Skocz do zawartości

PSX Extreme 265


Oceń okładkę PSX Extreme 265   

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 265



Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pix napisał:

No, temat numeru to ukryta reklama - trochę słabo. Trzeba niestety przyznać, że po zmianie wydawcy pojawiło się sporo problemów. Perez umywa od wszystkiego ręce, a Pan nowy admin pojawia się raz na miesiąc i nie udziela żadnych odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że to tylko trudne początki, bo w innym wypadku dobicie do 300 numerów może być problemem. 

 

A tam od razu umywam :P. To co jest w moim zakresie (praca nad numerem, przypilnowanie terminu w drukarni) ogarniam, ale faktem jest, że po prostu duża część obowiązków mi odeszła, tym samym trudno mi odpowiedzieć choćby w temacie PDF-ów czy prenumeraty, skoro to trafiło w zupełnie inne miejsce. 

 

Chwilę trzeba na dotarcie się całego cyklu, u nas też niektóre tematy (PDF) na początku wymagały dopracowania, więc liczę, że wszystko się z czasem unormuje :).

Odnośnik do komentarza

Panowie, kilka moich spostrzeżeń odnośnie PSX Extreme.

- Zgodzę się, ze papier powinien pachnieć mniej intensywnie.

- Zauważyłem, ze sama jakoś papieru również słabsza. Szybko się wyciera i niszczy.

- Jakoś tekstów. Wydaje mi się, ze niektóre osoby grają w gry tylko przez chwile, lub na jutubie. Już któryś raz z kolei to wychodzi podczas czytania. Nie chce porównywać jakości tekstu do innych czasopism, bo czytam psx i cdaction, ale w tym drugim recenzje wydają się takie kompletne, pelne, natomiast w psx potraktowane na szybko i trochę po macoszemu. Sorki, ale takie mam spostrzeżenia.

 

Moze warto zastanowić się, czy nie podnieść ceny psx i zwiększyć ilość miejsca na recenzje? Dlaczego tez nie przebudować trochę pisma. Jest sporo tematów w psx, które interesują coraz mniej, nie pisze tego tylko i wyłącznie w kontekście mojej osoby. 

 

Jestem z wami od początku, ale dlaczego nie isc z duchem czasu i nie spróbować wprowadzić czegoś nowego? I znowu jak dla mnie, działy takie jak filmy, komiksy, konsolometry to już przeżytek. Wolałbym jakiś zrentgen, albo obszerniejsza recenzje, a nie koniecznie interesuje mnie ocena filmu wystawiona przez Sobka.

Sorki za szczerosc, ale chce dla was jak najlepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko, że chyba każdy dział ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Już pisałem kiedyś, że nie jara mnie czytanie o superbohaterach w obcisłych ciuszkach, a jednak pojawiły się głosy, że te komiksy, czy inne filmy są na pewno ciekawsze niż Ohayo Nippon Mazziego (dla mnie na pewno nie). 

Jest zmiana wydawcy, niech ktoś może zorganizuje ankietę (w sumie to już nie na PPE chyba, a tu czy w mailach), odnośnie wieku czytelników, czy wypisać poszczególne działy i dodać opcję powiększyć/zmniejszyć/zostawić. Cieszę się, że Listy zmniejszono do dwóch stron :)

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, rodi84 napisał:

Panowie, kilka moich spostrzeżeń odnośnie PSX Extreme.

- Zgodzę się, ze papier powinien pachnieć mniej intensywnie.

- Zauważyłem, ze sama jakoś papieru również słabsza. Szybko się wyciera i niszczy.

- Jakoś tekstów. Wydaje mi się, ze niektóre osoby grają w gry tylko przez chwile, lub na jutubie. Już któryś raz z kolei to wychodzi podczas czytania. Nie chce porównywać jakości tekstu do innych czasopism, bo czytam psx i cdaction, ale w tym drugim recenzje wydają się takie kompletne, pelne, natomiast w psx potraktowane na szybko i trochę po macoszemu. Sorki, ale takie mam spostrzeżenia.

 

Moze warto zastanowić się, czy nie podnieść ceny psx i zwiększyć ilość miejsca na recenzje? Dlaczego tez nie przebudować trochę pisma. Jest sporo tematów w psx, które interesują coraz mniej, nie pisze tego tylko i wyłącznie w kontekście mojej osoby. 

 

Jestem z wami od początku, ale dlaczego nie isc z duchem czasu i nie spróbować wprowadzić czegoś nowego? I znowu jak dla mnie, działy takie jak filmy, komiksy, konsolometry to już przeżytek. Wolałbym jakiś zrentgen, albo obszerniejsza recenzje, a nie koniecznie interesuje mnie ocena filmu wystawiona przez Sobka.

Sorki za szczerosc, ale chce dla was jak najlepiej.

 

 

Dzięki za tę szczerą opinię. Akurat konsolometry będę bronił, bo jednak sporo było osób, które pisały w mailach o tym, żeby ich nie usuwać, że to jeden z elementów charakterystycznych dla magazynu związany z jego historię. Zawsze też przy konsach możemy wrzucić zapowiedzi mniej mainstreamowych, ale ciekawych z jakiegoś względu gier. 

Co do recenzji - te większe zawsze dostają więcej miejsca, te mniejsze są robione na 1/3 lub 1/2. Po prostu nie mamy tyle miejsca a staram się jednak aby to publicystyka była na 1 miejscu.

 

 Co do Zgrentgena i Rewizji - tutaj położę na to większy nacisk. Ze zgrentgenem jest ten problem, że logistycznie taka dyskusja zawsze zajmuje dużo czasu, bo trzeba wszystkich zebrać. czasami muszę ostro to ciąć by zmieścić na 3-4 strony, bo redaktorzy się rozpisują, czasami lekko cenzurować, bo bywa, że robi się bardzo gorąco jak np. dwóch redaktorów jest po skrajnie przeciwnych barykadach i blokady puszczają :) 

 

4 godziny temu, grzybiarz napisał:

Tylko, że chyba każdy dział ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Już pisałem kiedyś, że nie jara mnie czytanie o superbohaterach w obcisłych ciuszkach, a jednak pojawiły się głosy, że te komiksy, czy inne filmy są na pewno ciekawsze niż Ohayo Nippon Mazziego (dla mnie na pewno nie). 

Jest zmiana wydawcy, niech ktoś może zorganizuje ankietę (w sumie to już nie na PPE chyba, a tu czy w mailach), odnośnie wieku czytelników, czy wypisać poszczególne działy i dodać opcję powiększyć/zmniejszyć/zostawić. Cieszę się, że Listy zmniejszono do dwóch stron :)

Taką ankietę może puścimy na nowy rok, bo to zawsze pokazuje mniej więcej czego chcą w danym momencie czytelnicy. 

Odnośnik do komentarza

Roger i inni przynajmniej biorą błędy na klatę, nie to co u konkurencji, gdzie na krytykę jest nagonka psychofanów a jeden z redaktorów odpowiada "jak takiś mądry, przyjdź i zrób lepiej"

 

Co do ankiet, to pomysł trochę chybiony, wyjdzie wynik 51-49 i co? :D Jeszcze nigdy żaden każdemu nie dogodził, jednemu zmiana na plus, to u drugiego na minus.

Co do papieru- mi się nic nie rozmazuje, a zapach farby w sumie szybko się ulatnia. Chyba, że dziewczyna wystawia pismo na balkon jak mnie nie ma, bo z nią to nigdy nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Roger napisał:

Dzięki za tę szczerą opinię. Akurat konsolometry będę bronił, bo jednak sporo było osób, które pisały w mailach o tym, żeby ich nie usuwać, że to jeden z elementów charakterystycznych dla magazynu związany z jego historię. Zawsze też przy konsach możemy wrzucić zapowiedzi mniej mainstreamowych, ale ciekawych z jakiegoś względu gier. 

Co do recenzji - te większe zawsze dostają więcej miejsca, te mniejsze są robione na 1/3 lub 1/2. Po prostu nie mamy tyle miejsca a star

 

Rozumiem, ale nie odniosłeś się do jakości recenzji. Nie mówię, ze wszystkie, ale spora część z nich jest napisana bardzo ogólnie, wręcz pobieżnie. Brakuje mi tutaj głębi, jakby autor zrobił to na odwal się, byleby oddać tekst. Nie ma tej chemii między autorem, a czytelnikiem, przynajmniej w moim odczuciu. Dodatkowo, jak wspomniałem wcześniej nie raz miałem wrażenie, jakby autor grał na jutubie i na szybko pisał tekst. Niektórzy nawet wypisują bzdurki, które totalnie nijak maja się do faktycznego stanu gry.

 

Roger, pismo jest ok, ale chciałbym aby było bardzo ok. Zróbcie ankietę, zastanówcie się co dalej i wytoczcie działa, bo konkurencja przynajmniej jeżeli chodzi o jakość recenzji jest już przed wami. Trzymam kciuki za zmiany, bo kto się nie zmienia, ten stoi w miejscu, albo co gorsza, cofa się.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Staram się zawsze przeczytać numer od deski do deski, ale jak się nie uda, z braku wolnego czasu, czegoś doczytać to zawsze są to jakieś recenzje. Także niech was ręka boska czy inna rogerowska broni przed wyrzuceniem jakiegoś ciekawego działu, żeby zrobić miejsce dla recenzji.

 

Jednak faktycznie jest ostatnio coraz więcej sytuacji, że zaczynam grać w jakąś gierkę zanim ukaże się numer z recenzją i trafiam na coś co pozwala mi kwestionować czy dany recenzent ograł tytuł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pozwole sobie zaprotestować przeciwko umieszczeniu Nomury pośród legend branży, projektantem był bardzo dobrym, ale po awansie w 2002 seria Kingdom Hearts była jego jedynym sukcesem, seria Final Fantasy XIII była porażką, za Crisis Core i Type-0 odpowiedzialny był Tabata, ten sam, który uratował XV po blisko 10 latach produkcji, do dziś nie mogę się nadziwić, że SE zwolinło Tabate a zostawiło tego czeladnika :( Zamiast Nomury, dałbym Yuji Horii'ego :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2019 o 18:32, Kmiot napisał:

No, papier ma mocno charakterystyczny zapach i jakoś mnie osobiście nie drażni, ale rozumiem, że ktoś może być bardziej wrażliwy.

 

Swój numer dopiero ledwo przejrzałem, ale ten Temat Numeru "Nowa Fala Corsair polskiego e-sportu Corsair"  jest, ekhm, dziwny. Kto jest autorem? ;]

I czy rewizja wróci?

 

Tak artykuł o esporcie powinien być oznaczony jako materiał sponsorowany nie temat numeru, niestety zamykaliśmy numer bezpośrednio z hal gamescomowych i poszedł babol :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2019 o 18:36, Roger napisał:

Bije się w pierś i przepraszam za wszelkie błędy sprawdzanie tekstów + gamescom + końcówka to zabójcze combo. 

 

Przeczytałem to i od razu mi się przypomniała odpowiedź Micza na zwrócenie uwagi, że sporo literówek w magazynie...Coś w stylu "gdzie niby masz te literówki? Korekta działa tak jak powinna i będę tego bronił" XDDDD Jeden z wielu powodów przez które wróciłem do regularnego kupowania PE. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...