przy życiu przez Cersei skoro pragnęła ona jego śmierci. Absolutnie zbyteczna scena.

 

Mógłbym tak przez godzinę wypełniać zapychacze scenariusza. I to jest mój podstawowy zarzut dla tego serialu. Kiedyś każda akcja coś znaczyła i miała wpływ na wydarzenia. W chwili obecnej nic się tu kupy nie trzyma. Nawet nieumarli byli tylko zapychaczem fabularnym do tego by Danka miała skromniejszą armię.

 

Od czterech odcinków czekam na scenę o mocy Hodora bo wiem, że mocy Red Wedding nie powtórzą i nawet tego nie udaje im się dokonać.

 

Edytowane przez Zeratul
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Zeratul napisał:

 

 

Mógłbym tak przez godzinę wypełniać zapychacze scenariusza. I to jest mój podstawowy zarzut dla tego serialu. Kiedyś każda akcja coś znaczyła i miała wpływ na wydarzenia. W chwili obecnej nic się tu kupy nie trzyma. Nawet nieumarli byli tylko zapychaczem fabularnym do tego by Danka miała skromniejszą armię.

 

 

 

 

W pełni się pod tym podpisuję. 

 

 

Komentarz do 3 odcinka całkiem fachowym okiem. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Zeratul napisał:

 

 

Z perspektywy scenariusza nie ma najmniejszego znaczenia czy drugi smok zginąłby w odcinku trzecim czy czwartym. Jasne, gniew Danki jest teraz skierowany w stronę Cersei ale i tak był śmierć smoka nic tu nie zmienia.

Z perspektywy scenariusza nie ma absolutnego powodu dla utrzymania Brana przy życiu. Zawsze istnieje szansa, że coś się zmieni ale biorąc pod uwagę jakość scenariusza to raczej ziomeczek.

Z perspektywy scenariusza niezdecydowanie Jamiego i jego ruchanie blondyny również było zbyteczne i nie ma znaczenia.

Tak samo jak akcja Bronna w barze. Jeżeli scenarzyści ominęli ten wątek albo zabili Bronna ruchającego dzwiki to by na to samo wyszło.

Nie do końca rozumiem sens zachowana Tyriona przy życiu przez Cersei skoro pragnęła ona jego śmierci. Absolutnie zbyteczna scena.

 

 

Nie wiem czy nie czytałeś książek, czy nie potrafisz wczuć się w bohatera, ale akurat wątki Jaimego i Tyriona są bardzo ok w tym odcinku.

A śmierć smoka z rąk Cersei zmienia bardzo dużo, bo pcha Daenerys w kierunku Mad Queen i ostatecznego pogrążenia się w wyścigu o tron, na czym Cersei przecież zależy.

 

A Bran? No mam nadzieję że coś z nim zrobią jeszcze ciekawego i jakiś final twist wjedzie w ostatnim odcinku. Wierzę, że tak będzie.

 

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

No słabo. O ile poprzedni odcinek się przynajmniej fajnie oglądało, bo abstrahując od finiszu przynajmniej w całości trzymał w jako takim napięciu, tak tutaj czułem się odrobinę niezręcznie.

Spoiler

 

Nagroda kalafiora odcinka wędruje oczywiście do sceny na morzu, bo to bezsens do kwadratu. Ci sobie płyną jak na piknik, tamci się schowali za skałami i nikt ich wcześniej nie zauważył, nawet ta kretynka latająca nad nimi na smokach. Ech. Strata smoka miała potencjał na fajną scenę, ale może gdyby to się wydarzyło w ferworze walki, albo wskutek jakiejś bardziej wyszukanej intrygi, a nie taki cios z kapelusza, że ręce opadają. No i Euron z odcinka na odcinek jakby coraz bardziej upośledzony.

Bronn wchodzący z kuszą jak do siebie do domu to też niezła korozja mózgu.

Wygląda na to, że jednak Jon na tronie.

 

Sam nie wiem. Fakt, że ten sezon został skrócony do 6 odcinków chyba zaczyna działać na jego korzyść, bo strach pomyśleć ile jeszcze głupich scen zdołaliby upchać.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą zauważyliście jakąś chorą ilość żartów ze wzrostu Jona xD? Ja pier.dolę, w tym odcinku to był już chyba łącznie piąty (gdy Tormund powiedział na głos że jest mały), wcześniej cisnął go Gendry, Arya, Daenerys w dialogu z Sansą i ktoś tam jeszcze. Nie wiem co się tak uwzięli na biedaka, ale zaczyna mnie to męczyć. Tak, wiemy kur.wa że jest niski, time to move on. Ciekawe czy z żartami na temat koloru skóry twórcy mieliby taki zapał, a na obie te rzeczy człowiek nie ma wpływu.

 

Sam odcinek rzeczywiście przeciętny, początek zrobił fajną atmosferę zadumy, ale potem to już myślałem że oglądam Koronę Królów. Impreza po walce jak impreza, ale jakoś patrzenie na to źle na mnie wpływało xD.

 

Co do Eurona to polecam ten wpis - 

 

 

100% zgody.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...