Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, GearsUp napisał:

 

 

Dzięki ale już zamówiłem sobie nowy zasilacz na wypadek gdyby wykupili jak nadejdą nowe karciochy :banderas:

 

image.thumb.jpeg.3dca504d9e6dc908e2e55e7c8e004746.jpeg

 

W ostatniej generacji pobór spadł względem 30XX, więc nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tymi śmieszkami.

Odnośnik do komentarza

4090 jest 65% mocniejsza niż 3090 przy podobnym zużyciu, więc to raczej nie prąd jest głównym powodem większej wydajności.

Problemem to będą procki przy 5090, bo 4090 potrafi mieć botla na najmocniejszych CPU nawet w wysokich rozdziałkach.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, creatinfreak napisał:

Wiem, że kluczykarnie to raczej nie są do końca legitne miejsca gdzie kupuje się windowsa, ale zapytam. Gdzie w miarę bezpiecznie i tanio kupić windę? 

Tak najoficjlaniej i bez kluczenia to najlepiej kolekcjonerkę w pudle od Xkom :D 

 

https://www.x-kom.pl/p/737379-system-operacyjny-microsoft-windows-11-pro-box-usb-pl.html

Odnośnik do komentarza

Jak masz starego laptopa z W10 to z niego możesz kluczyk wyciągnąć specjalnym programem. Jest w pamięci na płycie głównej xd lepsza opcja niż kupno kluczyka za 200 zł.

 

Nie wiem czy aktualizacja W10 do W11 jest dalej darmowa.

 

Albo wydać raz jak ja i jechać na tym 12 lat xd kupiłem windowsa 8, później darmowa aktualizacja kluczyka do W10 a później do W11 :Cell:

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobra, ale co konkretnie jest nie tak z tymi kartami? Tak pytam ludzi z doświadczenia, bo jak przeglądam benchmarki i recenzje, a jestem na bieżąco z tym co się dzieje w PC świadku, to AMD naprawdę robi porządne karty. Ich problemem jest obecnie dużo słabsza wydajność przy RT, ale rzekomo następna seria GPU ma to zmienić.

Po ponad roku użytkowania kompa full amd jestem w sumie zadowolon, sterowniki wychodzą jakoś co 1-2 miesiące. Faktycznie raz był taki update, po którym czasami freezowało przeglądarkę na jakieś 15 sekund. Z żadną grą nie miałem problemu, żeby crashowało albo coś miało mało klatek. Apka adrenalin jest spoko, masz wszystko w jednym miejscu. Sama karta jest cicha i w grach siedzi na 50 stopniach i czasami nawet nie odpala wiatraków ale to zależy od wersji karty oczywiście. Miałem do wyboru amd z 16gb vram albo nvidia z 8 więc prosta sprawa.

 

Nvidia w tej generacji nie miała nic godnego uwagi z niższych modeli. Albo 4090 albo nic. Tańsze karty mają za mało vram i śmieszny stosunek ceny do wydajności. 4060ti ma taką samą wydajność co 3060ti a w niektórych grach jest nawet gorsza. Do grania 4k myślę, że albo rx 7900 xtx albo rtx 4080 dają radę przynajmniej w obecnych grach. Najlepiej poczekać co tam zapowiedzą.

 

Ktoś właśnie niedawno składał kompa za 7k ostatnio, miał do wyboru rx 7900 albo rtx 4070ti super za 1k więcej. Płacąc 1k mniej mamy 3% większą wydajność i więcej vramu za to gorszy ray tracing. Musisz sobie odpowiedzieć czy warto dopłacać, żeby mieć dlss, frame gen itd czy masz na to wywalone.

 

Przy następnym upgradzie jednak planuję wrócić do zielonych, no chyba że dadzą 12 gb do 5070.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czemu tak marginalizujecie tak świetne rzeczy jak DLSS czy Frame Generation w dobie totalnie niezoptymalizowanych gier? Nie wyobrażam sobie mieć high-endowego PC bez tych rzeczy, zwłaszcza jak ktoś chce grać w 4K bo nawet 4090 nie dałoby rady bez tych opcji jak wyjdzie bubel optymalizacyjny a gdzie niższe wersje. Nie mówiąc już o kartach AMD gdzie FSR jest 10 lat za DLSS. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, suteq napisał:

Czemu tak marginalizujecie tak świetne rzeczy jak DLSS czy Frame Generation w dobie totalnie niezoptymalizowanych gier? Nie wyobrażam sobie mieć high-endowego PC bez tych rzeczy, zwłaszcza jak ktoś chce grać w 4K bo nawet 4090 nie dałoby rady bez tych opcji jak wyjdzie bubel optymalizacyjny a gdzie niższe wersje. Nie mówiąc już o kartach AMD gdzie FSR jest 10 lat za DLSS. 

 

Bo nie jestem w stanie wyłapać różnic bez stop klatek i ty pewnie też nie jesteś. A przesiadłem się z 4080 bo zieloni mieli tragiczne sterowniki do Modern warfare w 2022 w którego nałogowo wtedy grałem. Oddałem do sklepu i zgarnąłem 7900 xt z której jestem mega zadowolony. Pod obciążeniem cicha i chłodna karta w przeciwieństwie do mojej starej gównianej 3070 której w roku premiery brakowało vram i z miesiąca na miesiąc miała wyższe temperatury a zaczynała się jesień. 

 

1060 -> 2060 -> laptopowe 3060 -> 3070 co generację musiałem się przesiadać bo zaczynało brakować vramu a ja nienawidzę nie mieć detali na maksa. 

 

Zieloni król przy 4090 ale niższe progi cenowe to wcale nie jest zawsze faworyt. 

 

Edit no i RT, jak komuś na tym zależy to tylko zieloni i to się pewnie jeszcze z następną generacją nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, suteq napisał:

Czemu tak marginalizujecie tak świetne rzeczy jak DLSS czy Frame Generation w dobie totalnie niezoptymalizowanych gier? Nie wyobrażam sobie mieć high-endowego PC bez tych rzeczy, zwłaszcza jak ktoś chce grać w 4K bo nawet 4090 nie dałoby rady bez tych opcji jak wyjdzie bubel optymalizacyjny a gdzie niższe wersje. Nie mówiąc już o kartach AMD gdzie FSR jest 10 lat za DLSS. 

Nope, zresztą temat rzeka, Intel Xess wymiata w najnowszych wersjach coraz bardziej i jest dostępny wszędzie, skalowanie w UE5 zajebiste, polecam badać w takim Robocopie  FSR3 ma też frame gena. Jest również 5x lepiej niż jeszcze rok temu. 

17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Lipton testował najnowszy FSR z DLSS i XeSS i tam wypada to już całkiem nieźle. Nie ma co marginalizować pozycji AMD, mogą zaskoczyć w najbliższych latach.

XESS na ogół daje lepszą jakość obrazu, ale leciutko gorszy perf, w takim Cyberze obraz jest bardziej stabilny niż w DLSS, wiem wiem zaraz Nvidia się zleci, niczym banderowcy, ale takie są fakty...

Ostatni film Alexa 3 tyg temu 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

A co do frame gena, to nie wiem gdzie siedziałeś @suteq ale to jest dokładnie to samo w AMD I Nvidia xD. 

7 minut temu, easye napisał:

A jak chodzi Cyber z Pathracingiem na XESS?

A U Ciebie na 4080 jak działa? W 35 fps? Grasz? 

 

Podałeś 1 przykład, który do tego jest bez sensu, bo i tak z path tracingiem nawet na Nvidii 80 i 90 musisz wybrac, czy chcesz  grać, czy oglądać, dodatkowo w 1-2 grach na 100, które ograsz.

 

Nie neguję RT, ale to jest jedyny ficzer, który naprawdę przeważa w Nvidii i to na ogół w very high RT i PT jak Cyber i DL2.  

 

 

Co do XESS to testowałem jedynie 1.2, w Horizon FW jest 1.3 to nie dość, że ładniej to i lepszy perf niż w FSR, więc rozwiązanie AMD obecnie jest w zasadzie najgorsze.

 

W Cyberze jest już mod stworzony 8 dni temu https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/14459?tab=posts

 

CDP raczej tego do gry szybko nie doda, bo support oficjalny raczej już skończony. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

no gram z DLSS Jakość mam z 60-70 klatek, ale wtedy już czuje lekki lag w sterowaniu, dlatego wolę grać z DLSS na zrównoważonym - gra wygląda nadal jakby wyprzedziła 2 generacje i chodzi średnio w 90-100 klatkach. To jest właśnie ta różnica o której rozmawiamy.

 

(no ale ja gram w rozdzialce 3440x1440) - wątpię by w 4K zeszło aż do 35 fpsów.  Mogę później sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

no gram z DLSS Jakość mam z 60-70 klatek, ale wtedy już czuje lekki lag dlatego wolę grać z DLSS na zrównoważonym - gra wyglada nadal jakby wyprzedziła 2 generacje i chodzi srednio w 90-100 klatkach.

To jest właśnie ta roznica o ktorej rozmawiamy. 

Wiem, widziałem, nawet na 7900 XTX da się odpalic w 30 fps żeby zobaczyć :). No to w zasadzie tylko z normalnych gier z PT, bo innych nie ma,  może za generację,  bo UE5 tego nie ma:). 

3 minuty temu, iluck85 napisał:

Ale czy w budżecie 7k postawi ekolega budę pod 4k? 

Śmiem wątpić.  4080 zjada 3/4 budżetu, a na 4090 nie starczy. 

4080 czy 7900 XTX wyjdzie na to samo cenowo, to już lepiej dołożyć, niż schodzić, albo poczekać rzeczywiście na nowy gen i kupić taniej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...