Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, suteq napisał:

VR teraz przeżywa renesans i rozwija się lepiej jak nigdy dotąd. Wychodzi coraz więcej dużych gier (HL Alyx, Asgard's Wrath, przyszły MoH, Lone Echo 2), firmy coraz bardziej inwestują w VR, a dodatkowo firmy coraz bardziej skłaniają się ku tej technologii bo właśnie teraz ich gry mogą na siebie zarobić co było bardzo trudne chociażby rok temu. 

Szkoda tylko że technologia strasznie droga, nie licząc VR od Sony bo ono jest jeszcze w przystępnej cenie. Jednakże oglądając w ruchu Alyx wygląda to niesamowicie dobrze i chciałoby się pośmigać trochę w tym świecie. Cieszy fakt że powoli pojawia się więc dużych produkcji co może tylko zwiększyć sprzedaż takich urządzeń. Trochę żałuję że oddałem prezent od żony właśnie ps VR, ale nie mogłem przetrawić ze kupiła zwykłą wersję, gdzie wtedy była promocja z 5 grami w tej samej cenie. Peszek chciał że jak pojechałem z towarem to tych pakietów już nie było, więc wziąłem kasę i tyle. Nawet nie wiem jak to smakuje. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Od 5 lat nie kupiłem żadnej nowej konsoli i trochę jaram się nowym Xboxem. Sam nie wiem dlaczego, bo w tej generacji ograniczyłem się tylko do PS4, głównie z powodu braku czasu, trochę z przemijającej już zajawki gry. Wcześniej kupowałem i posiadam do dziś wszystkie konsole, jednak brak dużych różnic między PS4 i Xbox oraz exclusivy, które przekonywały mnie do konsoli Sony sprawiły, że Xboxa sobie odpuściłem.

 

Teraz trochę zazdroszczę posiadaczom Xboxa usługi GamePass, która ma być dostępna też na nowej konsoli oraz kompatybilność z wszystkimi generacjami konsol MS kusi mnie bardzo. Chętnie nadrobię braki z XO, takie jak Quantum Break od Remedy, których gry bardzo lubię i Forze, którą katowałem godzinami na oryginalnym X.

 

Sam sobie się dziwię, ale czekam na nową generację konsol, ekscytuje mnie wizja powrotu do konsoli zielonych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, czarek250885 napisał:

 Peszek chciał że jak pojechałem z towarem to tych pakietów już nie było, więc wziąłem kasę i tyle. Nawet nie wiem jak to smakuje. 

Żałuj, dla mnie pierwszy kontakt z VR to zdecydowanie to co będę wspominał jako pierwsze z tej generacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Stuff that went a bit under the radar.

- "The Medium" by Bloober Team is an Xbox console exclusive. Raytracing on XSX. Launching on Game Pass
- "Scorn" is an Xbox console exclusive. Launching on Game Pass
- "Call of the Sea" is an Xbox console exclusive. Launching on Game Pass

 

strasznie zazdroszczę takiego czegoś, XGP będzie miał mocne wejście na XSX, a sama usługa, którą właśnie testuję na PC - jest świetna, bo za jakieś drobniaki ogrywam ze znajomymi całkiem fajne coopowe gry (Streets of Rage 4, Sea of Thieves)

 

jak dla mnie na razie 1:0 dla MS, nie z powodu tego ostatniego eventu, tylko usług, które aktywnie promują

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, aph napisał:

Żałuj, dla mnie pierwszy kontakt z VR to zdecydowanie to co będę wspominał jako pierwsze z tej generacji.

No właśnie z perspektywy czasu żałuję. Może bliżej świąt znów dadzą tą promke z 5 grami to kupię. Vr i ps Vita to moja kupka wstydu z tego powodu, że ich nie kupiłem(vr oddałem bez sprawdzania).

Co do Xboxa chcę go pożyczyć od kumpla z pracy by ograć najlepszą grę jaką tam macie czyli Sunset Overdrive od Insomaniac. Jestem zauroczony ich grami, które zawsze mi leżą. Dodatkowo chciałbym sprawdzić Ori, uwielbiam takie klimaty. Ciekawie będzie znów chwycić pad Xboxa, ostatni jaki był to ten pierwszy wielki ciężki dla hamburgerów hehe.

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

VR to jest jeszcze młoda technologia ale to jest raczej przyszłość naszego hobby. Cena na poziomie TV też nie jest jakoś wygórowana, brakuje tylko w branży jednego standardu ale to pewnie z biegiem lat się wypracuje. Na salony pewnie wjedzie jak technologia stanieje. 

 

 

Grube stwierdzenie. 

Jak dla mnie żeby to miało sens, to podstawowa kwestia- brak kabli. Okulary lekkie, wygodne, bez zbędnego kasku. Nunchaku w rękach i jeszcze miałoby to jakiś sens. 

Na teraz nie widzę sensu wydawania 6k na zestaw Valve żeby obczaić 4 gry. 

 

Jak dla mnie, skończy jak ruchome gry jak i 3D w telewizorach. Był długi spokój z tym VR, wróciło i o dziwo trzyma się nadal dobrze. Ale jestem zdania że skończy jak 3D. Jako bajer, do sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza

VR już jest w fazie, w której można śmiało oszukiwać swój mózg, że nie jest się w pokoju z goglami na głowie, tylko zupełnie gdzieś indziej. Wystarczy tylko raz spróbować, a wszelkie wątpliwości znikają - to nie Kinect, to nie Eye Toy, to nie Wiimote. To działająca i rewelacyjna technologia, i choć może nie stanie się definitywną przyszłością gierek wideo to jednak może śmiało być rozwijana równolegle do reszty branży i nie wstydzić się niczego w porównaniu z innymi sposobami grania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

 

 

Grube stwierdzenie. 

Jak dla mnie żeby to miało sens, to podstawowa kwestia- brak kabli. Okulary lekkie, wygodne, bez zbędnego kasku. Nunchaku w rękach i jeszcze miałoby to jakiś sens. 

Na teraz nie widzę sensu wydawania 6k na zestaw Valve żeby obczaić 4 gry. 

 

Jak dla mnie, skończy jak ruchome gry jak i 3D w telewizorach. Był długi spokój z tym VR, wróciło i o dziwo trzyma się nadal dobrze. Ale jestem zdania że skończy jak 3D. Jako bajer, do sprawdzenia. 

Oculust Quest kosztuje 2k i jest całkowicie bezprzewodowy. A jak ktoś chce to kupuje kabelek i ma przewodową wersję gogli do PC. 

 

3D nawet się nie rozpoczęło i już się skończyło. VR coraz bardziej rośnie. 

Odnośnik do komentarza

Całkiem fajny wywiad. 

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-05-10-wywiad-szef-rozwoju-xbox-series-x-o-mocy-cenie-i-animacji-startowej

 

+ jeszcze informacje o cenie, które dają do myślenia. Microsoft jest w tej generacji na pewno bardzo zdeterminowany, żeby osiągnąć sukces. Coś może być na rzeczy, mimo że to tylko gadanie analityka. 

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-05-11-microsoft-czeka-na-prezentacje-ps5-by-zaoferowac-nizsza-cene-xbox-series-x-uwaza-analityk

Odnośnik do komentarza

Myślę że Sony w ogóle sie nie stresuje. Pozycja Sony jest niezagrożona, MS może im odebrać max. 20 mln użytkowników( co i tak byłoby dla nich sukcesem). No chyba że wydarzyłaby się jakaś katastrofa, ale na to się nie zapowiada.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Myślę że Sony w ogóle sie nie stresuje. Pozycja Sony jest niezagrożona, MS może im odebrać max. 20 mln uzytkownikow co i tak byłoby dla nich sukcesem

 

Dopóki nie pokażą dobrych gier, to nic nie ugrają, choćby mieli najlepszą konsolę na świecie.

Jak patrzę na nadchodzącą generację, to z punktu widzenia konsumenta dużo bardziej podoba mi się to, co robi Microsoft, ale wiem, że na PlayStation dostanę kontynuacje znanych serii, które i tak poskładają pod względem grafiki czy mechaniki, więc chwilowo nic mi nie robi ta większa moc Xboxa. 

 

Zieloni mają jeszcze ogrom pracy do wykonania, żeby cokolwiek ugrać, ale jak będą walczyć ceną i usługami to są na dobrej drodze. 

Odnośnik do komentarza

Niższą ceną można wiele ugrać, jeśli byłoby tak, że Series X  byłby tańszy od PS5 to na pewno MS przekonałby dużą cześć graczy do siebie, na dodatek z usługą typ GP. Nie byłoby mowy o przejęciu pałeczki lidera, jak to było przy zapowiedzi PSX'a, ale na pewno jakiś duży % rynku Xbox by przejął z powrotem.

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się z tym ogromem pracy.

Xbox będzie o wiele tańszą konsolą w utrzymaniu dla użytkownika, jak PS. Day one wychodzi konsola i nie muszę wydawać kilkaset złotych żeby kupić kilka gier, tylko na dzień dobry mam Xbox Game Pass z całym dobrodziejstwem. Już MS zadba o gry na premierę. + oczywiście cała wsteczna i Smart Delivery.

Odnośnik do komentarza

Mnie sie przede wszystkim podoba kompatybilność i cały ten gamepass. Niech sprzęt kosztuje i 600 euro, a i tak to będzie jedyna kwota jaką wydam. Gamepass do końca 2021, pady mam z tej generacji, więc o nic więcej nie muszę się martwić. Gdzie przy starcie poprzedniej, dodatkowy pad i jakieś dwie gry to kolejne 700 zł. Dla mnie rewelacja.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Moldar napisał:

Mnie sie przede wszystkim podoba kompatybilność i cały ten gamepass. Niech sprzęt kosztuje i 600 euro, a i tak to będzie jedyna kwota jaką wydam. Gamepass do końca 2021, pady mam z tej generacji, więc o nic więcej nie muszę się martwić. Gdzie przy starcie poprzedniej, dodatkowy pad i jakieś dwie gry to kolejne 700 zł. Dla mnie rewelacja.

 

 

No tak, zupelnie zapomnialem o kompatybilnoci padów.. :banderas:. Czyli kupujesz tylko konsolę i jazda. Gier na start cała masa i pasujące akcesoria.

Odnośnik do komentarza

Byliby głupi, gdyby zrezygnowali z lockharta w momencie, kiedy dużo osób ma wciąż telewizory 1080p. X to sprzęt dla entuzjastów, a ci kupią i tak nie patrząc na cenę. To lockhartem będą walczyć cenowo, bo przeciętnemu Kowalskiemu 60 fps czy ilośc pixeli nic nie powie, skoro nawet na forum są osoby, które nie widzą różnicy pomiedzy 30, a 60.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

Jeśli spojrzeć na historie to to niemal zawsze powtarza się ten sam schemat. Konsola tańsza od konkurencji sprzedaje się lepiej.

 

Ludzie zapominają że ludzie w 2013 zabijali sie o palety nie z powodu knacka i killzona, nie z powodu tego że ps4 miało pół terafanka więcej niz Xbox one, tylko głównie dlatego bo Sony zaoferowało atrakcyjna konsole w cenie znacznie tańszej niz konkurencja.

 

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No to prawda. Spodziewam się że w tej generacji będzie najmniej migracji między systemami w historii. Posiadacze xboxa i PlayStation mają wykupione abonamenty na kilka lat, biblioteki gier do ogrania we wstecznej.

Ale na pewno posiadanie tanszej konsoli nie zaszkodzi w walce o nowych klientów ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...