Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 minut temu, Square napisał:

Ja to widzę tak, że w ramach Smart Delivery gra dostaje darmowego patcha, który przyspiesza loadingi i wykorzystuje większą moc sprzętu, ale ma się to nijak to wersji napisanej wyłącznie pod next-gena.

Takie coś masz teraz przy wstecznej na One, nikt by nie reklamował tego Smart Delivery, gdyby to działało na podobnych zasadach co teraz.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MBeniek napisał:

Czyli next-genowy patch/upgrade będzie dawał to samo co kupienie w sklepie cyberpunka w pudełku z logiem XSX. 

 

Tak, ale czy samo CDPR nie zapowiedziało, że CP2077 otrzyma oddzielną wersję dedykowaną pod next geny? Czyli to co dostaniemy to pewnie coś w rodzaju X Enhanced do cross-gena, a nie faktycznej definitive.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, 20inchDT napisał:

Jak wy dochodzicie do takich wniosków po cytacie od Hendrixa i tym, co mówią na filmiku, to nie wiem co powiedzieć :dunno:

Na przykład:

'Kurde bele, coś może być na rzeczy, mam nadzieję, że jednak wszystko będzie działało zgodnie z optymistycznym scenariuszem, ale będę miał na uwadze, że rzeczywistość może się okazać ostrym cieniem mgły.'

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Tak, ale czy samo CDPR nie zapowiedziało, że CP2077 otrzyma oddzielną wersję dedykowaną pod next geny? Czyli to co dostaniemy to pewnie coś w rodzaju X Enhanced do cross-gena, a nie faktycznej definitive.

Ale to wtedy by sami sobie zaprzeczali, a to raczej byłoby im nie na rękę jeśli dalej chcą utrzymać wizerunek firmy prokonsumenckiej. A to, że wyjdzie wersja definitive/goty (z wszystkimi dlc, patchami, etc.), za którą już będzie trzeba normalnie zapłacić to chyba oczywiste. ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mugen napisał:

Na przykład:

'Kurde bele, coś może być na rzeczy, mam nadzieję, że jednak wszystko będzie działało zgodnie z optymistycznym scenariuszem, ale będę miał na uwadze, że rzeczywistość może się okazać ostrym cieniem mgły.'

Ja to bym jednak polecał naukę czytania ze zrozumieniem. To, że nie wszyscy wydawcy będą brali udział w smart delivery już sugeruje, że nie będzie to zwykły patch jak do one X. EA już pokazało swoje prawdziwe oblicze i się okazało, że "smart delivery" od nich będzie tylko czasowy.

Odnośnik do komentarza

Ehh ten microsoft, czyli z 6 wersji będzie. One, one X patched, series S patched, series X patched, series S next-gen, series X next-gen :trap: Najpierw wprowadzają zamęt z nazwenictwem konsol, a teraz to. Na ps5 po bożemu będzie - wersja ps4 i remaster na ps5

Edytowane przez 20inchDT
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Od początku przekaz wokół smart delivery jest bardzo niejasny i brzmi jak wymysł czysto marketingowy, włącznie z głupią nazwą. Jak będzie to się zobaczy ale nie warto klepać preordery dopóki się nie określą dokładnie.

 

wersje goty też mają osobne sku ale technologicznie to te same gry co oryginalne wydania

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Ja to rozumiem, że odpalając płytę z one na series x po ściągnięciu patcha odpali mi się wersja serwis x. Ms daje taką możliwość, a developer sam decyduje czy da ludziom taką możliwość czy będę chciali dwa razy zarobić. Obojętnie jak to ma być dostarczone i tak z cp2077 czekam na next geny bo jak sobie przypomnę loadingi w wiedźminie to....:wallbash:

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Szymek napisał:

CP77 na One (1,5 tf) i Series X (12tf) to będą dwie różne gry z technicznego punktu. Jakoś nie wierzę że dev będzie za darmo rozdawał swoją pracę.

 

czy jak dev robi gre która sie odpala na gtx770 ale też na rtx2080ti to znaczy że na któryś setup rozdaje swoją prace za darmo?

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, kermit napisał:

 

czy jak dev robi gre która sie odpala na gtx770 ale też na rtx2080ti to znaczy że na któryś setup rozdaje swoją prace za darmo?

Chyba dostonale wiesz ze nie bo w Twoim przykładzie chodzi o optymalizację. Tak to możesz sobie porownywac One do One S/X. Od wersji na next geny oczekuje nowej jakości a tego chyba w miesiąc nie zrobia.

Może niech najpierw wyjdzie ta gra w terminie :) a jeśli będzie true next gen version za free to tylko się cieszyć 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Sebas napisał:

 

 

17 minut temu, Shago napisał:

Ja to rozumiem tak, że kupując wersję XO w ramach Smart Delivery dostaniemy ulepszoną wersję na XSX. Inaczej by to nie miało sensu, bo przecież będzie wsteczna kompatybilność, więc i tak gry z XO powinny działać na XSX bez problemu.

Właśnie tak  :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Szymek napisał:

Chyba dostonale wiesz ze nie bo w Twoim przykładzie chodzi o optymalizację. Tak to możesz sobie porownywac One do One S/X. Od wersji na next geny oczekuje nowej jakości a tego chyba w miesiąc nie zrobia.

Może niech najpierw wyjdzie ta gra w terminie :) a jeśli będzie true next gen version za free to tylko się cieszyć 

Myślę, że next-genowa jakość jest już od dawna, tutaj kwestia jest tylko schodzenia w dół i dopasowanie się do obecnych konsol.

Odnośnik do komentarza

Kurcze tak sobie myślę, a jeśli oni sobie wymyślili, że kupujesz na obecną generację grę, a później kupujesz series x i oczywiście odpalisz ją sobie we wstecznej tylko w tej samej konfiguracji. Natomiast jak chcesz tą lepszą wersję to musisz kupić wersję dedykowaną pod nowy sprzęt. Kurde jakieś takie małe zamieszanie się wkradło. Oby to nie było jak z tym gameplayem ac. 

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, czarek250885 napisał:

Kurcze tak sobie myślę, a jeśli oni sobie wymyślili, że kupujesz na obecną generację grę, a później kupujesz series x i oczywiście odpalisz ją sobie we wstecznej tylko w tej samej konfiguracji. Natomiast jak chcesz tą lepszą wersję to musisz kupić wersję dedykowaną pod nowy sprzęt. Kurde jakieś takie małe zamieszanie się wkradło. Oby to nie było jak z tym gameplayem ac. 

 

To byłoby tak absurdalne, że chyba sam w to nie wierzysz. 

Jasno było powiedziane, że kupujesz teraz grę na Xbox One, a w momencie kupna XSX masz patcha, który daje Ci wszystkie bajery z next-genów. 

Edytowane przez MatekDM
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MatekDM napisał:

 

To byłoby tak absurdalne, że chyba sam w to nie wierzysz. 

Jasno było powiedziane, że kupujesz teraz grę na Xbox One, a w momencie kupna XSX masz patcha, który daje Ci wszystkie bajery z next-genów. 

Nie tyle absurdalne co chamskie. No ale to by był marketingowo strzał w stopę. Wierzę że ms chce dobrze tylko czy korporacje chcą tego samego? No nic czas pokaże, widzę notkę ms i jest jasno kupujesz raz i masz zawsze najlepszą wersję w zależności na jakim sprzecie odpalasz więc jest ok. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mani napisał:

Ale czego wy nie rozumiecie? Wychodzi nowe HALO. Mam nowego XSX ale kupuje wersje na XBONE. I z automatu dzięki Smart Delivery mam w domu wersje na XSX. Tu nie ma żadnego zamieszania. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

No z Exami to wiadomo OCB, ale EA na przykład już kombinuje - kup grę na XBONa do końca grudnia żeby otrzymać wersję XSX do 31 marca za free, a później płacz i płać. Wszystko zależy od wydawcy/developera. M$ idzie prokonsumencką drogą i za to mu chwała.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...