Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2023 o 20:51, Soban napisał:

 co jest w sumie glupie bo to pass trough to powinno sie ustawiac przy configu xbox->belka->tv a nie oba paeryferia do oddzielnych hdmi.


To nie działa do końca w ten sposób.

W trybie passthrough TV robi tylko za "proxy" i przerzuca po prostu do eARC niezmieniony dźwięk ze źródła(w oryginalnym formacie).
W trybie auto(lub inna nazwa zależnie od producenta i modelu) TV dodatkowo dekoduje dźwięk i przesyła go w formacie LPCM do eARC. W tym trybie opoźnienia w większości przypadków będą większe i jest on używany w case kiedy urządzenie podłączone do eARC nie jest w stanie zdekodować oryginalnego formatu.

Przy setupie konsola->belka->tv to ustawienia nie ma znaczenia, bo dźwięk nie przechodzi wtedy przez TV.

Odnośnik do komentarza

Przy pass through macie opóźnienie? Nie powinno być żadnego, chyba że belka daje dupy i dekoduje z opóźnieniem, w co wątpię. Przez ARC powinno się zawsze puszczać pass through. Samsungi maja z dupy procesory dźwięku niestety i nie są najszybsze. Teoretycznie najlepiej puszczać bezpośrednio przez belkę ale mamy 2023 rok i po to jest ARC, żeby się w to nie bawić, dlatego też belk mają max jedno wejście hdmi do podłączenia ARC z TV. Co innego amplituner, gdzie tych wejście jest tyle , że wystarczy dla każdego sprzętu oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2023 o 18:03, MaZZeo napisał:

 

To nie problem z konsola tylko problem z TV Samsunga które maja chujowy procesor do dekodowania dźwięku i dlatego jest ten lekki delay.

 

U mnie na TV Sony to samo, ale też mi się wydaje że to wina  ogólnie TV. Jakby byłoby coś z konsolą to chyba problemy byłby też przy połączeniu do belki? No a tak jest wsio dobrze.

Tutaj patrząc po tym temacie to na Samsungu, Sony, LG to się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2023 o 08:11, balon napisał:

U mnie na TV Sony to samo, ale też mi się wydaje że to wina  ogólnie TV. Jakby byłoby coś z konsolą to chyba problemy byłby też przy połączeniu do belki? No a tak jest wsio dobrze.

Tutaj patrząc po tym temacie to na Samsungu, Sony, LG to się dzieje. 

Czyli w sumie na kazdym liczacym sie graczu segmentu tv. Poczytalem sporo reddita o tym i tam tez typy z oledami lg, samsungami, soniakami sie zalili, ze jest lag w atmos.

Z zabawnych rzeczy to jak mam oba sprzety wpiete do oddzielnych portow w tv by miec 120hz to na xboxie nie ma dts dostepnego formatu a i soobwoofer milczy w 5.1 i 7.1.
Wpinajac kloca do belki a belke do tv nagle sie DTS pojawia w konfigu konsoli i subwoofer tez zaczyna pierdziec w tescie 5.1 i 7.1

Problem chyba jednak jest po stronie klocka a nie tv "It is an Xbox problem, it’s been tested and well reported that this problem is exclusive to the Xbox and certain setups, as it doesn’t have this delay when using Atmos on other devices.
 

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

No wtedy na premierę skończyłem i było cudnie + ta destrukcja. Dla mnie było klasę wyżej od COD. Próbowałem kilka lat temu wrócić ale nie dałem rady nawet prologu zmęczyć. Dla mnie chyba te kampanie w modern military shooterach chyba się przejadły na dobre. BF chyba lepszej w żadnej innej odsłonie już nie miał.

Odnośnik do komentarza

Granie w chmurze w Gamepass to świetna sprawa. Oczywiście nie samo granie jako przechodzenie, ale sprawdzenie gry bez ściągania. Mogłem sobie odpalić gierki, które chciałem zobaczyć, ale nie na tyle, żeby instalować, czekać, wywalać. Albo odpalenie coś dla dziecka, żeby chwilę pograło bez zaśmiecania potężnego dysku Series S. Wczoraj młody popykał w Minecraft Dungeons, Peppę i Ben10. Wszystko w chmurze. Super!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Homelander napisał:

Granie w chmurze w Gamepass to świetna sprawa. Oczywiście nie samo granie jako przechodzenie, ale sprawdzenie gry bez ściągania. Mogłem sobie odpalić gierki, które chciałem zobaczyć, ale nie na tyle, żeby instalować, czekać, wywalać. Albo odpalenie coś dla dziecka, żeby chwilę pograło bez zaśmiecania potężnego dysku Series S. Wczoraj młody popykał w Minecraft Dungeons, Peppę i Ben10. Wszystko w chmurze. Super!

Granie w chmurze na series s ma więcej sensu niż granie natywne na tym ziemniaku. Dostajesz opcje 60 fps, RT w niektórych grach gdzie ziemniak nie wyrabia, często fullhd niż niższe wartości ziemniaka. Cloud działa na x series x co z pewnością jest plusem.

Edytowane przez PanKamil
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, wojtas011 napisał:
16 minut temu, PanKamil napisał:
Granie w chmurze na series s ma więcej sensu niż granie natywne na tym ziemniaku. Dostajesz opcje 60 fps, RT w niektórych grach gdzie ziemniak nie wyrabia, często fullhd niż niższe wartości ziemniaka. Cloud działa na x series x co z pewnością jest plusem.

Xcloud odpala wersje gier z series s

Nie, xsx tylko, że w maksymalnej rozdziałce fullhd.

 

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Xbox-Cloud-Gaming-juz-w-pelni-na-sprzecie-Xbox-Series-X-Wkrotce-aplikacja-na-TV

 

Ma to sporo zalet względem xss

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Homelander napisał:

Widziałeś Series S w akcji na żywo? Ja na nim grałem w Flight Simulator i gra wygląda fantastycznie. Żaden z niego ziemniak

Widziałem porównania w 4k na dużym 55 calowym tv (więc nikt nie może zarzucić, że streaming nie odda full hd i mniejszych wartości) i mleko raziło w oczy. Ja bym wybrał chmurę na tej konsoli. 

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...