Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej zastanawiam się nad xboxem z uwagi na brak dostępności na premierę ps5, a mam trochę wolnego czasu w okolicach premiery xboxa. Sam w sumie nie wiem. Tak naprawdę nie grałem w zbyt wiele gier ani na pc bo jakoś granie przed kompem mi nie leży wolę kanapę, ale exclusivy z ps5 bardziej przyciągają- tylko, że konsola pewnie dopiero w 2021. Może ktoś mnie w jakiś sposób przekona? 

Odnośnik do komentarza

@Xoltro Jeśli nie grałeś w tytułu ekskluzywne na Xboxa z ostatnich trzech generacji no to w ramach gamepassa masz trochę do wyboru. Klasycznie Halo, Forza, Gearsy, ale też Alan Wake, Quantum Break, Sunset Overdrive, Sea of Thieves, Fable czy Ori. Warto kilka z tych tytułów nadrobić, najwyżej jak Ci nie podejdą te tytułu sprzedasz Series X i będziesz miał już na PS5.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Xoltro napisał:

Coraz bardziej zastanawiam się nad xboxem z uwagi na brak dostępności na premierę ps5, a mam trochę wolnego czasu w okolicach premiery xboxa. Sam w sumie nie wiem. Tak naprawdę nie grałem w zbyt wiele gier ani na pc bo jakoś granie przed kompem mi nie leży wolę kanapę, ale exclusivy z ps5 bardziej przyciągają- tylko, że konsola pewnie dopiero w 2021. Może ktoś mnie w jakiś sposób przekona? 

 

Game pass ultimate.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MYSZa7 napisał:

@Xoltro Jeśli nie grałeś w tytułu ekskluzywne z Xboxa w ostatnich trzech generacji no to w ramach gamepassa masz trochę do wyboru. Warto to nadrobić, najwyżej jak Ci nie podejdą te tytułu sprzedasz Series X i będziesz miał już na PS5.

W sumie jeżeli chodzi o podjęcie decyzji co do xsx to najbardziej opłaca się to zrobić przed premierę bo jak dobrze rozumiem można nieźle przycebulić kupując xbox game ultimate passa na rok za 200 zł. 

Odnośnik do komentarza

Nawet na zwykłym HDD nie jest aż tak źle. Jeff Grubb robił wcześniej porównanie czasów kopiowania z różnych dysków i wyszło 7-10 minut (w przypadku AC Origins).

 

A propos Grubba, tutaj jego recenzja Xa:

 

 

 

A tu z kolei chyba najlepszy, najbardziej szczegółowy test Series S:

 

 

 

 

edit: Odnośnie miejsca zajmowanego przez gry. Chyba największa różnica jest w Sea of Thieves - na Series S gra zajmuje 17 GB, na Xie 46.6 GB. W Gearsach różnica mniejsza bo 55 vs 71 GB.

 

 

Kolejna rzecz, tym razem z recenzji Ars Technica:

 

Cytat

And while my testing of Series X has jumped as high as 205W of power draw, Series S is much less demanding: at an apparent max of around 95W in the same stressful gameplay scenario, which is Gears 5's "next-gen" build running both its 60 fps campaign content and 120 fps versus modes. I'm still floored by how 120 fps gaming that hovers around 1080p resolution, with plenty of visual bells and whistles toggled, can sip power so efficiently on Series S.

 

Imponujące.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Xoltro napisał:

W sumie jeżeli chodzi o podjęcie decyzji co do xsx to najbardziej opłaca się to zrobić przed premierę bo jak dobrze rozumiem można nieźle przycebulić kupując xbox game ultimate passa na rok za 200 zł. 

Na 17 miesięcy :) to nawet nie ma co się zastanawiać jeśli miałeś ps4. Dużo osób jest w podobnej sytuacji. 

Jak jest z nowymi grami każdy widzi ale na dziś dla mnie kto nie miał Xone ta konsola oferuje cholernie komfortowe granie w obecne produkcję w najlepszej możliwej jakości. Ori jest, samochody są, strzelanki do wyboru do koloru, sportówki, masa "małych" gierek. Grania w choi. Mam nadzieję że pomoglem :lapka:

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat tego quick resume to dla mnie mogło by nie być. Tylko miejsce na nvme rezerwuje. Domyślam się, że nawet 50-100GB, skoro można kilka gier tak mieć, a konsola ma 16GB RAM.

Wystarczy mi to, co w ps4 - uśpienie konsoli podczas gry po obudzeniu daje auto quick resume do tej jednej gry. Nie trzeba mi więcej i szkoda miejsca.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Square said:

No to nie będziesz korzystał, gdzie tu jest problem?

Sporo więcej miejsca system rezerwuje na niepotrzebną mi funkcję. 

Wolałbym te 50-100GB na gry mieć. 

Oczywiście strzelam w ciemno ile to jest miejsca. Zakładam, że to kopiuje zawartość RAM na dysk. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...