Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie mnie nie ciągnie do nowego assasyna a niby po 2 latach powinienem tęsknić. Ja nadal nie ograłem atlantydy do odyssey. Jakoś nie ciągnie mnie specjalnie. Chyba tak jak pisałem w innych tematach open worldy mi się przejadły. Na tej generacji było ich zdecydowanie za dużo i zbyt do siebie to wszystko podobne. Ja bym z chęcią przytulił od ubi grę w realiach historycznych ale w stylu uncharted  (znaczy korytarzyk z fabułą) bez sztucznego pompowania zawartości wielką mapa i 1000 pobocznych rzeczy. No i cały czas wierzę w nowego splinter cella :( 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Ukukuki napisał:

Będą klepać ten schemat dopóki będzie się sprzedawał. Najgorsze jest to ,że wszystkie te ich gry czerpią od siebie nawzajem. Nie lubisz jednej to i druga seria ci się nie podoba. Niech jeszcze Splinter Cella zrobią open world :kaz:

giphy.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No jak zrobią kiedyś nowego SC i będzie to gra AAA, to na 100% będzie grą z otwartym światem. Co do leaku - no nie wiem dlaczego ludzie się dziwią, że wygląda jak Origins/Odyssey - skoro Valhalla jest dalszym rozwinięciem konceptu zapoczątkowanego w Origins. Jeśli AC ma mieć jakieś większe zmiany, to będą one dopiero w tytule, który powstaje tylko na next-geny (i który oczywiście jest już w produkcji od dłuższego czasu).

Sama gra nie wyjdzie w takim stanie jak to leaknięte video (gdzie jest dużo placeholderów, czy to w efektach, czy w animacjach, teksturach etc.) - to ewidentnie w miarę wczesny build przed większością szlifów (ciekawe czy znowu ze Stadii, bo ta ewidentnie ma problem z wew. testami i serwerami).

Generalnie gry potrafią wyglądać jeszcze gorzej przed premierą (i nierzadko się zdarza, że najnowszy build jest absolutnie niestabilny i trzeba robić testy na tym mniej dopracowanym ale stabilnym).

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mozna sie bylo spodziewac ze to bedzie stare "dobre" Origins/Odyssey tylko z bardziej swiecaca grafika (na next-genach).

 

System walki dalej bardzo "arkadowy", te kopniaki jakby Eivor sprezyny zamiast scięgna miala - szkoda, liczylem troche na uziemienie wszystkiego, a wyglada na to ze znowu poleca full fantasy pod koniec gry i w dodatkach.

 

Podoba mi sie ze wreszcie dali opcje schowania broni, ba, poszli o krok dalej i dali opcje schowania kazdej czesci ekwipunku. Wiec jesli chce latac na golasa i nie miec zadnej broni na plecach, to moge, mimo ze sprzet w dalszym ciagu jest na postaci. Taka opcja "hide helmet" tylko dla wszystkiego. Bardzo fajnie, bo nigdy nie lubilem jak w asasynach postac miala pol zbrojowni widoczne na plerach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten ogień znikający i pojawiający się pod bramą przy jej rozwalaniu... Zaczynam rozumieć czemu do tej pory nie pokazali gameplay. Niby to tylko 720p, ale kurde dupy nie urywa. Jak płyną łodzią są zacinki, do tego ładowanie przed cutscenką... MASAKRA

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ten ogień znikający i pojawiający się pod bramą przy jej rozwalaniu... Zaczynam rozumieć czemu do tej pory nie pokazali gameplay. Niby to tylko 720p, ale kurde dupy nie urywa. Jak płyną łodzią są zacinki, do tego ładowanie przed cutscenką... MASAKRA


No tak wyglądają gry w trakcie developingu - dlatego tak rzadko mamy wgląd w powstawanie gier, te rzadko nadają się do pokazania na kilka miesięcy przed premierą :V (a to co widzimy jako gameplay dema, zwykle jest super wypolerowanym wycinkiem buildu gry, który jest na tyle stabilny żeby go pokazać, często z wieloma ograniczeniami, żeby środowisko było jak najbardziej kontrolowane, bo każda zmienna może wysypać gierkę na amen).

Odnośnik do komentarza

No, ale żeby podobne wnioski wysnuwać, trzeba by znać datę buildu (i rodzaj testu), z którego pochodzi ten materiał, a zważywszy na sporą liczbę placeholder assetów, wątpię aby był to aktualny stan gry. Zdecydowana większość technicznych bolączek z tego filmiku, nie będzie w finalnej wersji gry. Co się nie zmieni, to gameplay-loop, design świata/głównych bohaterów/scenariusz (chociaż zwykle to też podlega dozie polerowania)/struktura gry etc.

Pod tym względem jest to przydatny materiał.

Odnośnik do komentarza

Pomijając klatkowanie czy jakieś doczytywania, w niektórych scenach postaci nawet ustami nie ruszały w trakcie dialogu, animacje były gorsze niż w Odyssey itd.

Jak najbardziej stary build. Pytanie jak bardzo. Większość tego co widać pewnie zostanie jak jest.

 

Najbardziej chciałbym, żeby tę walkę poprawili, skoro tak się chwalili nowym, usprawnionym systemem. Miało być ciężej, wolniej, a tutaj nadal jakieś kopniaki Norrisa i ciosy kobry. 

 

Na pewno na plus, że już od pierwszej minuty zajechało Wiesiem. Po tych monotonnych greckich klimatach fajnie zobaczyć inne środowisko.

Odnośnik do komentarza

Strasznie paskudna kobita, jeszcze na tym statycznym screenie nie wygląda tak źle, ale jak obejrzałem ten gameplay to Abby z TLoU II jest przy niej wzorem kobiecości.
Jeśli już kiedyś w to zagram to będzie brodata wersja Eivora.

Odnośnie samego gameplayu to setting i wygląd świata jest cudowny - normalnie Skellige z Wieśka, plus więcej zieleni, ta mgła, no wygląda to super fajnie.
Walka wygląda strasznie plastikowo, a ten szturm to śmiech na sali - laska tłucze wszystko w okolicy, a część z jej ziomków stoi jak kołki, nie ruszając się wcale - wygląda to przekomicznie.

Odnośnik do komentarza

No ogólnie to wygląda, jak kolejny reskin Origins z tym samym modelem konia, autopilotem z białą krechą, za którą podąża, walką, w której nie czuć mocy zadawanych ciosów itp.
Dodali jakąś cinematic camera, jak się galopuje (chyba że to już w Odyssey było, bo jeszcze nie grałem), ale RDRII to nie jest.
W sumie te finishery na zbliżeniach są spoko, ale reszta to dokładnie to samo, co u Bayeka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...