Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdarza się to często, ba nigdy w życiu mi się to nie zdarzyło....

Dualsense jest dla mnie najmniej wygodnym padem jakiego używałem w życiu i to jedyny pad z którym mam osobiście problem, bo zazwyczaj oswojenie się z padem u mnie to maks minuta, a w tym przypadku po tygodniu dalej mam problem i wolę grać na ds4.

Widzę, że podczas grania ręce ciągle mi chodzą i hmm szukają lepszego chwytu, coś jak z telefonem, kiedy kciukiem chcemy sięgnąć mniej dostępnych miejsc na ekranie. Gram pół godziny i czuje jakbym grał na vicie, ręce zaczynają odczuwać uciski i niewygodę, wybrzuszenia po bokach są dla mnie ciut za duże, przez co odczuwam sporą niewygodę. Do tego kciuki mi się ślizgają po gałkach czego nie miałem na ds4 czy xboxowym padzie.

Niewygodny pad to dla mnie nowość, ale po niecałej godzinie czuję w dłoniach, że jest coś ciągle nie tak, gdzie na innych mogę grać godzinami i nic. Czytam, że u innych osób też ten problem występuje, nie wiem jaka skala, nie interesuje mnie aż tak, bo to ja mam grać, nie inni, ale jest to dla mnie dość spory problem i zastanawiam się nad sprzedażą konsoli. Jakby ds4 działał w grach z ps5 to by nie było problemu, a tak muszę przemyśleć temat i ewentualnie czekać na pady od innych producentów.

  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza

Ja miałem czasami problem z DS4, po takich dłuższych posiedzeniach z grami - bolała mnie prawa rękach, a mianowicie okolice małego, serdecznego i środkowych palców. I to niezależnie jaka gra, zawsze po jakimś czasie tak mam. Nie wiem, może przez ten układ analogów tak bywa. Niemniej mam nadzieję, że ten problem wraz z DualSense zostanie wyeliminowany, ze względu na trochę większe gabaryty od poprzednika.

 

A w takim padzie od Xone, nie mam już z tym problemów, nic nie boli, a gram tak samo długo jak i przy DS4.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2020 o 01:49, eloszki napisał:

Tak, problem, który u mnie występował z ładowaniem już nie występuje. Właśnie pad ładuje się z frontowego USB bez żadnych problemów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Potwierdzam. Update systemu, najnowszy firmware joypada (0204), zasilanie usb przez 3h w standby, kabelek usb-c z zestawu i w końcu działa frontowe ładowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podłączenie kabla nic nie da, trzeba:

 

STEP 1: TURN OFF INTERNET CONNECTION. Go to Settings > Network > Settings > Connect to internet (slide it so that it's off)

STEP 2: CHANGE DATE. Settings > System > Date and Time > Set Manually > Changing the day alone should do it > Press OK.

STEP 3: DELETE CONTROLLER. Settings > Accessories > General > Bluetooth Accessories > Select the connected controller > Delete.

STEP 4: TURN OFF PS5. Simply press and hold the power button on the PS5 till it turns off the system.

STEP 5: PLUG CONTROLLER INTO PS5 WITH CABLE. Simply use the cable that came with the console and plug the controller.

STEP 6: TURN ON PS5. Since the controller isn't paired with the PS5 anymore you'll have to hit the power button on the console to turn it on. Once it's on press the PS button on your control while still being connected to the console via the cable. The prompt to update your controller will show up.

STEP 6.5: IT WORKS WITH MULTIPLE CONTROLS. I actually have two controllers that needed updating. I thought I would have to do the whole process again but by simply turning off the updated one and switching to the other one it automatically prompted me to update the second control. If for whatever reason this doesn't happen. Just redo these steps and you should be good.

 

Też raz przypadkiem zrobiłem skip, potwierdzam działa :kaz:

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak wam się sprawuje wbudowany mikrofon? Konsola pokazuje w ustawieniach audio, ze dobrze łapie dźwięki, ale jak gram z kumplem czy to Fife czy Uncharted 4, to rozmowa jest praktycznie niemozliwa. Trafiają do niego tylko urywki slow i to czasem po długim lagu (lub nic nie słyszy), mimo że na ekranie pojawia się nam obu ikonka audio.

 

Pewnie problem bardziej sieciowy lub z sama usługa online, niż padem, nie? Podczas samej gry jednak lagów nie ma, tylko ten voice chat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...