Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

Dystrybucja cyfrowa jest tańsza ale dla wydawców, po prostu tą różnice w kosztach wzięli dla siebie. Co na pewno zwiększyło też budżety gier czy opłacalność robienia dużych rozbudowanych gierek. Same gry raczej nie mogą na premierę kosztować więcej niż te 60 dolców bo to dla masowego odbiorcy będzie zbyt wiele. Raczej muszą rozwijać narzędzia których używa się do tworzenia gierek plus optymalizację samego procesu produkcji. 

 

Ja cyfrową uwielbiam z racji szybkich przecen, za pełną cenę kupuję tylko kilka gier rocznie. Za to w dużej promocji kupuję coś w myśl zasady a może kiedyś zagram. Pudełka siłą rzeczy umrą już w przyszłej generacji, w tej ten trend się już mocno zmienił. Jakoś też nie słychać żeby pracowali nad nowymi nośnikami danych a już w tej generacji duże gry zajmują całą płytę lub dwie. A małe sklepy spokojnie jeszcze wytrzymają te 10 lat na wymianie gierek. Byłem teraz w sklepie z grami w Hannoverze i największe stoisko było z grami na 360. Kumpel co ma sklep w 60 tysięcznym mieście w Polsce też całkiem spory procent obrotu ma jeszcze na wymianie czy sprzedaży gierek na 360 i trochę na PS3. 

 

Mnie ciekawi jak to będzie wyglądało u Nintendo w przyszłej generacji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy pudełka znikną, ale to prawda że korporacje szukają coraz bardziej wymyślnych sposobów aby wyciągnąć pieniądze od konsumentów. My może tego nie widzimy bo jestesmy na hardcoreowym forum gdzie gry ogrywa się i kupuje regularnie ale zdecydowana większość posiadaczy xboxa czy ps4 kupuje srednio 1 albo 2 gry w roku, a często nie kupuje nic i zadowala się jedną gra w stylu forcika czy fifki

Dlatego korporacje szukają różnych sposobów aby zmonetyzować tych klientów, tak narodziły się cyfrowki, mikrotransakcje, abonamenty w stylu plusa czy golda no i ostatni wynalazek będacy ostatnio na topie czyli sybskrybcje z grami. Których celem nie jest wbrew pozorom rozdawanie gier za darmo, ale sprawienie aby jak najwiecej januszy zasubskrybowało usługę  i zaczęli przynosić stały comiesięczny doplyw gotówki dla korporacji, bo dobrze wiadomo już że nie da się ich zachęcić aby kupowali więcej gier za 60 dolców w ciagu roku

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy aby na pewno wszystkie subskrypcje miały ten sam cel, bo w przypadku MS jestem pewien, że najbardziej chodziło o zgarnięcie graczy którzy jeszcze nie kupili konsoli, więc dla nich taki starter pack w postaci Game Passa to łakomy kąsek. Nie wiem jednak czy na dłuższą metę nie jest to jakaś forma ryzykownej inwestycji. Abonamenty stają się powoli normą, a to prowokuje do pojawiania się nowych graczy i zaostrzania polityki tych obecnych. Aktualnym tego zjawiska przykładem jest rynek VoD, w którym za chwilę zacznie się wojna totalna o przetrwanie. Na rynku PC-towym Epic non stop wali salwy w strone Steam i już widzimy do czego może być zdolny zdeterminowany gracz. Myślę, że kwestią czasu jest taka wojna na rynku GoD (Game on Demand). Na razie są tylko podrygi typu Twitch Prime, ale całkiem możliwe jest wejście jeszcze kogoś - bo miejsce na niego czeka. Jasne, EA i UBI mogą się nawet okopać w swoich serwisach abonamentowych, niemniej jak już wspomniałem wystarczy zdeterminowany inwestor i będziemy mieli kolejną batalię. Im szybciej ona powstanie, tym trudniej MS-owi będzie utrzymać pozycję Game Passa. Zwłaszcza, że ogranicza się póki co do PC i Xboxa. Brakuje uniwersalnego serwisu w którym kupujesz grę na wszystkie platformy jednocześnie. I tu widzę pole do manerwu dla potencjalnego inwestora ;)

Odnośnik do komentarza

Najgorzej, że infrastruktura sieciowa w Polsce stoi na wysokim poziomie w porównaniu do takich Włoch czy Austrii. Co by nie mówić to na następnej generacji już powinniśmy mieć tę usługę PS Now. Swoją drogą chodzą ploty, że nie będzie już Playstation Plus, a mianowicie coś jak Premius Plus, jakieś gierki + abonament (playstation now) 

 

https://pastebin.com/PY9vaTsR

 

Można tutaj co nie co poczytać o PS5. Wiem, że już było i stare to. Ale widać, że idzie dużo zmian, mocny abonament wjedzie. A zapomniałem dopisać, że ceny za usługę PS Now dostały sporą obniżkę, coś się dzieje już.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, funditto napisał:

Tak realnie to kiedy jest najbliższa szansa na poznanie jakichś konkretnych szczegółów o nextgenach ? X019 ? TGA ? W tym roku będzie jeszcze jakaś konferencja Sony ? 

ja bym obstawial pierwsza polowe przyszlego roku i wlasny event na ktorym zaprezentuja sprzet a na e3 pokaza gierki

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

- mocna inwestycja w streaming

- zlikwidowanie ograniczeń sprzętowych (gry na Playstation na wielu urządzeniach)

- obniżenie bariery cenowej (korzystna oferta abonamentowa)

w rezultacie dotarcie do ponad miliarda graczy

 

brzmi jak aktualnie wdrażane pomysły Microsoftu ;)

 

 

Zaczęło się chyba -dzisiaj  duży update dla Playstation Now

https://blog.eu.playstation.com/2019/10/01/playstation-now-is-changing-heres-everything-you-need-to-know/

 

Najważniejsze zmiany:

- cena spada do 9,99 euro miesięcznie

- do usługi wchodzi God of War, Uncharted 4, inFamous Second Son i GTA 5

- grę można pobrać na konsolę w ramach subskrypcji i grać offline (wymagane tylko cotygodniowe zalogowanie). Oczywiście to tylko dla gier PS4, tytuły z PS3 i PS2 można tylko streamować

 

Czyli teoretycznie będzie można się zapisać do usługi jako mieszkaniec USA, pobrać grę i grać sobie ze swojego polskiego mieszkanka. ;) Trzeba będzie kiedyś tam spróbować.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Szymek napisał:

exBox xD A tak poważnie to ciekawy jestem jak nowe gierki będą wyglądały na Koxie. Myślicie że przy jego projektowaniu brali pod uwagę opcje zrobienia z tej konsoli najsłabszego nextgena ale cholernie przystępnego cenowo. 

Kox na pewno nie nadaje sie na nextgena, nawet słabego. Ale z tego co mówi ms to  u nich nie bedzie tradycyjnego podzialu na generacje i nie beda odcinać się na tak dlugo jak to mozliwe od starych konsol 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Cedric napisał:

 

Zaczęło się chyba -dzisiaj  duży update dla Playstation Now

https://blog.eu.playstation.com/2019/10/01/playstation-now-is-changing-heres-everything-you-need-to-know/

 

Najważniejsze zmiany:

- cena spada do 9,99 euro miesięcznie

- do usługi wchodzi God of War, Uncharted 4, inFamous Second Son i GTA 5

- grę można pobrać na konsolę w ramach subskrypcji i grać offline (wymagane tylko cotygodniowe zalogowanie). Oczywiście to tylko dla gier PS4, tytuły z PS3 i PS2 można tylko streamować

 

Czyli teoretycznie będzie można się zapisać do usługi jako mieszkaniec USA, pobrać grę i grać sobie ze swojego polskiego mieszkanka. ;) Trzeba będzie kiedyś tam spróbować.

 

 

]Po tych wszystkich rewelacjach od Sony i Micro pierwszy raz w zyciu zastanawiam sie czy najlepsza opcja na nastepna generacje nie bedzie dla mnie PC.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ASX napisał:

Zapowiedź nowego xboxa w formacie Inside Xbox? Oby nie :ragus:

 

W sensie bliżej taki keynote jak google miało z stadią, jacys ludzie zaproszeni i na mixerze stream :ragus: No ale wolałbym z pompą żeby pokazali, to X019 w Londynie było by dobrą okazają ale chyba nie chcą się wyprztykać przed sony xD 

16 godzin temu, Cedric napisał:

 

Zaczęło się chyba -dzisiaj  duży update dla Playstation Now

https://blog.eu.playstation.com/2019/10/01/playstation-now-is-changing-heres-everything-you-need-to-know/

 

Najważniejsze zmiany:

- cena spada do 9,99 euro miesięcznie

- do usługi wchodzi God of War, Uncharted 4, inFamous Second Son i GTA 5

- grę można pobrać na konsolę w ramach subskrypcji i grać offline (wymagane tylko cotygodniowe zalogowanie). Oczywiście to tylko dla gier PS4, tytuły z PS3 i PS2 można tylko streamować

 

Czyli teoretycznie będzie można się zapisać do usługi jako mieszkaniec USA, pobrać grę i grać sobie ze swojego polskiego mieszkanka. ;) Trzeba będzie kiedyś tam spróbować.

 

 

 

Warto dodać, że gry, które dodali będą tylko przez 3 miesiące w usłudze

Odnośnik do komentarza
Ciekawe jaki będzie krok Nintendo - standardowo wyje.bane czy jednak coś rusza w temacie.
Nintendo co jakiś czas ma pomysły bardziej i mniej udane, poprostu robią swoje i nie próbują bezsensownie kopiować pomysłów konkurencji.
Czegoś takiego jak streaming gier, czy tylko cyfrowa dystrybucja prędko bym się u nich nie spodziewał, ale coraz więcej osób korzysta z ich dystrybucji cyfrowej. Mogli by więcej zainwestować w online experience.

Są w dziwnej sytuacji bo stworzyli Switcha który jest handheldem i stacjonarną konsolą. Ludziom to się bardzo podoba, a powrót do produkcji dwóch systemów może być kosztowny oraz budowa takich hybryd jak Pstryk sprawdza się ale na pewno ogranicza wydajność konsoli. Wiadome, że gracze decydujący się na jakąkolwiek konsole Nintendo nie patrzą na grafikę, ale wiemy że potencjalni nabywcy odrzucają ich konsole bo mają dużo słabsze podzespoły.

Najważniejsza jest ich duża i mocna biblioteka gier i to nakręca im sprzedaż. Jak tylko utrzymają dobrą passę w tym obszarze, to są wstanie konkurować z Sony i Microsoftem.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2019 o 10:36, Ukukuki napisał:

Dystrybucja cyfrowa jest tańsza ale dla wydawców, po prostu tą różnice w kosztach wzięli dla siebie. Co na pewno zwiększyło też budżety gier czy opłacalność robienia dużych rozbudowanych gierek. Same gry raczej nie mogą na premierę kosztować więcej niż te 60 dolców bo to dla masowego odbiorcy będzie zbyt wiele.

Niby jest te 60 dolców, w Europie 60 Euro, a w Polsce jeb dodatkowe 10% i mamy świeżą cyfrówkę na premierę w sklepie. Zamiast taniej to drożej i aż strach pomyśleć co się stanie jak wywalą całkowicie pudełka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...