Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Dark Soulsy? A pewnie, dawać, nie zamierzam w sumie narzekać. Spodziewałem się czegoś innego, ale obstawiam, że i tak będę się bawił wyśmienicie.

Martwi mnie tylko ten koń. Nie przypominam sobie, by gdziekolwiek walka z grzbietu wierzchowca była zrealizowana na tyle dobrze, by dawała mi przyjemność i satysfakcję. Zazwyczaj to takie ciachu ciach bez finezji.

I jeśli ten otwarty świat ma być tylko po to, by być, to już wolałem ciasne korytarze, katakumby i zamczyska.

Odnośnik do komentarza

Liczyłem na cokolwiek innego, A nie klon DS. Oczywiście za wcześnie na takie wyroki, ale patrząc na leaka nie będzie się daleko od tego stwierdzenia.

Oczywiście będzie grane i takie (Coz za zaskoczenie), ale niech wydają te grę i potem robią GOTD Sekiro 2.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście myślałem że będzie to połączenie sekiro i świata z sotc xD wiem że to raczej wyobrażenie z dupy no ale tak mi soe to widziało. Dalej czekam na jakis gameplay oczywiście bo nie bede przexiez calkiem skreslal gry po wycieku 10 sekund w 240p w teorii bloodborne też nie miał prawa mi się podobać skoro nie lubię ds więc tutaj może być podobnie

Odnośnik do komentarza

Wstępnie, nie jestem zadowolony. Uważam, że cztery soulsy(z obszernymi dodatkami)+remake przez 10 lat, to wystarczająca ilość, żeby pozwolić serii odejść, a to wygląda jak soulsy+ konik+ otwarty świat+ dobra fabuła(być może). Spoko, komuś mało, to będzie zadowolony, fajnie, ale oczekiwałem świeżyny na wzór Bloodborne, czy Sekiro. W końcu nowe IP i nowa generacja do czegoś zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.10.2019 o 13:48, XM. napisał:

Ploty ploty ploty, ale kto zabroni poczytać

 

As usual, I won’t be divulging my source.

  • Most of the combat is built upon the foundation of Souls series.
  • The powers you get from the bosses are integrated to combos like the prosthetic in Sekiro but for all weapons.
  • Some of those can also be used in the open world to open new path much like in Zelda.
  • « FP » bar like is used and it is part of the new burn mechanic. Using these powers burns your arms until they become ashes. Your arms can also be cut by ennemies if burned to a certain degree. You can use mechanical arms as a weaker replacement.
  • Limbs are dropped by ennemies but only some can be used as replacement for your arm. Most of the others are rotten or already burned. They can also be offered to « covenants ».
  • Resting at specific « altar » fully recovers your arms.
  • Stealth-kills allow to recover a bit from the burns.
  • Specific skills like crouch, swim, dive, power stance, dash, crafting herbs, magic, dual wield, parry, deflect, climb, hiding in the environnement, faith, drain, roll, super armor, high jump, awareness, knowledge
  • Skill trees with different paths.
  • The skills attributed depend on your starting class. You obtain some skills during the game depending on your build by using skill points.
  • Your arms are a new « mechanic » as well.
  • There is a « hand » command.
  • You have to sheath your weapon to use the Hand command.
  • Grab and launch objects (interrupters, levers, rocks...), push rocks, inspect the walls and manually push blocks by using both the joystick and the grab command.
  • No indication to what you can or can’t grab/push. By that I mean no text when you stand in front of a lever to activate it.

Almost forgot : first gameplay at VGA. Release April 2020.

Maybe more later.

 

Polecam przeczytać jak to prawdopodobnie będzie wyglądało. Na pewno na plus skakanie pływanie nurkowanie itp. Czyli rozwiniecie mobilnosci drewnianego kołka serii souls.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie Sekiro zawiodło brakiem customizacji postaci i wyboru klasy, innego oręża itp. Co jest oczywiste, bo to od samego początku miała być gra akcji z ustalonym bohaterem ani RPG jak soulsy. Ktoś inny mógłby zarzucić, że zbyt duży nacisk kładło się też na parowanie, tak jak w soulsach na rolkę.

 

Tak czy inaczej GOTY, ale nie chciałbym drugi raz pod rząd czegoś podobnego.

 

A to że korzystają z podobnych animacji czy niektórych assetow to nic złego. Chyba że chcecie czekać jeszcze dodatkowe 3 lata.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, XM. napisał:

A w czym Bloodborne był świeży? Też ewolucja DS, juz nie wydziwiajmy. Tak naprawdę jedynym odejściem(i to też nie aż tak duzym) od tej formuły było dopiero sekiro.

No ja wiem, że zaraz ktoś powie, że BB, to mod do soulsów, ale grało się inaczej. Nastawienie na ofensywę, większa dynamika i chaotyczni bossowie, którzy wariują tak, że nie wiesz, co się dzieje. Do tego zamiast tarczy, uniki. O Sekiro też można powiedzieć, że to soulsy, tylko z naciskiem na parowanie. Już pomijam takie oczywiste rzeczy jak setting, samo to sprawia, że odczucia są całkowicie inne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś grał w Soulsy to w BB czuje się jak w domu, nawet animacje podobne. Gierka trochę szybsza, brak tarczy, dodatkowa broń w postaci pistoletu i inny świat. Nawet niektóre lokacje jak wioska były w 100% w klimatach Souls. 

 

Ja w BB grałem dwuręcznym mieczem i mechanika walki była praktycznie taka sama. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, XM. napisał:

A w czym Bloodborne był świeży? Też ewolucja DS, juz nie wydziwiajmy. Tak naprawdę jedynym odejściem(i to też nie aż tak duzym) od tej formuły było dopiero sekiro.

 

No, Bloodborne to głównie wywalił jakieś większe zróżnicowanie zbroi, tarcze i magię, Sekiro dodatkowo wywalił zróżnicowanie broni, taktyk na bossów i poziomy do eksploracji, następny krok to byłby już chyba goły bezbronny chłopek i gra rytmiczna zamiast bossów.

Edytowane przez mugen
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Bigby napisał:

Ale u podstawy Bloodborne to nadal Souls. Tylko setting inny i bardziej dynamiczna walka.

No to taki Control, też nie jest świeży, bo połączył AW, Quantum i dodał coś od siebie. Ewolucja, to jest przecież słowo klucz w tej branży.

 

@UkukukiCzęściej spotykam się z tym, że są ludzie, którzy kompletnie nie trawią Soulsów, a BB uważają za grę generacji, i to samo jest z Sekiro. Nie sądzę, że to jest przypadek.

W Elden Ring będzie tak - kochasz Sously? - to tutaj będziesz kochał tak samo, albo jeszcze bardziej.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...