Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, XM. napisał:

Nie ma tu nic nadzwyczajnego patrząc jak gry z koncowki tej generacji wyglądają

Według mnie jest jednak widoczna różnica. Mówię oczywiście o pierwszej połowie filmiku, bo jak pokazują edytor, to czar pryska i wygląda "gierkowo". Mgła, dym, kurz pozostawiany po pojeździe, światło rzucane na budynki etc. wyglądają kozacko. Najbardziej zauroczył mnie widok z wewnątrz jadącego pojazdu

Odnośnik do komentarza

Już to gdzieś pisałem ale napisze jeszczd raz:

 

Mam nadzieje że nowe konsole będa bardzo zbliżone technikaliami, najlepiej żeby były prawie identyczne.

 

Ponieważ chcę aby developerzy first party obu ekip rywalizowali ze sobą jak równy z równym, bez dmg control że jakaś konsola ma więcej ramu lub mocniekszy procesor więc łatwiej jest im pewne rzeczy robić.

 

Majac takie same sprzęty, o tym kto zrobi lepszą i ladniejszą grę zdecyduje ich talent i kreatywność, będą stale walczyć o podniesienie poprzeczki i inspirować oraz motywować siebie nawzajem

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, ASX napisał:

Mam nadzieje że nowe konsole będa bardzo zbliżone technikaliami, najlepiej żeby były prawie identyczne.

 

Będą.
 

46 minut temu, ASX napisał:

Ponieważ chcę aby developerzy first party obu ekip rywalizowali ze sobą jak równy z równym, bez dmg control że jakaś konsola ma więcej ramu lub mocniekszy procesor więc łatwiej jest im pewne rzeczy robić.


Ale drobne różnice także będą - chociaż obydwie firmy "kupują" w tym samym sklepie, z tą samą technologią. No i to nie devsi first party są z tego zadowoleni, tylko third party, ci pierwsi zawsze będą najlepiej znali maszyny, tym drugim zawsze na rękę pracowanie na podobnych specyfikacjach. No, a rywalizują to głównie fanboye na forach - devsi raczej lubią się dzielić technologią.

 

46 minut temu, ASX napisał:

Majac takie same sprzęty, o tym kto zrobi lepszą i ladniejszą grę zdecyduje ich talent i kreatywność


O tym zadecydują też przede wszystkim budżety, pipeliny produkcyjne związane z assetami, niezmordowane Q&A i tysiąc innych rzeczy :)  

 

46 minut temu, ASX napisał:

będą stale walczyć o podniesienie poprzeczki i inspirować oraz motywować siebie nawzajem


Ale tak jest od zarania dziejów (czyli od startu przemysłu robiącego gierki), nowa generacja nic tu nie zmieni.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zbliżona specyfikacja, zbliżona data premiery (i strzelam, że również cena), zbliżona ilość dev'ów first party... no zapowiada się ciekawa walka o klienta. :usmiech:

300px-Finally!_A_worthy_opponent!.jpg

 

Mam nadzieję, że M$ jeszcze w tym roku uchyli też rąbka tajemnicy o scarlett. Sony już jako tako buduje hype wokół ps5, a M$ nawet nie ujawnił oficjalnej nazwy swojego next gena. X019 w Londynie wydaje się być dobrą okazją do tego. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
29 minut temu, Hendrix napisał:

Coś cichutko tutaj jak na duże newsy, które wysypało Kotaku i The Verge

To tylko pokazuje jak duże jest zainteresowanie nextgenem od m$ ;)

 

A tak bardziej serio jeśli zamierzają wprowadzić po prostu bez dyskową konsolę, obniżyć jej cenę o 50$ (czy tam nawet jeszcze więcej), wiedząc, że odbiją to sobie na wyeliminowaniu używek w jej przypadku, to ok, jestem za. Ale jeśli zamierzają zepsuć nam całą generację przez to, że devi multiplatform będą musieli równać do słabszej pod względem mocy konsoli (plus więcej dla nich pracy, bo na rynku od początku będą przynajmniej 3 platformy) to... niech upadną i sobie ten głupi ryj rozwalą. :usmiech:

 

(przeniosłem dyskusje tutaj, bo wydaje mi się to bardziej odpowiedni temat)

Odnośnik do komentarza

Kotaku:
 

Cytat

What we don’t know—and what likely isn’t finalized yet—is how the pricing will shake out. But it’s easiest to think of Anaconda as a successor to the Xbox One X and Lockhart as a successor to the Xbox One S, with a similar performance disparity. Game developers will be expected to support both Anaconda and Lockhart, which some are worried might hamper their ambitions for next-gen games in the coming years.

When speaking to Kotaku, one game developer briefed on Lockhart analogized it to the PlayStation 4 Pro in terms of raw graphical power


link: https://kotaku.com/sources-microsoft-is-still-planning-a-cheaper-disc-le-1840203823

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Raczej po prostu kolejna próba MS w "zdominowanie rynku" -  jeśli im się jakimś cudem opłaci (do czego nie jestem osobiście przekonany), to rozszerzą znacznie liczbę swoich bazowych użytkowników (i ew. klientów gamepassa). Jeśli nie uda, to w sumie marka Xbox zostanie tam gdzie jest: anglo-centryczna, skierowana na starzejącą się grupę wiekową o nadal dużym $$ per User.

MS od początku goni coś, co wydaje mi się, że nie istnieje (czyli casualowy i mainstreamowy rynek gier, a nie konsolową niszę wielkości 160-200 mln użytkowników)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Hendrix napisał:

mniej ramu, mniejszy bandwitch,  mniejsza moc GPU (w okolicach 4TF)

Ja rozumiem, że to będzie krok do przodu, bo jednak wciąż "ssd", ale jednocześnie dwa kroki w tył pod względem mocy do ich aktualnej konsoli. Quo vadis, Spencer? 

[CW mode on] M$ przegrał trzy generacje pod rząd i najwidoczniej chce, żeby następną wszyscy przegrali musząc użerać się z takim "potworkiem" na rynku xD [CW mode off]

Odnośnik do komentarza

Komentarze w tym temacie:facepalm:

 

Patrząc na to jaki szał panował na punkcie Xboxa Onne SAd w black friday Microsoft byłby zwyczajnie głupi gdyby nie spróbował dostarczyć budżetowego bardzo taniego nextgena bez napędu. 

 

Wydaje się że jest zapotrzebowanie na taki sprzęt. Najważniejszy problem? Zaprojektować konsole tak aby była hamulcowym droższej wersji, to na pewno najwieksze wyzwanie i nie wiem jak sobie z tym poradzą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MBeniek napisał:

Ja rozumiem, że to będzie krok do przodu, bo jednak wciąż "ssd", ale jednocześnie dwa kroki w tył pod względem mocy do ich aktualnej konsoli. Quo vadis, Spencer? 

[CW mode on] M$ przegrał trzy generacje pod rząd i najwidoczniej chce, żeby następną wszyscy przegrali musząc użerać się z takim "potworkiem" na rynku xD [CW mode off]

Jakie trzy, 7 generacja można powiedzieć, że była na styku, 360 jest jakieś 10 razy lepszą konsolą od one'a pomijając moc.

 

Jeżeli moc nie będzie magicznie płynęła z chmury, to oczywiste, że będą hamować lepszą konsolę, a co za tym idzie całą generację. Nasz korsarz będzie zadowolony.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Po prostu MS chce mieć rynek mainstreamowy, jak i rynek core'owy. I chce przyśpieszyć coś, co nastąpi z biegiem czasu (i prawdopodobnie wcale nie powiększy wielkości rynku) - czyli oderwanie IP od sprzętu, a zespolenie ich z usługą.

 

Mi w tym wszystkim bardziej chodzi o traktowanie devów jako swoich partnerów - a ci dali dość jasny, negatywny sygnał: nie chcemy słabszej konsoli.

P.S
Ten szał nadal nie pobił Switcha (który w tym roku fiskalnym WYPRZEDZI całkowitą ilość sprzedanych X1+X1S+X1X), ani wyników z poprzedniego BF (przynajmniej w UK). Poza tym na BF liczy się cena,  cena MS była gruuuubo poniżej MSRP - każda taka sprzedana konsola to spora strata na sprzedanym egzemplarzu, coś co MS musi robić całą generację, żeby zostać w świadomości konsumentów poza US/UK.

Osobiście nie do końca rozumiem kogokolwiek na TYM forum (skręcającym ekstremalnie core'owo), kto jest zadowolony, że Lockhart żyje.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
12 minut temu, ASX napisał:

Patrząc na to jaki szał panował na punkcie Xboxa Onne SAd w black friday

Był szał, bo konsola kosztowała mniej niż 500 złotych, co ty w ogóle porównujesz? XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.