Skocz do zawartości

DualSense i PSPortal


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, _Red_ napisał:

Ciareczki jak widzę ten kruchy plastik i walkę z oporem triggerow, gdy coś się zatnie. Wtedy tylko wsłuchiwać się czy nie było: "chrup".

 

Nie umiem sobie wyobrazić tego haptica, w jaki sposób to zmieni doznania wibracji (tzn. rozumiem technologię, ale nie mogę sobie wyobrazić odczucia).

 

To jest zupełnie inny rodzaj wibracji. Stare silniczki były bardzo ograniczone, bo polegały na obracaniu sporego odważnika, więc zawsze wprowadzane było opóźnienie, a sam rytm wibracji zawsze był taki sam. Haptyczne wibracje używane są od lat w iPhone'ach. Haptyka jest uzywana w ogromnej ilości miejsc. Przełączanie opcji, symulacja fizycznego przycisku Home, scrollowanie list, wibracje w rytmie dzwonka, itp. Świetna sprawa, którą jednak trzeba spróbować samemu, bo z opisu ciężko zrozumieć hype.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Popatrzyłem na ten moduł haptycznych siłowników i przypomniałem sobie jak W DS4 wymieniałem sam całe przyciski R2 razem ze sprężynką. Koszmar :/ I analogi też na jakieś z mocniejszą gumą. Liczę że jakość poprawiła się w Dual Sens bo jak nie to i tak znajdą się firmy które zechcą wypuścić poprawione elementy do pada jak było w przypadku DS4 gdzie można było kupić większą baterie, trwalsze analogi a nawet wsadzić te od Xboxowego pada no i zamienne sprężynki i całe przyciski R2 i L2 które były mocno problematyczne.

 

20150911-163703-1.jpg

Odnośnik do komentarza

Mi teraz po ok 4 latach coś się działo z lewym analogiem choć odkąd przyszedł nowy cudowanie ozdrowiał :)

 

Pytanie czy ta wada, o której wspominacie była aż tak poważna bo przecież gdyby Sony musiało naprawiać czy wymieniać DS to pewnie dula sense zostałby poprawiony w tym względzie. W sumie nie pracowali nad nim miesiąc czy dwa.

Odnośnik do komentarza
On 11/4/2020 at 8:50 AM, Figuś said:

Drift miałem tylko przy padzie z pierwszej wersji z premiery konsoli, przy V2 po ponad 3 latach nie miałem żadnego problemu z padami, tyczy się to analogów i baterii.

Ja mam dwa ds4 v2. Baterie padły w obu, ale ładowałem na ładowarce stojaku 3rd party. 

 

Analog driftował jednym. Naprawiłem odginając blaszkę na sensorze. 

 

Pierwszy raz mi sie zdarzył zepsuty analog, a miałem sporo różnych konsol. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Co prawda jeszcze nie grałem, a jedynie trzymałem pada w ręku. Przyznam, iz robi wrażenie na żywo. Przyzwoite wykonanie na miarę nowej generacji. Świetnie leży w lapie. Przyciski bardzo mi sie podobają wizualnie i pracują rewelacyjnie. Zaś przyciski "share & options" działają na zasadzie klawisza myszki - jedno delikatne klikniecie i juz.  Po tylu latach z marka PlayStation uważam, ze same figury w zupełności wystarcza. Kolorki juz można bylo sobie dawno darować i z tym sie zgadzam. To takie pierwsze moje odczucia z padem na zimno. Co zaoferuje podczas sesji to juz inna bajka :obama: 

Nie mogę sie doczekać. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...