Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak w czasach generacji x360 koledzy ze strefy euro opowiadali, że gry są tam tańsze w relacji do zarobków, a dla nas 200 zł to był kosmos. Wtedy na zachodzie zakup gry był porównywany do zakupu kilku browarów i paczki fajek. Teraz w Polsce wychodzę do sklepu po małe zakupy i zostawiam tam 100 zł. Dwa trzy wyjścia i mogę kupić nową grę na premierę. Dogoniliśmy zachód! Nasze zarobki jeszcze nie ;) 

 

2 godziny temu, iluck85 napisał:

Przyszłość nakreślił Microsoft w poprzedniej generacji, ale reakcje wszyscy pamiętają i się wycofał. Ale mniej więcej wiadomo jak to będzie wyglądać za jakiś czas.

 

Kierunek jest mniej więcej znany ale po drodze doszły jeszcze różne DLC, gry free to play, gdzie płaci się za różne rzeczy, GPU i PSplus extra/premium a na horyzoncie mamy GaaS. Spodziewam się jakiegoś miksu tych wszystkich elementów. Rzuciło mi się to w oczy przy the outer worlds, gdzie podstawka jest w cenie abonamentu ale dodatkowa zawartość już do dokupienia i to tylko w cyfrze.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Elitesse napisał:

Pamiętam jak w czasach generacji x360 koledzy ze strefy euro opowiadali, że gry są tam tańsze w relacji do zarobków, a dla nas 200 zł to był kosmos. Wtedy na zachodzie zakup gry był porównywany do zakupu kilku browarów i paczki fajek. Teraz w Polsce wychodzę do sklepu po małe zakupy i zostawiam tam 100 zł. Dwa trzy wyjścia i mogę kupić nową grę na premierę. Dogoniliśmy zachód! Nasze zarobki jeszcze nie ;) 


 

1997 Tekken 3 i 199zl. Gdzie w 97 przeciętnie wynagrodzenie wynosiło 1100zl 

Zaokrąglając do 1200 to 1/6 pensji jedna gra. 
Dzis przy średniej 5k, 350zł za gre to teraz 1/14 pensji. 
Srednio ogarniam skąd ten lament. Ale kumam ze mało kto pamięta wtedy ceny, bo większość jechała na verbatimach i esperanzach. 

W drugiej połowie 90’ gry na N64 potrafiły kosztować 300zl. To był kosmos. 
 

To takie w prostej lini, bo składowa jest inna.  Mamy debilny przelicznik, kurs, do tego syf z pandemia i ogólne podwyżki wszystkiego dookoła. 
Biorac pod uwagę fakt, ze ostatnie duże gry maja problemy na początku, to można sobie darować kupowanie gier w dniu premiery. 
Day one kupię po nowym roku Hogwart i Wo Long. Z reszta sobie mogę poczekać. 249 i 269 już było w poprzedniej generacji. Te 320/330 jest akceptowalne imo.

Po wypowiedzi Phila tez można wywnioskować ze podwyżka abonamentu jest kwestia czasu. 
Klasyk- tanio to już było :) 

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Witam, syn jest posiadaczem XBOX Series S i bardzo chciałby kupić joystick Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition i przepustnicę Thrustmaster TCA Quadrant Airbus Edition.

Z tego co czytam są one kompatybilne tylko z PC. Słabo się znam, więc proszę o podpowiedź, żeby pieniądze nie poszły w błoto. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem?

 

Thrustmaster TCA Sidestick X Airbus Edition - ma oficjalną licencję zgodności z Xbox Series X|S, ale Mikołaj nie ma takiego budżetu :-)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Mama gracza napisał:

Witam, syn jest posiadaczem XBOX Series S i bardzo chciałby kupić joystick Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition i przepustnicę Thrustmaster TCA Quadrant Airbus Edition.

Z tego co czytam są one kompatybilne tylko z PC. Słabo się znam, więc proszę o podpowiedź, żeby pieniądze nie poszły w błoto. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem?

 

Thrustmaster TCA Sidestick X Airbus Edition - ma oficjalną licencję zgodności z Xbox Series X|S, ale Mikołaj nie ma takiego budżetu :-)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Jest jeszcze jedna opcja, niestety trochę mniej dopakowana bajerami niż wymarzony zestaw syna. Thrustmaster T.Flight Hotas One jest w pełni kompatybilny z XSS (tutaj potwierdzenie z supportu MS). Może jeszcze pozostali forumowicze coś zaproponują, ale wątpię, żeby był duży wybór takich kontrolerów :(

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2022 o 08:17, ASX napisał:

no sytuacja nie jest tragiczna bo jest jeszcze Game Pass ale i tak słaba decyzja z punktu widzenia konsumentów, bo są ludzie którzy kupują gry na własność i nie korzystają z abonamentów.

Czy MS skorzystał na przetarciu szlaku i dlatego zwiększył cenę (bo skoro można zarabiać więcej, to czemu nie), czy po prostu jest to dla nich kolejny plusik do abonamentowej ekspansji? Pewnie jedno i drugie, a skorzystali, bo nie będą pierwszymi w linii ognia i krytyki, nie oni to zapoczątkowali. Bo w takim przypadku nie sądzę, żeby mieli w planach podwyżkę.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, pawelgr5 napisał:

No szkoda, liczyłem że cokolwiek nowego z krótkim gameplayem wrzucą. Albo chociaż przypomną się z jakimś redfallem czy innym starfieldem. 

No raczej. To są gry które mają wyjść do czerwca. Czy brak daty premiery to sygnał że dzieje się nie najlepiej? Ja tak to zaczynam odbierać 

Odnośnik do komentarza

No do Gamepassa wpada dużo ciekawych gier i spoko. Ale zapłaciłem za konsolę 2,5 tys i też chcę czasem gry która zerwie mi skalp oprawą audio video. Tym bardziej że już od jakiego czasu slyszymy o powstających grach. Nintendo wypluwa jak z karabinu exy, Sony też. Wychodzą już kapitalne multiplatformy, chociaż też zmagali się z lockdownami itp. 

Ale gry od XGS są widocznie tak wyjątkowe że muszą powstawać całą generację takie perły. 

 

Nie wiem dla mnie to rozgrywane jest fatalnie 

  • Plusik 3
  • This 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, drozdu7 napisał:

No do Gamepassa wpada dużo ciekawych gier i spoko. Ale zapłaciłem za konsolę 2,5 tys i też chcę czasem gry która zerwie mi skalp oprawą audio video. Tym bardziej że już od jakiego czasu slyszymy o powstających grach. Nintendo wypluwa jak z karabinu exy, Sony też. Wychodzą już kapitalne multiplatformy, chociaż też zmagali się z lockdownami itp. 

Ale gry od XGS są widocznie tak wyjątkowe że muszą powstawać całą generację takie perły. 

 

Nie wiem dla mnie to rozgrywane jest fatalnie 

Po tak słabym roku rozgoryczenie jest zrozumiałe, ale już nie przesadzajmy z dramą, bo nie pokazali dziś trailerów u Geoffa xd. Na pierwszą połowę 2023 obiecali z 5 gier na konsolę. Tak jak pisałeś będzie też w zatrzęsienie multiplatform aaa. Takiego przepychu to jeszcze nigdy chyba nie było. Sony jakies tam gierki ma, ale dużo z tego podkupione multiplatformy. Cieszylbys sie bardziej gdyby ms zaplacic np. team ninja za zrobienie exa z wo long zamiast gamepassa? Nintendo wypuszcza duzo gier to racja, ale nie sa to gry aaa i zadna z nich nie zrywa skalpu graficznie i sadzac po aktywnosci w dziale to prawie nikogo te gry nie interesuja.

  • Plusik 2
  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...