Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ASX napisał:

No śmieszy mnie ta dziurawa jak ser szwajcarski logika Observera, Netflix dostępny na setkach różnych urządzeń ma exy, ale xbox już nie, bo gry wychodzą tu na drugi system Microsoftu czyli Windows

 

Trzeba zachować pewną konsekwencje 

 

A mnie śmieszy że nie widzisz różnicy między konsolą a aplikacją. 

Odnośnik do komentarza

No to też prawda, MS robi wszystko aby nikt nie tęsknił za grami na wyłączność dostępnych tylko i wyłącznie na konsole.

 

Crossbuy, crosssave, crossplay, gamepass dostępny na xboxie i windowsie, nie mogę sobie wyobrazić aby teraz mi to wszystko zabrali i zmusili do grania tylko na konsoli.

 

 niezadowoleni z tego dealu są chyba wyłącznie fanboye marki którzy lubią sobie łechtać ego tym że dana gra wychodzi tylko na ich ukochany sprzęt. 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
Cytat

Istnieją również płyty czterowarstwowe mieszczące do 100 GB oraz ośmiowarstwowe, na których można zapisać 200 GB informacji. Pioneer opatentował płytę szesnastowarstwową, która mieści do 400 GB danych.

:lapka:

 

Tylko niech ogarną prędkość odczytu :frog:

Odnośnik do komentarza

Obstawiam że ani Sony ani MS nie będzie się bawić 100gb kilkuwarstwowe płytki i w nowych konsolach zobaczymy tradycyjny napęd bluray znany z dzisiejszych konsol.

 

Udział pudełek w rynku z roku na rok maleje a korporacjom znacznie bardziej opłaca sie sprzedawać gry cyfrowe więc niespecjalnie mają motywacje by inwestowac w nowe nośniki

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kubson napisał:

Ja bym chciał żeby każdy producent konsol zablokował używki i patrzeć jak zwierzaki płoną xddddd

Ja bym chcial zeby ta branza pier.dolła na ryj i patrzec jak stulejarze masowo skacza z balkonow albo wpier.dalaja trutke na szczury w piwnicy. Od razu by sie forum przewietrzylo.

Edytowane przez Mejm
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem obecnie na etapie składania komputera. Nie składałem PC od 2007 roku i trochę rzeczy było dla mnie nowych. Jednak rzuciła mi się w oczy jeden standard dysków. Konsole faktycznie mogą mieć szybsze dyski niż  standardowe SSD na SATAIII, jest jeszcze coś takiego jak dyski M.2 które wykorzystują PCI-Express. Same w sobie mają o wiele większą prędkość odczytu czy zapisu niż dyski na SATAIII gdzie złącze ogranicza te dyski. A całkiem niedawno miała premierę czwarta wersja standardu PCI-Express. Co prawda ludzie piszą ,że obecne karty graficzne nawet nie wykorzystują w pełni 3 jednak dyski jak najbardziej to wykorzystają. 

 

Ja tam wierzę ,że czasy ładowania będą kosmiczne. Chyba ,że zaoszczędzą i wsadzą standardowe dyski SSD na SATA które są sporo tańsze ale wtedy by nie robili tyle szumu o to. W miarę tani dysk M.2 512GB ma prędkość odczytu na poziomie 3200 MB/s a kosztuje dla zwykłego kowalskiego ~300 zł. Więc jest jakaś opcja na konsolę z mniejszym dyskiem a sporo tańszą od wersji 1TB. 

 

Chociaż 1TB to dzisiaj jest mało. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza


Embark nie jest jedyną firmą pracującą nad tym, dzień, w którym technologia będzie gotowa do wykorzystania w branży nie jest aż tak daleko. Ta technologia, fotogrametria oraz wykorzystanie A.I w produkcji assetów, powinny w przyszłości znacznie przyśpieszyć pracę devów, oraz pozwolić na bardziej rozbudowane światy.

Przyszła generacja to nie tylko rozwój sprzętu, ale również narzędzi do tworzenia gier, rozwój software'u jest tak samo ważny co hardware'u (już w tej generacji skok związany z tym był naprawdę duży).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.08.2019 o 13:41, ASX napisał:

1. Nie sądze by gry mialy zajmowac 300 gb

 

2. Nie sadze by cloud gaming mial wyprzec tradycyjne konsole w przeciagu 2 generacji,

nie chmura a cyfra wyprze płytki prędzej czy później, borderlands 3 sprzedał się w 70% w cyfrze, gamestop powoli się zawija, MS robi premiery swoich gier 4 dni przed pudełkiem w XGP. Ostatnimi na placu boju zostaną małe lokalne sklepiki z grami jak perfect blue dla tych kilku wariatów co zbiera pudełka obok tazosów z chipsów.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest. Ja patrzę przychylniej na dystrybucję cyfrową i już nie zależy mi na pudełkach na półce. Szkoda tylko, że ceny nie są niższe. Zastanawia mnie jedna sprawa - wiadomo, że DRM nie przejdzie, bo MS już próbował i skutki czują do teraz, ale czy nie opłacałoby się im sprzedawać cyfrówek taniej? Chyba lepiej puścić więcej kopii po niższej cenie niż zarobić raz, bo ludzie obracają używkami.

Odnośnik do komentarza

Kiedy dystrybucja cyfrowa rozpoczynała się na pc i konsolach, próbowano ludzi właśnie w ten sposób do niej przekonać że gry cyfrowe będą tańsze dla klienta bo mniejsze koszty.

Osobiście wolę cyfrę, a po kilku miesiącach od premiery gierki można wychaczyć jakiejś 30% taniej.

A na next genach zobaczymy na pewno więcej usług typu game pass, czemu bardzo kibicuje.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...