Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

myśle że nie ma co się sugerować jednym exactem, wszyscy wiemy że jest troche "specyficzny".

 

Teraz ludzie jakoś nie mają problemu z wyborem pomiędzy Xbox One S a Xbox One X i nie sądze by mieli problem w przyszłosci. Chociaż oczywiście mogą zdarzyć się jednostki których taki wybór przerośnie, ale mówimy tu o pewnym marginesie

Edytowane przez ASX
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Czytając ostatnie strony tego tematu, przyznaję, że pomysł wydania dwóch konsol nie jest pomysłem dobrym. Jeśli ludzie na forum growym tego nie ogarniają, to tym bardziej skołowani będą niedzielni gracze przy zakupie.

 

Dla niedzielnych graczy będzie zapewne prosty podział.

Xbox do 4kTV i Xbox do FullHD.  I Tyle wystarczy ;-)

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.06.2020 o 18:26, 20inchDT napisał:

Xboxa nie trzeba rozkrecac, zmieniac pasty, termopadów czy zdejmowac gornej obudowy do grania jak to w temacie tlou2 sie dowiedzielismy.

Widzę, że gdy ktoś klarownie napiszę prawdę i genialnie odpowie na poprzedniego twojego posta, nagle wszystko się zmienia i te wcześniejsze argumenty nie są ważne, a priorytetem staje się pasta termoprzewodząca. Dziwię się że jako użytkownicy konsoli, ludzie tu wyliczają teraflopy, to domena pc, chcecie patrzeć na słupki osiągów i wydajności, to chyba pomyliliście sprzęty. Konsole to zawsze pewne ustępstwa na które się godzimy. Każdy sprzęt ma coś czego drugi nie posiada, każdy ma coś fajnego do zaoferowania i każdy wybieramy według własnych preferencji, a te są różne. Każdy już wie co kupi i jeśli nie będzie wybryków typu Don-a Mattrick-a to nic w tej kwestii się nie zmieni. Nie zmienia to jednak faktu że można obserwować co się dzieje w obu obozach bo prawdziwego gracza obchodzą dobre gry, które są na każdym sprzęcie. A wylewanie jadu bo moje jest lepsze niż twoje to totalny odlot. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.06.2020 o 18:26, 20inchDT napisał:

Xboxa nie trzeba rozkrecac, zmieniac pasty, termopadów czy zdejmowac gornej obudowy do grania jak to w temacie tlou2 sie dowiedzielismy.

Ej, czemu ja tego nie widziałem tydzień temu, jak rozkręcałem Xboxa żeby zmienić pastę? Zaoszczędziłbym sobie godzinkę roboty, bo nie trzeba... :frog:

Odnośnik do komentarza

Ja markę szkaluję? Jakbym miał oddać konsolę bezdomnym czy coś to PS4 poleciało by bez wahania, nad Switchem bym płakał, a Xboxa broniłbym własną piersią do ostatniego tchu, kolego. Problem w tym, że MS użył słabizny bazującej na wosku ((pipi)a, pasta wax-based w 2020 i to na gołym APU XD) i po jakimś czasie grania w tytuły Enhanced leci ona do wymiany. Nie ma na to siły, po prostu.

Odnośnik do komentarza

Taką samą pastę kładli w fatach i S? Bo o takich przygodach czytałem jedynie w odniesieniu do X. Mam nadzieję, że z nową generacją zmienili fabrykę, która składa im konsole i pady, bo o te drugie to mam ból doopy. Jak mogli przejść z pancernych padów do 360 do tych z one... Mam nadzieję, że za tymi niewielkimi wizualnymi zmianami kryją się inne wnętrzności.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, 20inchDT napisał:

Mam nadzieję, że z nową generacją zmienili fabrykę, która składa im konsole i pady, bo o te drugie to mam ból doopy.

Mało prawdopodobne żeby next geny produkował ktoś inny jak FOXCONN, nikt raczej nie jest w stanie zaoferować niższej ceny wyprodukowania jednej sztuki, Sony teoretycznie mogłoby składać w Japonii u siebie, ale znowu wchodzą koszta i wydajność linii produkcyjnych.

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, 20inchDT napisał:

Taką samą pastę kładli w fatach i S? Bo o takich przygodach czytałem jedynie w odniesieniu do X. Mam nadzieję, że z nową generacją zmienili fabrykę, która składa im konsole i pady, bo o te drugie to mam ból doopy. Jak mogli przejść z pancernych padów do 360 do tych z one... Mam nadzieję, że za tymi niewielkimi wizualnymi zmianami kryją się inne wnętrzności.

Tak, taką samą. Ale i konsola robi więcej, dlatego poci się tylko w tytułach XOX Enhanced - jednak jakość nie bierze się z powietrza.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bzduras napisał:

Ja markę szkaluję? Jakbym miał oddać konsolę bezdomnym czy coś to PS4 poleciało by bez wahania, nad Switchem bym płakał, a Xboxa broniłbym własną piersią do ostatniego tchu, kolego. Problem w tym, że MS użył słabizny bazującej na wosku ((pipi)a, pasta wax-based w 2020 i to na gołym APU XD) i po jakimś czasie grania w tytuły Enhanced leci ona do wymiany. Nie ma na to siły, po prostu.

Brak IHS to normalna rzecz w tego typu układach (nie montowanych przez użytkownika i bez sklejek różnych chipów) i według mnie pod względem odbierania ciepła to zaleta :) Tani nielutowany IHS (a nie oszukujmy się, na konsolach koszty są cięte ile się da) może spowodować problemy z jego oddawaniem, vide procesory Intela i ich słynny glut. Minusem braku IHS jest za to podatność na uszkodzenia mechaniczne, ukruszenie rogu chipu przy np zakładaniu chłodzenia = kaput (najczęściej takie sytuacje zdarzają się chyba w pecetowych GPU).

Odnośnik do komentarza

Nie mówię, że nie, ale nakładanie na taki chip podrzędnego termoprzewodnika jest co najmniej zastanawiające. W odpowiednim temacie wrzucałem zdjęcie swojej rocznej konsoli na stockowej paście - dramat, jednym słowem.

https://www.psxextreme.info/topic/106582-xbox-one-komentarze-i-inne-rozmowy/?do=findComment&comment=4558002

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...