Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poświęciłem sen żeby zagrać niecałą godzinę i mam trochę mieszane odczucia, głównie ze względu na kwestie techniczne. Framerate na PS5 jest niestabilny nawet w trybie Performance i bez VRR jest to bardzo odczuwalne. Ale chyba bardziej irytujący jest input lag - każda rolka wykonywana była z opóźnieniem, parowanie nie wchodziło jak powinno.

 

Póki co nie jestem również fanem walki konnej. Troche potrwa zanim 

przyzwyczaję się do wysokiej czułości sterowania i wyczucia ataków.

 

Nie podoba mi się rozmieszczenie niektórych przeciwników - tutaj jakiś obóz pełen mobków, parę metrów dalej latające potwory, nieco bardziej w oddali ktoś na koniu. Klaustrofobiczne.

 

Grafika jak na otwarty świat przyzwoita, muzyki za wiele nie usłyszałem, ale fajny ambient przygrywa w tle podczas eksploracji. System walki, animacje, wszelkie dźwięki, nawet menusy to stare dobre soulsy.

Ogólnie trochę ta gra kojarzy mi się też z Dragon's Dogma, choć nie potrafię wyjaśnić dlaczego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chciałbym ograć tą testową wersje ale niestety nie dostałem dostępu :(. A najlepsze jest że dostały lamusy które nawet serii Souls na dyskach nie miały ;/. I nie piszę tutaj o forumowiczach bo widzę że ktoś chyba źle zinterpretował mój komentarz xD,. 

Edytowane przez Whisper_of_Ice
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Szlag wi czy to początek, to jest jeden wycinek mapy oddany dla graczy, można w becie trafić na blokadę z mgły ciągnącą się przez całą mape i nie można pojechać dalej. Ale to najprawdopodobniej początek bo został oddany nam w becie 'rycerzowy' świat xD

Co do broni to nie wiem bo pograłem chwilę wczoraj rycerzowym magiem. Dzisiaj wieczorkiem mam zamiar wziąć Wanderera z dwoma mieczami, strzelam, że to będzie Dexowy build. No i poświęce te 3 godziny aby coś znaleźć ciekawego i pobawić się z tym nowym systemem broni o zaklinaniu broni różnymi specjalnymi atakami, który zapowiada się ciekawie.

W ogóle motyw ze skradaniem całkiem wporzo, wyczyściłem obóz pełen rycerzy po cichaczu niczym w Sekiro :D

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, messer88 napisał:

Rozumiem że te testy to początek gry tak? Są jakieś fajne DEX brońki? 

 

game design tego fragmentu gry mocno sugeruje, że to początek pełnej gry i jestem tego niemal pewien. być może pozmieniają to i owo, jak rozmieszczenie npców, itemów i przeciwników, ale większość pozostanie.

 

widziałem dwie bronie pure dex - scimitar katana     

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś kodem poratowac ? ;(
Nie załapałem się.
Jak ktoś piszę że względem ds3 nie poszło do przodu to proponuję pobrać ds3....
Gra dostała pacza 60 fps na ps5 więc ze 2 msc temu pobrałem i myślałem że przejdę jeszcze raz.
Graficznie jest dużo gorzej niż ten ER wyglada na yt zapewniam.
Ogólnie na tyle słabo że straciłem zapał, gdybym grał 1 raz to pewnie bym przeszedł.



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No i skończyłem dzisiaj. Miałem w sumie dwa podejścia wczoraj i dzisiaj. Polskie tłumaczenie chyba najbardziej odjechane jak dotąd - "Butelka niesamowitego eliksiru" i inne hity. Wczoraj się trochę odbiłem grając tym wilczym rycerzem z półtorakiem ale dzisiaj spróbowałem maga rycerza i było OP jak za czasów Demon's Souls. Dla fanów pozycja obowiązkowa ale ludzie, którym nie pasowały poprzednie gry From nic nowego tu nie znajdą.

Odnośnik do komentarza

jedną z bardziej palących kwestii odnośnie bety jest gra online. postanowiono wyłączyć możliwość inwazji na graczy będących solo i napadać można wyłącznie na ludzi grających w coopie. pvp jest wciąż możliwe przez "zaproszenie" potencjalnego invadera przy pomocy odpowiedniego przedmiotu (do znalezienia pewnie zaraz na początku). oczywiście odpowiednie covenanty zmienią zasady ale to jakby odrębna kwestia. czy to dobrze ? ......hmmm....i tak i nie. z jednej strony eliminuje to potencjalne frustracje spowodowane nagłą napaścią w jakimś ważnym dla nas momencie. z drugiej, usuwa element "niespodzianki" i stanu zagrożenia. na początkowym etapie gry nie ma problemu z ludźmi z przygotowanymi, przegiętymi bulidami ale z czasem zaczną się pojawiać więc....

 

generalnie jestem na tak ale pod warunkiem, że covenanty dadzą możliwość modyfikowania tych zasad.     

  

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Dla fanów pozycja obowiązkowa ale ludzie, którym nie pasowały poprzednie gry From nic nowego tu nie znajdą.

 

Czyli znów uczenie się gry na pamięć, corpse runy i ogólnie stare dobre soulsy?

Odnośnik do komentarza

Tu jest wszystkiego po trochu:

Sekiro - skakanie i skradanie

Demonsy - poczatek zamku to wypisz wymaluj poczatek demonsow

Bloodborne - lochy/krypty

Darki - walka, ekwipunek. Moveset broni nawet taki sam z tym ze inaczej sie bronie nazywaja :)

 

Co nowego to otwarty swiat/mapa, konik i mozliwosc wytwarzania przedmiotow przy ognisku (nie przypominam sobie aby w ktorejs ich grze to bylo).

Ogolnie wiecej magii. 

 

O grafice nie pisze bo wiadomo ze mistrzami to oni nie sa w optymalizacji i gra szarpie niemilosiernie. Za to szczegolowosc swiata to cymesik jak to u nich. 

 

Ja biore na premiere

 

Ps

Skoczyl ktos na dół na samym poczatku? Jak nie to polecam. 

 

Tego łażącego wielkiego trolla na zewnatrz tez radze odpuscic. Nic ciekawego z niego nie dropi. 10min tylko stracilem.

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...