Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

też myśle tak jak drozdu, że pod względem sprzedaży konsol Micro$oft nie ma szans konkurować z PlayStation i Nintendo.

 

Dlatego obrali inną strategie i budują cały ekosystem urządzeń (konsol, pecetów, całej tej chmury), zespolonej przez Game Passa, który już teraz jest najpopularniejszym i najlepszym growym abonamentem na rynku (i nie zapowiada się by coś mogło mu zagrozić).

 

Swoją drogą ocenianie platformy przez pryzmat sprzedanych konsol, to coraz mniej adekwatne kryterium (zwłaszcza w przypadku xboxa który ma miliony użytkowników poza konsolą) i nawet samo Sony to przyznaje:

Cytat

Hardware is important, but rather than hardware, the number of users is getting more important: monthly average users, PS Plus subscriber numbers, and also how much time are they putting in using this console? The accent seems to be shifting from hardware to userbase."

https://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-01-sony-focus-moving-from-hardware-sales-to-active-user-base

 

Cytat

Sony’s Chief Executive Officer Kenichiro Yoshida has said the business should be judged by the number of active users, not the number of hardware units sold.

 

Odnośnik do komentarza

  

Godzinę temu, Jordanensis napisał:

 

 

Sorry, ale jako gracza konsolowego - nie przekonuje mnie tłumaczenie się ekosystemem. A już pisanie, że Microsoftowi jeszcze teraz może nie zależeć, aby wygrać ''już teraz'' z Sony... No, boki zrywać ze śmiechu.

 

Microsoft ''rozdając gry'' za legendarne 4zł nie może zagrozić Playstation, bo niema grubej amunicji. Cały plan Microsoftu jest amatorski, spózniony, a do tego zabawny, bo Bethesda już pod skrzydłami Microsoftu wyda jeszcze 2 exy na PS5 - Deathloop i Ghostwire. Po roku konsoli na rynku konsola będzie z jednym mocnym exem w bibliotece. 

Reszta to daleka albo i jeszcze dalsza przyszłość. 

Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o kupowanie firm tylko o to, że te nowe nabytki Microsoftu muszą jeszcze zrobić porządne IP. Patrząc na dokonania ogólne tych developerow to wcale takie pewne nie jest. 

 

EDIT: Zapraszam do dyskusji, bo widzę, że fanboje minusują, ale argumentów i polemiki brak. 

 

 

 

Mówiąc o ekosystemie mam na myśli:

a) Płynne przejście pomiędzy generacjami: czyli bezproblemowe przenoszenie gier i zapisów pomiędzy starą i nową

b) Gram sobie na konsoli w salonie, po czym TV oddaje komuś innemu i idę do pokoju biurowego, gdzie tą samą grę odpalam na PC i kontynuuje granie

c) Jadąc tramwajem wyciągam komórkę i gram sobie dalej

d) Dzięki Game Passowi za jedną skromną opłatą gram w gierki na Konsoli/PC/Komórce 

 

Guzik mnie obchodzi liczba sprzedanego plastiku przez Sony. Mnie interesuje co dany producent oferuje DLA MNIE na daną chwilę, a tutaj bezsprzecznie MS > Sony.

Edytowane przez Shago
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Microsoft miał już szanse na wygranie z Sony w czasach X360, ale zaczął kombinować z Kinectem i to co zbudował sobie wcześniej - tak szybko zepsuł. Teraz robi to samo co na samym początku gdy wchodził jako Rookie na rynek konsol, kupuje i inwestuje by mieć gry których nie będzie mieć konkurencja. 

Przepisem na sukces są gry na wyłączność. 

 

Bzduras mam na myśli całkowicie nową konsolę która wyjdzie za te około 6 lat, nie Pro. Oczywistym jest, że teraz nie będą mówić nic o Pro. Teraz, ani przez najbliższe 2 lata jeśli miałbym obstawiać.

 

Odnośnik do komentarza
28 minutes ago, Shago said:

  

 

Mówiąc o ekosystemie mam na myśli:

a) Płynne przejście pomiędzy generacjami: czyli bezproblemowe przenoszenie gier i zapisów pomiędzy starą i nową

b) Gram sobie na konsoli w salonie, po czym TV oddaje komuś innemu i idę do pokoju biurowego, gdzie tą samą grę odpalam na PC i kontynuuje granie

c) Jadąc tramwajem wyciągam komórkę i gram sobie dalej

d) Dzięki Game Passowi za jedną skromną opłatą gram w gierki na Konsoli/PC/Komórce 

 

Guzik mnie obchodzi liczba sprzedanego plastiku przez Sony. Mnie interesuje co dany producent oferuje DLA MNIE na daną chwilę, a tutaj bezsprzecznie MS > Sony.

 

No taki ekosystem dla gierek popierdułek - komórki, tramwaj, tablecik, na tym 5min i na tamtym 10min... tylko ja nie lubię niedzielnego grania. Jak zaczynam grać to gram i nie muszę mieć z tyłu głowy, że zaraz muszę zwolnić TV i przeskoczyć na telefon. No i tu gamepass zdaje egzamin, bo wielkich tytułów tam nie znajdziemy poza paroma wyjątkami. 

 

Ostatnie zdanie ciekawe, ale co takiego Microsoft oferuje na daną chwilę? Chcę kupić nextgena i w mojej opinii na daną chwilę Microsoft nie oferuje nic poza starymi grami za 4zł i nowymi małymi produkcjami.

 

Trochę mnie dziwi to zakrzywianie rzeczywistości w tym temacie. 

 

EDIT: Bzduras oczywiście, że Sony też już smaży - tego nie robi się 2 lata przed premierą. Początkowe prace już trwają.

Zresztą tutaj ktoś wrzucał też informacje, że Microsoft też to robi. To wyklucza tylko streaming w następnej generacji.

 

Edytowane przez Jordanensis
  • WTF 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Jordanensis napisał:

To napisz jaki sens ma kupienie teraz XSX. Przekonaj gracza który lubi grać w duże dobre tytuły. 

 

A jaki jest sens kupowania teraz PS5 kiedy wszystkie duże dobre tytuły i tak wylądują na PC i tam się je ogra w lepszej jakości?

 

A pozostałe multiplatformy do grania kanapowego i tak lepiej jest ogrywać na XSX z powodu Quick Resume, FPS boost, wsparciu VRR i pełnej wstecznej kompatybilności

 

A nie czekaj przecież jest Haptic Feedback :dynia:

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Nie jest pewne co i kiedy wyląduje na PC, dodatkowo mnie PC nie interesuje.

 

QR jest bo jest. Dla mnie zbędny bajer. Boosty mnie nie interesują, bo gram we wszystko co chcę w premierę. Wsteczna to samo.

 

W tym wszystkim zapomniałeś o grach. Taki najważniejszy ''szczegół''.

 

Nie wiem skąd te minusy. Piszę jak ja to widzę i podaje fakty. Sam posiadałem wszystkie Xboxy zaczynając od tego pierwszego w okolicach 2002 roku. Tylko staram się patrzeć obiektywnie. 

Jeśli nie można nic w tym temacie zarzucać Microsoftowi to ok. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie za bardzo rozumiem tej krucjaty i udowadniania jak to MS źle robi i że jest skończony (całość mocno zalatuje CW). Mi w Sony nie podoba się też wiele rzeczy, ale nie walczę na każdym froncie mówiąc jak to Sony źle robi. Ba, sam ograłem większość eksów dobrze spędzając czas. I niech robią dalej po swojemu. 

 

Wiem też że sporo osób na forum robi z siebie hardcore gamerów, ile to nie ogrywają i półroczne gry to starocie. A w rzeczywistości ogrywają kilkanaście tytułów rocznie i tyle, bo takie często się jest życie dorosłego samca 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka że jak ktoś nie chce kupić xboxa (a wydaje mi się użytkownik Jordan może być taką osobą) to zawsze znajdzie powód żeby go nie kupić i żadne Quick Resumy, setki gier w Game Passie, VRRy, FPS Boosty i wsteczne kompatybilności go nie przekonają.

 

Dobry przykład to sytuacja ze Stalkerem 2 o którego pytał czy wychodzi na PS5, czy może musi kupować xboxa. Jak ktoś odpisał że na razie wychodzi tylko na xboxa i pc, to powiedział że i tak kupi na PS5 jak wyjdzie i tak  się skończyła dyskusja, z osobą która "wszystko co chce ogrywa na premiere" xD

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Jordanensis napisał:

Piszę jak ja to widzę i podaje fakty

 

Nie podajesz żadnych faktów. Podajesz za to milion powodów, dla którego nie kupisz Xboxa. Nie ma znaczenia co ktoś powie, i tak to obalisz swoim "widzimisie", dlatego dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu. Ja mam mnóstwo powodów dla których nie kupię PS5, ale nie idę do działu PS5 i nie robię tam krucjaty, że "PS5 jest takie, srakie, owakie, po wała to kupować".

Edytowane przez Shago
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ma_niek napisał:

Kurwa człowiek nie wchodzi do cw żeby nie czytać tych bredni to wyleza i w normalnych tematach zaczynają smrodzic.

 

Cóż, jak ktoś nie może zrozumieć, że dostał bana na miesiąc aby przemyśleć swoje zachowanie to takie są efekty. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...