Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite jak negatywne emocje potrafi wyzwolić w graczach "status ekskluzywności" i to żeby znalazła się we właściwym dziale na forumku. Ważne że Medium, Scorn i Call of the Sea zapowiadają się na spoko gierki, jeszcze lepiej że wpadną w dzień premiery do gamepassa. A to czy jakiś użytkownik playstation ogra je sobie (lub nie) kilka miesięcy po premierze to szczerze mówiąc w ogóle mnie nie interesuje

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, najważniejsze, że MS inwestuje duże pieniądze w gry, z tego każdy powinien się cieszyć, większa ilość pieniędzy na rynku = większa szansa na dobre gry. Osobiście nie mogę się doczekać lipca i pierwszych przejawów dużych zmian w XGS. 

Edit: No, w sumie do tej drugiej wypowiedzi też pasuje "dokładnie".

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Ja jestem na tak aby i sony i ms czy epic dawały kase małym studiom na produkcje gier.  Czytam wszędzie i widzę to w sklepach cyfrowych (od eshop po steam) że rynek jest zalewany grami i ciężko się wybić. W ten sposób będziemy mieć więcej gier DOBRYCH do wyboru a i deweloperzy łatwiejsze życie. A czasowe exy to mała cena do zapłacenia za to. Im więcej dobrych gierek będzie tym lepiej dla nas wszystkich. Zakładam tutaj że duże firmy robią przesiew i te gry "sponsorowane" będą dobrej jakości. Bo zalew średnich indorów na steam, xbox live, eshop etc mnie nie interesuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czaicie porównywać 30-minutowy pokaz kilkunastu różnorodnych gierek, do oficjalnej prezentacji xboxa one z 2013 roku gdzie gier prawie nie było, a przez większość czasu gadali o telewizji i sporcie?

 

Wczorajszy stream raczej udowodnił jak bardzo zmieniło się podejście MS do tematu. Kiedyś snuli wizje mulitmedialnej centrum rozrywki do oglądania telewizji,  a teraz kładą pełny nacisk na gierki (studia first party, gamepass, xcloud).

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, 20inchDT napisał:

Weź już skończ z gloryfikacją Hendrixa. Może jeszcze go na piepieża mianujcie. Zaręczenia użykownika forum PE to nie jest oficjalna informacja od studia na temat platform na jakie gra trafi.

Chłopcy z mocnym bólem dupy latają po forum od czasu prezentacji cernego i co się później dziwić że szukają pocieszenia w tych trudnych czasach, nawet jeśli to farmazony czy perski dev, przejebane  ;)  EOT

 

a co do zapowiedzianych gierek to mam tak samo jak ASX, to czy te cztery gry wyjdą za rok, dwa lub nigdy na inne konsole, nie rusza mnie. Ważne że to ciekawe projekty na które MS sypnął brakującym hajsem i które ludzie będą mogli sobie ograć w XGP w najlepszej jakości :)

Te zapowiedziane exy XSX rozwalają na atomy to co  MS zapowiedział w maju 2013 dla XO a jeszcze więcej przed nami, jest HYPE. 

 

Ciekawe tylko że już właściwie ruszyła machina marketingowa z grami a Lockhart zapadł się pod ziemie, słabe jest reklamowanie AC i tych gier pod XSX jeśli istnieje XSS.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
7 minut temu, ASX napisał:

Czaicie porównywać 30-minutowy pokaz kilkunastu różnorodnych gierek, do oficjalnej prezentacji xboxa one z 2013 roku gdzie gier prawie nie było, a przez większość czasu gadali o telewizji i sporcie?

czego wymagasz od każuali? 

Odnośnik do komentarza

Ja nie wierzę, że ktoś może zachwalać to co było wczoraj. Wszyscy jesteśmy graczami bez względu na preferencje, ale to była kpina z ludzi, budują napięcie, że będzie gameplay pierwszych gier a tam praktycznie same trailery CGI. Jeżeli to ma być pokazaz tej mocy sprzętu to sorry, mnie nie urzekło. Jakby Sony to pokazało to tak samo bym uważał, nie można być zaślepionym fanatykiem i cieszyć się że średnie bądź słabe gry trafią do usługi. No nie tego się oczekuje. Jeżeli na to się pozwoli to zaleje nas taki syf jak na steama. Ja jako gracz oczekuje dużych dobrych gier. Sony ma ich kilka, czemu niby Microsoft nie może mieć czegoś na poziomie swoich eksow? Czekam na lipiec i oby było lepiej bo póki co ani jedni ani drudzy w strefie gier leżą. Plus dla Ms że się starają i chcą powalczyć, za to że mają gotowy mocny sprzęt, fajne pomysły z ulepszaniem starszych gier i usługami. Ale na Boga zróbcie jakieś nowe IP na poziomie, bo inaczej Sony pokaże nowe HZD albo Spidermana 2 i nikt nie pamiętałby o tej konfie. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, ASX napisał:

Czaicie porównywać 30-minutowy pokaz kilkunastu różnorodnych gierek, do oficjalnej prezentacji xboxa one z 2013 roku gdzie gier prawie nie było, a przez większość czasu gadali o telewizji i sporcie?

Samo porównanie to raczej okej, w końcu w obu przypadkach mówimy o pierwszych pokazach/prezentacjach w pełni skupionych na następnej generacji. I w przypadku tego porównania to oczywiście m$ wychodzi na plus, tak jak pisałeś, pokazuje to jaką drogę przeszli. Gorzej jak ktoś faktycznie twierdzi, że bardziej mu się podobała konfa z 2013, ale to wtedy może powinien bardziej się trzymać regionu filmowego na forumku ;)  

 

52 minuty temu, ASX napisał:

Wczorajszy stream raczej udowodnił jak bardzo zmieniło się podejście MS do tematu. Kiedyś snuli wizje mulitmedialnej centrum rozrywki do oglądania telewizji,  a teraz kładą pełny nacisk na gierki (studia first party, gamepass, xcloud).

Też się cieszę, że m$ w końcu zrozumiał, że robi konsole do GIER i teraz w pełni w te gry inwestuje. Wszyscy na tym zyskamy, nawet ci dla których gry == playstation.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, czarek250885 napisał:

(...)Ale na Boga zróbcie jakieś nowe IP na poziomie, bo inaczej Sony pokaże nowe HZD albo Spidermana 2 i nikt nie pamiętałby o tej konfie. 

 

>Zróbcie jakieś nowe IP

>Wymieniać sequel HZD i pająka dwa.

Ty no nie wiem co tam słabo.

 

Myśl, że w tym narzekaniu chodzi głównie o mentalność ludzi. Za MS wciąż się ciągnie fala hejtu z początku Ona'a. Jest ona mniejsza, ale wciąż są jednostki które krzyczą głośno przy pierwszej lepszej okazji. Ja to mam szczerze w pompce, to problem MS, ale jak widać, nawet zapowiedź fajnych gierek nic nie zmienia bo GRAFICZKA, bo DUŻE EXY(niw czasowe broń Cię Panie Boże Spencer ciulu), bo NOWE IP,  bo GRY USŁUGI, bo kamera zła i tak dalej. Wciąż MS ma dużo pracy przed sobą, żeby zmienić nastawienie osób do swojego sprzętu, ale, ale im się to nie uda. Nawet pro konsumenckie ruchy jak gamepass czy słabszy, ale tańszy nextgen są hejtowane. I będą bo to MS.

Edytowane przez zloto
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, czarek250885 napisał:

Ja nie wierzę, że ktoś może zachwalać to co było wczoraj. Wszyscy jesteśmy graczami bez względu na preferencje, ale to była kpina z ludzi, budują napięcie, że będzie gameplay pierwszych gier a tam praktycznie same trailery CGI. Jeżeli to ma być pokazaz tej mocy sprzętu to sorry, mnie nie urzekło. Jakby Sony to pokazało to tak samo bym uważał, nie można być zaślepionym fanatykiem i cieszyć się że średnie bądź słabe gry trafią do usługi. No nie tego się oczekuje. Jeżeli na to się pozwoli to zaleje nas taki syf jak na steama. Ja jako gracz oczekuje dużych dobrych gier. Sony ma ich kilka, czemu niby Microsoft nie może mieć czegoś na poziomie swoich eksow? Czekam na lipiec i oby było lepiej bo póki co ani jedni ani drudzy w strefie gier leżą. Plus dla Ms że się starają i chcą powalczyć, za to że mają gotowy mocny sprzęt, fajne pomysły z ulepszaniem starszych gier i usługami. Ale na Boga zróbcie jakieś nowe IP na poziomie, bo inaczej Sony pokaże nowe HZD albo Spidermana 2 i nikt nie pamiętałby o tej konfie. 

Myślę że trochę dramatyzujesz. Bo (plot twist) MS zapowiedział już 4 nextegnowe gry:

W tym powrót jednej z największych marek:

Sequel jednej z ciekawszych gierek tej generacji:

I zupełnie nowe IP (nie wiem czy jest na poziomie bo nie grałem):

 

A w lipcu zobaczymy jeszcze wiecej, więc spokojnie ;)

 

I nie wiem dlaczego ludziom nie mogły się podobać wczorajsze gierki? Co jest złego w Medium, Call od the Sea czy Scorn? Rozumiem zawod ale, nie każdy czekał na nowego far kraja jak ty

Odnośnik do komentarza

No na opady szczeki podczas prezentacji nowej generacji juz raczej nie mamy co liczyc. Skok z jednej na kolejna jest coraz mniejszy. Inna sprawa ze teraz jednak rozdzielczosc + plynnosc bedzie robila robote. Ogladajac gameplay na streamie w 1080p30fps a grajac w 4k60fps no to jednak jest odrobina roznicy w oprawie. 

Odnośnik do komentarza

tak jest jeszcze Project Mara (o którym prawie nic nie wiemy) i tak są to tytuły w większości crossgenowe (tak jak większość gier MS w najbliższym czasie), mimo to na tych trailerach nie można im niczego odmówić.

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, zloto napisał:

 

>Zróbcie jakieś nowe IP

>Wymieniać sequel HZD i pająka dwa.

Ty no nie wiem co tam słabo.

 

Myśl, że w tym narzekaniu chodzi głównie o mentalność ludzi. Za MS wciąż się ciągnie fala hejtu z początku Ona'a. Jest ona mniejsza, ale wciąż są jednostki które krzyczą głośno przy pierwszej lepszej okazji. Ja to mam szczerze w pompce, to problem MS, ale jak widać, nawet zapowiedź fajnych gierek nic nie zmienia bo GRAFICZKA, bo DUŻE EXY(niw czasowe broń Cię Panie Boże Spencer ciulu), bo NOWE IP,  bo GRY USŁUGI, bo kamera zła i tak dalej. Wciąż MS ma dużo pracy przed sobą, żeby zmienić nastawienie osób do swojego sprzętu, ale, ale im się to nie uda. Nawet pro konsumenckie ruchy jak gamepass czy słabszy nextgen są hejtowane. I będą bo to MS.

Mi daleko do tego by hejtowac ms za to że to ms. Pozycje ekskluzywne wyznaczają dany sprzęt, to zawsze najładniejsze gry na daną platformę. Tak jak mogę chwalić za konsole, usługi i chęć walki o rynek, tak już gry na wyłączność to inna sprawa. Podałem świeże IP Sony, ale jak chcesz mogę napisać np. Ghost of tsushima. Nie ma znaczenia, który eks Sony podam. Chodzi o to by robili gry na takim poziomie, umieją to robić bo mają kilka szpili. Tylko Ms boi się ryzykować, a Sony pozwala swoim robić co chcą nawet nowe IP, które okazują się strzałem w 10. Ktoś napisze no tak ale u nich są duże studia, a takie Bend dało radę zrobić świetny tytuł, który uważam za lepszy w tej generacji. Jeśli wolisz 200 gier na średnim poziomie ok twój wybór, ja wolę mocne tytułu. Jeśli eksy będą mieszać się z grami multiplatformowymi tak by co miesiąc mieć szpila będzie to ok. I tego oczekuje a nie sterty popierdułek, których pełno na steam! 

Odnośnik do komentarza

@czarek250885

 

Mówisz, że MS boi się ryzykować, a przypomnij sobie takie gry jak Sunset czy Quantum Break. To były duże gierki, AAA, nowe IP, z ciekawymi, często kontrowersyjny pomysłami na siebie. Było jeszcze kilka innych projektów poczas tej generacji, które zebrały moim zdaniem niesłuszny hejt. Gdyby takie ReCore wyszło na platformę Nintendo to było by chwalone pod niebiosa. 

Ludzie hejtuja bo...tak, ciągle te same frazy powtarzają i zapominają o trochę szerszej perspektywie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...